ciocia Jadzia

Poranki literackie dla dzieci - 24.08, Poznań

Zapraszamy na poranki literackie w Poznaniu.
ciocia Jadzia
24 sierpnia godz. 11.00

Poranek literacki z ciocią Jadzią, która wybiera się do szkoły razem ze swoją bratanicą. Dziewczynka rozpoczyna naukę w pierwszej klasie a ciocia pracę w roli woźnej! Ta pracaciocia Jadzia i szkola bratu cioci nie wydaje się odpowiednia dla świetnie wykształconej siostry, ale ona się nie zraża uwagami rodziny. Wkracza do szkoły pełna animuszu. W piwnicy ma swoje centrum dowodzenia. Labiryntem rur dochodzą do niej wszystkie wieści. Na czas przychodzi z pomocą chłopcu, którego rozbolał brzuch, Reperuje piec centralnego ogrzewania, odgaduje marzenia i sympatie dyrektora  Zajączka, obnaża obłudę nauczycielki, dokleja wąsy Chopinowi w Prima Aprylis. Na wycieczce szkolnej wślizguje sie pod zepsuty autobus i naprawia co trzeba. Jest Mac Gyverem w spódnicy. Dzieci ją uwielbiają a dorośli dopiero muszą się do niej przekonać...  Przysłuży się temu nagroda w konursie radiowym. Ciocia Jadzia wygrywa autobus. Nowy i zdrowy! Podaruje go dziecom. Kiedy w szkole pracuje taka ciocia, pani Scholastyka życia nikomu nie zatruje. Odmeni się. Pogratuluje. Powędruje poszukać swojej zakopanej radości. Jaskółka zwiastuje wiosnę a uśmiech choćby jednej osoby w szkole, życzliwość całej instytucji. Pierwszego dnia w szkole szukajcie uśmiechów na twarzach woźnych sprzątaczek, nauczycieli... My czekamy na Was w sobotę z wzmacniającą lekturą i zabawą.
 
Wstęp nic nie kosztuje a wiele obiecuje. Os.Przyjaźni 125
 
Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania. Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. 
Redakcja poleca: Figury niemożliwe – drewniane schodki [ILUZJA]
Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy