Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Poród przez cesarskie cięcie na filmie
Facebook/Pregnancy Videos
Cesarskie cięcie

Zobacz, jak wygląda poród przez cesarskie cięcie! Ten film zapiera dech!

Tak wyjątkowy poród przez cesarskie cięcie nie zdarza się często. Zobacz, jak młoda mama pomaga dziecku przyjść na świat. Zdecydowałabyś się na coś takiego?

„Gary, jeśli się zdecydujemy, następnym razem chcę to zrobić!” – napisała pod filmem Lauren. „To przerażające” – skomentował Matt. Nic dziwnego, że ten film z cesarskiego cięcia wzbudza tak skrajne emocje! Wyróżnia go to, że mama sama przyjmuje na świat swoje dziecko.

Asytuje przy własnej cesarce

Dla wielu mam poród przez cesarskie ciecie jest po prostu przykry. Często nie wiedzą, co się dzieje za zasłonką, mogą tylko potrzeć w sufit i słuchać. Maluch trafia do mamy tylko na chwilkę. Okazuje się, że mama nie musi przeżywać własnej cesarki aż tak pasywnie. Coraz częściej używa się prześwitujących przesłon, by kobieta mogła patrzeć, jak jej malec przychodzi na świat. Bohaterka tego filmu idzie o krok dalej. Gdy lekarze rozcinają powłoki brzuszne i pojawia się główka dziecka, młoda mama przy pomocy lekarzy chwyta noworodka i pomaga mu wydostać się na zewnątrz. Gdy maluszek jest już na świecie, mama bierze go w ramiona i przytula, zapewniając mu kontakt skóra do skóry. Zobaczcie film:
 

Cesarskie cięcie nie dla każdego

Cesarka wzbudza skrajne emocje – dla jednych to ostateczność, dla drugich warunek urodzenia dziecka. Cesarskie cięcie powinno być przeprowadzane w wyjątkowych sytuacjach, kiedy kobieta ze wskazań medycznych nie może urodzić dziecka naturalnie. Coraz częściej ciężarne, które wiedzą, że będą rodzić przez cesarskie cięcie, planują zabieg tak, by jak najbardziej przypominał poród naturalny. Ten film jest tego świetnym przykładem. Młoda mama wyjmuje maluszka i od razu bierze go na ręce, dzięki czemu może zapewnić mu bliskość już od pierwszych sekund.

Jeśli przy porodzie naturalnym występują komplikacje i konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia, mama nie zawsze może mieć możliwości przytulenia dziecka zaraz po narodzinach. Jeśli jednak cesarka jest planowana, kobieta może prosić lekarzy, by umożliwili jej jak najszybszy kontakt z maluszkiem.

Co wy myślicie o takim porodzie? Czy to szansa dla tych mam, które muszą mieć cesarkę, a boją się, że nie będą mogły budować więzi z maluszkiem już od pierwszych chwil po porodzie?

Czytaj także:


Źródło: Facebook/Pregnancy Videos

„Decyzję o wyborze imienia dla dziecka podejmuje mężczyzna”. Kontrowersyjne słowa młodego taty, Rafała Maseraka

jak przygotować się do cesarskiego cięcia
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Jak się przygotować do cesarskiego cięcia? Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu
Nie zawsze kobieta może rodzić siłami natury – czasem jedynym rozwiązaniem, aby dziecko w dobrej formie pojawiło się na świecie, jest cesarskie cięcie. Sprawdź, jak przygotować się do cesarki, by zminimalizować ryzyko komplikacji i ułatwić przeprowadzenie zabiegu.

Cesarskie cięcie wykonuje się u kobiet, które z powodu przeciwwskazań nie mogą rodzić naturalnie. Bywa, że cesarka jest ostatnią deską ratunku, kiedy podczas porodu naturalnego dochodzi do komplikacji. Warto pamiętać, że jak każda operacja, także cesarka jest sporą ingerencją w ludzki organizm. Aby zabieg zakończył się szczęśliwie i zmniejszyć ryzyko powikłań, musisz wiedzieć, jak się do niego przygotować. Jak przygotować się do cesarskiego cięcia? Badania Niezależnie od tego, czy szykujesz się do planowanej cesarki , czy wybrałaś cesarskie cięcie na życzenie , musisz się dobrze przygotować. Zanim zapiszesz się na zabieg, twój ginekolog wypisze ci skierowania na niezbędne badania (np. krzepliwości krwi i poziomu elektrolitów). Większość z nich należy zrobić w ostatnim miesiącu ciąży, żeby były aktualne. W przeddzień zabiegu odbędziesz konsultację anestezjologiczną. To właśnie wtedy będziesz miała okazję porozmawiać z lekarzem na temat znieczulenia, twojego stanu zdrowia, przebytych i aktualnych chorób. Lekarz poinformuje cię też o możliwości wystąpienia powikłań po cesarce . Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dotyczące zabiegu, nie wahaj się o nich opowiedzieć. Tego dnia będziesz miała także wykonane badania laboratoryjne:   morfologię, badanie moczu, jonogram (zestaw badań laboratoryjnych, które pozwalają określić poziom elektrolitów w osoczu), APTT (badanie, które pozwala na diagnostykę związaną z krzepnięciem krwi). UWAGA! Pamiętaj, żeby mieć przy sobie dokument z grupą krwi oraz wyniki badania HBs , GBS, HIV. Jak się przygotować do cesarki i pobytu w szpitalu? Jeszcze w domu zmyj lakier z paznokci (lekarze chcą podczas operacji obserwować kolor płytek paznokci, który świadczy o krążeniu krwi). Do cesarskiego cięcia będziesz musiała też zdjąć wszystkie ozdoby (kolczyki,...

Wskazania do cesarskiego cięcia
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Kiedy robi się cesarkę? Wskazania do cięcia cesarskiego
Czasami cesarskie cięcie to jedyny sposób, aby poród zakończył się pomyślnie. Sprawdź, czy choroby, na jakie cierpisz, są wskazaniem do cesarki.

Cesarskie cięcie jest wykonywane najczęściej z powodu zaburzeń tętna płodu podczas porodu (to oznaka niedotlenienia), zakażenia wewnątrzmacicznego, nieprawidłowego postępu porodu lub niewłaściwego ułożenia dziecka. Częstym wskazaniem do cesarskiego cięcia jest również nagły krwotok spowodowany przedwczesnym oddzieleniem łożyska lub tzw. łożyskiem przodującym. Wskazania do cesarskiego cięcia Polskie Towarzystwo Ginekologiczne dzieli wskazania do cesarki na położnicze i pozapołożnicze. Położnicze są związane zarówno ze stanem dziecka, jak i z matki. W przypadku dziecka wskazaniem jest np. nieprawidłowe położenie płodu (dzieje się tak, gdy częścią przodującą nie jest główka dziecka, a jego pośladki lub miednica). Cesarskie cięcie jest zalecane również w przypadku porodu przedwczesnego, gdy poród naturalny niesie za sobą zbyt duże ryzyko uszkodzenia płodu. Wykonuje się je też, gdy tętno dziecka jest zbyt wolne i w przypadku braku prawidłowej czynności skurczowej macicy. Wskazaniem do zabiegu jest także wypadnięcie pępowiny, przedwczesne odklejenie łożyska, podejrzenie krwotoku wewnętrznego na skutek pęknięcia macicy oraz dystocja szyjkowa.  Wśród wskazań do cc z uwagi na stan matki wymienia się ciężki stan przedrzucawkowy (czyli obecność tzw. zatrucia ciążowego, inaczej gestozy), odwarstwienie siatkówki, zmiany naczyniowe na dnie oka, patologie położnicze w obrębie miednicy i kręgosłupa. Nie bez znacznie są także choroby neurologiczne i tokofobia , czyli patologiczny lęk przed porodem zaliczany do chorób psychicznych. Lekarz może również zadecydować o przeprowadzeniu cięcia cesarskiego, gdy kobieta mierzy się z ciężkimi chorobami układu krążenia i płuc. Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu: lista Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu; Słaba akcja skurczowa, która może...

powikłania po cesarskim cięciu
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Powikłania po cesarskim cięciu – co może (ale nie musi) wydarzyć się po cesarce?
Martwisz się powikłaniami po cesarskim cięciu? Jeśli musisz rodzić w ten sposób, zaufaj lekarzom. Oni wiedzą, co w twojej sytuacji jest najlepsze. Warto jednak wiedzieć, jakie są przyczyny ewentualnych komplikacji po zabiegu. Wyjaśniamy, jakie ryzyko wiąże się z cesarką.

Cesarskie cięcie jest czasem jedynym sposobem, aby dziecko mogło przyjść na świat – warto jednak wiedzieć, że taki zabieg niesie ze sobą ryzyko komplikacji i powikłań. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje, aby cesarskim cięciem kończyło się nie więcej niż 15 proc. porodów, tymczasem w Polsce rodzi się w ten sposób już około 40 procent dzieci. Jakie są komplikacje po cesarskim cięciu? Cesarskie cięcie potocznie nazywa się zabiegiem, jest to jednak operacja, podczas której dochodzi do przecięcia powłok brzusznych i macicy. Z tego względu wielu lekarzy przekonuje, że podstawą do przeprowadzenia operacji są konkretne wskazania do cięcia cesarskiego . Po cesarce u kobiet mogą wystąpić następujące powikłania pooperacyjne:   większe prawdopodobieństwo dłuższego pobytu w szpitalu (sama cesarka nie boli, ale bolesna jest rana, a szwy mogą ciągnąć się przez kilka miesięcy. Utrudniać życie młodej mamie może też utrzymujący się tygodniami ból w miednicy mniejszej); po zabiegu na zawsze pozostanie blizna na podbrzuszu; opóźnienie karmienia piersią (pokarm pojawia się później niż po porodzie naturalnym, ale karmienie piersią po cesarce jest możliwe); ryzyko krwotoku i zainfekowania rany; ryzyko uszkodzenia innych narządów wewnętrznych (pęcherza, jelit, naczyń krwionośnych w macicy, moczowodów); ból w miednicy mniejszej (czasem jest długotrwały, powodują go blizny pooperacyjne i zrosty); gorsze samopoczucie psychiczne i problemy emocjonalne (według danych Fundacji „Rodzić Po Ludzku” kobiety, które miały cesarskie cięcie, gorzej oceniają swój poród od tych, które urodziły drogami natury); powstawanie zrostów, gdy rana goi się nieprawidłowo. Zrosty po cesarce pojawiają się nie tylko w miejscach, gdzie wykonano cięcie, również w jego okolicy. Miewa je około 50 proc. kobiet; mogą pojawić się...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz