co powoduje depresję
fot. Fotolia

Kiedy po pierwszym poronieniu i przy tyłozgięciu macicy podjąć starania o dziecko?

Kiedy można rozpocząć starania o dziecko, jeśli wcześniej doszło do poronienia? Czy tyłozgięcie macicy może mieć wpływ na trudności z zajściem w ciążę i jej donoszenie?
co powoduje depresję
fot. Fotolia
Straciłaś pierwszą ciążę, ale marzysz o tym, by zostać mamą. Zastanawiasz się na jak długo należy teraz odłożyć starania o dziecko? Dodatkowo lekarz stwierdził u ciebie tyłozgięcie macicy. Czy trzeba wówczas stosować określone pozycje podczas stosunku, by zwiększyć swoje szanse na poczęcie?

Najpierw wyjaśnij przyczyny poronienia

Po poronieniu należy zgłosić się do ginekologa, by spróbować wyjaśnić przyczyny poronienia i przygotować się do następnej ciąży. Po wykonaniu potrzebnych badań można podjąć starania o zajście w następną. Kiedy zajść w ciążę po poronieniu? Zwykle zaleca się, by zrobić to po 2 – 3 cyklach miesiączkowych.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Tyłozgięcie macicy a poronienie

Tyłozgięcie macicy nie jest chorobą i nie zmniejsza szans ani na poczęcie, ani na donoszenie ciąży. To po prostu nietypowe położenie macicy. Jej główna część wygina się ku tyłowi, a nie ku przodowi. Może to uspokoić – u przyszłych mam macica wraz z rozwojem płodu zaczyna się prostować, a po porodzie powraca do poprzedniej budowy. Niepotrzebne są więc w tej sytuacji specjalne pozycje podczas stosunku.

Zobacz też: 4 pozycje, w których najłatwiej zajść w ciążę
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy