Dziecko urodzone naturalnie po cesarskim cięciu
fot. Fotolia

Urodziła naturalnie po 3 cesarkach. "To bohaterka!" – mówi personel szpitala św. Zofii

Synek pani Doroty przyszedł na świat siłami natury po... trzech cesarkach. Nic dziwnego, że lekarze nazywają mamę chłopca "bohaterką"!
Hanna Szczesiak
Dziecko urodzone naturalnie po cesarskim cięciu
fot. Fotolia
Poród naturalny po cesarskim cięciu wzbudza kontrowersje. Dla jednych to ryzyko, którego nie chcą podejmować, dla drugich – cel, do którego chcą dążyć. Pani Dorota miała trzy cesarki. Narodziny jej czwartego dziecka to niemalże bohaterstwo – maluch przyszedł na świat siłami natury!

Bohaterka ze Szpitala św. Zofii

"Ogromna determinacja i siła Pani Doroty onieśmielają nas! Jest Pani naszą bohaterką! Nasz Szef powiedział, że ten wysiłek jest porównywalny do zwycięstwa w triathlonie na dystansie Ironman. Trudno się nie zgodzić!" – czytamy na facebookowym profilu Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie. To tu przyszedł na świecie synek pani Doroty i pana Pawła. To ich czwarte dziecko, pierwsze urodzone siłami natury. W chwili narodzin maluch ważył 4350 gramów. Serdecznie gratulujemy świeżo upieczonym rodzicom!
 
Redakcja poleca: Poród naturalny po cesarskim cięciu: czy to możliwe? Wyjaśnia ginekolog
Poród naturalny po cesarskim cięciu może zostać przeprowadzony, ale tylko pod pewnymi warunkami. Ważne jest np. to, jak dawno miało miejsce cesarskie cięcie oraz jaki był powód jego wykonania.

Czy poród naturalny po cesarce jest możliwy?

Lekarze przekonują, że poród siłami natury po cesarskim cięciu jest możliwy, jednak tylko pod pewnymi warunkami. To, czy można rodzić naturalnie po cesarce, zależy m.in. od ułożenia dziecka i jego wagi czy przeciwwskazań do porodu naturalnego przy poprzedniej ciąży, Należy jednak pamiętać, że ostateczną decyzję podejmuje lekarz, mając na względzie dobro mamy i dziecka. Lekarze w Polsce i zagranicą zalecają, by po drugim cesarskim cięciu automatycznie kwalifikować ciężarną do trzeciej cesarki – ryzyko powikłań przy porodzie naturalnym jest zbyt duże. To dlatego narodziny synka pani Doroty są tak wyjątkowym wydarzeniem!

Co myślicie o porodzie naturalnym po cesarce? Warto ryzykować?

Zobacz także: Czy jest możliwy poród naturalny po cesarskim cięciu? [WIDEO]

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy