cesarskie cięcie

Poród, który uratował życie - to zdjęcie zgorszyło internet!

Jedno zdjęcie – tyle emocji! Zobacz, dlaczego kobieta po cc tak bardzo zbulwersowała internautów.
Magdalena Drab
cesarskie cięcie
Fotografka Helen Aller zrobiła sesję zdjęciową anonimowej kobiecie w ciąży. Z rozmowy z nią dowiedziała się, że przyszła mama bardzo boi się porodu, a w szczególności cesarskiego cięcia, które mogłoby się jej przytrafić. Niedługo potem kobieta urodziła… przez cesarskie cięcie. Podczas porodu straciła mnóstwo krwi, operacja uratowała życie i jej, i dziecka.

Zobacz: Tak się rodzi dziecko przez cesarskie cięcie - zachwycający film!

Helen ponownie sfotografowała kobietę – tym razem jednak zdjęcie było nietypowe. Widać na nim 3-dniowego noworodka leżącego na udach nagiej mamy, tuż obok blizny po cesarce.
 
 

EDIT: I didn't expect this image to reach so far. I understand everyone has their own opinion which they are entitled...

Posted by Helen Carmina Photography on 11 sierpnia 2015


Artystka umieściła zdjęcie na swoim profilu na Facebooku i… wywołała burzę. Spośród ponad 200 tysięcy osób, które je polubiły, i 11 milionów (!), które je widziały, wiele nazwało je „obrzydliwym”, „nachalnym”, „wywołującym seksualne skojarzenia”. Autorka zaczęła otrzymywać obraźliwe wiadomości, ktoś nawet zgłosił zdjęcie administracji Facebooka, żądając jego usunięcia.

Serwis, na szczęście, zdjęcia nie usunął. Co więcej, w sieci wciąż przybywa pozytywnych komentarzy – głównie od kobiet, które, tak jak bohaterka fotografii, urodziły przez cc i dzięki zdjęciu poczuły się silniejsze, docenione. Nazywają je „pięknym”, opisują swoje historie i powody, najczęściej medyczne, z których ich poród musiał zakończyć się operacją.

Sprawdź: W Polsce padł rekord cesarek

I z tym się zgadzamy! To zdjęcie nie jest niesmaczne, pokazuje piękno i siłę kobiety, która urodziła, tak – URODZIŁA swoje dziecko mimo przeciwności, lęku i bólu. A nagość? Blizna? To przecież natura, a nie powód do wstydu.

Polecamy: Cesarskie cięcie - to trzeba wiedzieć!
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 13 głosy

Zobacz także

Popularne tematy