GRY
 
 

Poranki Familijne na Smolnej

Poranki Familijne to cykl przedpołudniowych, niedzielnych przedstawień teatralnych połączonych z warsztatami artystycznymi dla dzieci od 3 roku życia.

wydarzenia
fot. Dom Kultury Śródmieście

Interaktywne przedstawienia często oparte są na bajkach, baśniach czy legendach - aktorzy nawiązują bezpośredni kontakt z młodymi widzami. W atmosferze zabawy dzieci mają okazję aktywnie uczestniczyć w poznawaniu różnych form sztuki, a rodzice w tym czasie mogą spędzić czas w naszej kawiarence. Poranki Familijne towarzyszą dzieciom przez cały rok. Od września do czerwca spektakle można oglądać na Scenie na Smolnej, zaś w sierpniu w ArtParku - strefie artystycznej (Park Marsz. Edwarda Śmigłego-Rydza)

27 marca 2011, niedziela, 11.00, Scena na Smolnej 9

PORANEK FAMILIJNY - WIELKIE KOŁO – TEATR IM. JACKA ŁABACZA „MAGICZNA TRUPA ROBINSONA BLUESA”
spektakl w konwencji teatru w teatrze, wyst.: Agata Brzóska, Natalia Kucypera, Paweł Wlazło
WARSZTATY ARTYSTYCZNE
prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóR
bilety: 15 PLN

Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru w teatrze. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosmą oraz Marantą tworzy teatralną trupę wędrującą po świecie… Poznajemy ich w trakcie kolejnej wyprawy, podczas której – w swoim teatrze – opowiadają o przygodach żabiej królewny Rechotynki i o problemach żabiego królestwa, któremu zagraża groźny potwór Żabożarłok.
Wszystko opowiedziane jest w planie żywym oraz lalkowym, a ilustrowane muzycznie wszelkimi odcieniami bluesa. Niewątpliwym walorem spektaklu jest muzyka grana na żywo, wpadające w ucho bluesowe piosenki, dynamiczna akcja, która zmierza do zaskakującego finału.

3 kwietnia 2011, Niedziela, 11.00, Scena na Smolnej 9

PORANEK FAMILIJNY - TEATR PACUŚ „NIEBIESKI PIESEK”
adaptacja sztuki węgierskiego pisarza Urbana Gyuli
wyst.: Marta Popławska, Igor Polak
WARSZTATY ARTYSTYCZNE
prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji
bilety: 15 PLN

Spektakl jest adaptacją sztuki węgierskiego pisarza Urbana Gyuli, opowiada historię szczeniaczka o niebieskiej sierści. W najbliższym otoczeniu piesek nie znajduje zrozumienia z powodu swojej odmienności. Szykanowany 
i upokarzany postanawia wyruszyć w świat w poszukiwaniu akceptacji i przyjaźni. Jak potoczą się jego losy, kogo spotka na swej drodze i czy znajdzie wymarzonego przyjaciela? Wszystkiego dowiemy się, oglądając przedstawienie. Jest to wzruszająca opowieść o tolerancji i znalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie.

10 kwietnia 2011, Niedziela, 11.00, Scena na Smolnej 9

PORANEK FAMILIJNY - TEATR KUFFER „O SŁOWIKU I CESARZU PIK PIKU”
spektakl lalkowy
wyst.: Andrzej Musiał, Anna Markiewicz-Musiał
WARSZTATY ARTYSTYCZNE
prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji
bilety: 15 PLN

Adaptacja znanej wszystkim bajki Andersena mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne okazuje się najbardziej wartościowe, a kolorowe błyskotki dają tylko chwilową radość. Opowieść o miłości i przyjaźni osadzona w czasach cesarstwa chińskiego ze współczesnym morałem. Przedstawienie interaktywne 
z wykorzystaniem pięknych lalek i dekoracji.

Zobacz » http://dks.art.pl/

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj