Poród w samolocie linii Turkish Airlines
fot. AdobeStock

Wsiadła do samolotu i... urodziła! Dziecko przyszło na świat 13 tysięcy metrów nad ziemią

„To był wspaniały moment (...) Rozpoczęliśmy lot z 144 pasażerami, a wylądowaliśmy z 145” - tak ten wyjątkowy poród skomentowała jedna ze stewardes.
Milena Oszczepalińska
Poród w samolocie linii Turkish Airlines
fot. AdobeStock
21-letnia ciężarna obywatelka Demokratycznej Republiki Konga w trakcie lotu z Gabonu do Stambułu w pewnym momencie poczuła skurcze. Okazało się, że poród postępuje tak szybko, że nie ma szans na opóźnienie narodzin dziecka do czasu wylądowania. Na szczęście na pokładzie był lekarz. Załoga tureckich linii lotniczych również bardzo dzielnie zajęła się rodzącą i jej nowo narodzonym synem.

Poród 13 tysięcy metrów nad ziemią

Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. Wsiadasz sobie do samolotu, a po kilku godzinach okazuje się, że jedna z pasażerek właśnie rodzi dziecko. Załoga Turkish Airlines była zachwycona, ale ciekawe, jak znieśli to inni podróżujący. Stewardessa Fatma Akyuz skomentowała ten nietypowy poród słowami: „To był wspaniały moment (...) Rozpoczęliśmy lot z 144 pasażerami, a wylądowaliśmy z 145”.
Redakcja poleca: Figury niemożliwe – drewniane schodki [ILUZJA]
Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.

Noworodek, któremu spieszyło się przyjść na świat

21-latka wsiadła do samolotu w Libreville, stolicy Gabonu. Po około trzech godzinach od startu zaczęła odczuwać skurcze. W niedługim czasie okazało się, że piloci na pewno nie zdążą wylądować przed rozwiązaniem. Trzeba więc było przeprowadzić akcję porodową na pokładzie. Załoga samolotu podołała temu zadaniu. Dodatkowo mąż rodzącej jest lekarzem, więc nadzorował przebieg zdarzenia. Wszystko potoczyło się sprawnie i pomyślnie. Po narodzinach zarówno dziecko, jak i młoda mama czuli się dobrze. Chłopiec otrzymał imię Bennel.

Pamiątkowe zdjęcie z załogą

Chłopiec urodzony 13 tysięcy metrów nad ziemią już jest popularny na całym świecie za sprawą zdjęcia, jakie zrobiła sobie z nim załoga samolotu tuż po narodzinach. Zdjęcie to krąży teraz w sieci i zdobywa kolejnych fanów. Na fotografii widać całą załogę wraz z pilotami Turkish Airlines. Jedna ze stewardes trzyma dumnie Bennela na rękach.
Po wylądowaniu w Stambule młoda mama i dziecko zostali od razu przewiezieni do szpitala. Ciekawe, jak dalej potoczą się losy chłopca, który wybrał sobie tak spektakularny sposób przyjścia na świat. Czy jeszcze kiedyś o nim usłyszymy? Nigdy nie wiadomo, tymczasem życzymy dużo zdrowia i szybkiego nabierania sił.
 
Źródło: dorzeczy.pl
  [content:8_1729,2_1209,8_1692,0_26251:CMNews]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy