poród na YouTube
fot. Instagram

Poród na żywo i na YouTubie: co dokładnie można obejrzeć w sieci? [zdjęcia i filmy]

W sieci przybywa filmów i zdjęć z porodów. Większość jest bardzo realistyczna, bez cenzury i upiększania. Niektóry kobiety decydują się nawet na transmisję swojego porodu na żywo.
Magdalena Drab
poród na YouTube
fot. Instagram
Poród można bez problemu obejrzeć na żywo na YouTubie, podobnie jak inne porodowe filmy i zdjęcia bez retuszu. Filmy z porodów mają na ogół miliony wyświetleń w sieci. Nic więc dziwnego, że wciąż przybywa nagrań, na których kobiety uwieczniają swoje najintymniejsze chwile. 

Poród na żywo i na YouTubie

Po co pokazywać swój poród w internecie albo transmitować go na żywo? Czasem po to, by podzielić się z bliskimi swoją radością i ogromnym przeżyciem, a czasem po prostu po to, by... zarobić. Mowa oczywiście o filmach z porodów, które oglądają miliony anonimowych ludzi, zwiększając oglądalność kanału autora. Na YouTubie nie brakuje filmów z porodów: na niektórych widać jedynie górną część ciała rodzącej, ale jest też mnóstwo takich, w których nie zastosowano absolutnie żadnych filtrów czy cenzury. Dla jednych to gorszące, dla innych ważne i potrzebne:


Brak poszanowania dla intymności może razić. Ale części takich filmów i zdjęć z porodów nie można odmówić wartości edukacyjnej albo nawet terapeutycznej. Tak jest np. w przypadku materiałów, które dokumentują miłość, troskę i olbrzymią siłę rodzącej kobiety. A do tego normalizują kobiece ciało oraz poród, zarówno naturalny...
 

...  jak i poród przez cesarskie cięcie.

A jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak wygląda poród w wodzie? Bez trudu znajdzie film z porodu w internecie:
 

Poród w domu to także częsty temat filmów na YT i Instagramie:
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Poród – kiedy jechać do szpitala? Wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Kiedy rozpoczyna się poród, nie od razu trzeba jechać do szpitala. Pierwsze skurcze porodowe należy spokojnie przeczekać. Do szpitala jedziemy, kiedy akcja przybierze na sile. Dr Ewa Kurowska ze szpitala Medicover wyjaśnia, jak się zachować w tej niecodziennej sytuacji.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy