fot. facebook/Pregnant Life

Ten film to obraz lęków każdej ciężarnej!

Kiedy zacznie się poród? Czy zdążę dojechać do szpitala? Tej mamie się nie udało dotrzeć na czas i urodziła w...
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. facebook/Pregnant Life
Wiele kobiet denerwuje się w jakiej sytuacji, czasie i miejscu zacznie się poród. Te mamy, które już mają to za sobą, na pewno potwierdzą, że dziecko samo wybiera sobie czas, który czasem nie do końca pasuje jego mamie ;-).  Mój synek postanowił przyjść na świat w nocy i kiedy po 23. odeszły mi wody, byłam zmęczona i śpiąca. Adrenalina, która jednak pojawia się wraz z pierwszymi skurczami, wyzwala w kobiecie siły, które wystarczają na wielogodzinną walkę z bólem i lękiem.

Czytaj: Zaczął się poród - skąd to wiadomo?

Czasem dzieciom śpieszy się tak bardzo, że nie chcą wcale czekać, aż mama dojedzie do szpitala. Poród w samochodzie wydaje się ostatecznością, ale naprawdę w pewnych sytuacjach, to nie zależy od nas... Zobaczcie film!Jak dochodzi do takich zdarzeń? Jest wiele przyczyn: zbyt późny wyjazd do szpitala, złe odczytywanie objawów porodu, brak wiedzy o tym, że kolejne dzieci mogą rodzić się szybciej, a może to być także zwykły korek na drodze, uniemożliwiający dotarcie na czas.

A Wy nie miałyście problemu z dojazdem na czas do szpitala? A może rodziłyście w domu? Piszcie do nas!

Jakiś czas temu pisaliśmy o podobnym przypadku. Zobaczcie!
Ta kobieta odebrała sama swój poród w aucie. Zobacz film!

źródło: pregnant life
Redakcja poleca: Jak naturalnie przyspieszyć poród? Sprawdzone (i bezpieczne) metody
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy