Pampers Pants PoRuszające Momenty balkon
fot. Adobe Stock

#PoRuszająceChwile: Piknik, podróż balonem, a może kapsuła czasu? I to (prawie) bez wychodzenia z domu!

Od czasu, kiedy wyjście z domu nie jest tak proste jak dotychczas, bardziej doceniamy nasze ogródki, tarasy, balkony, balkoniki, a nawet szeroko otwierane okna. Umożliwiają nie tylko kontakt ze świeżym powietrzem, ale dają szansę na przeżycie niezwykłych przygód! Zobaczcie...
Pampers Pants PoRuszające Momenty balkon
fot. Adobe Stock
Wiadomym jest, że nie mając ogródka, trudno biegać boso po trawie. Z kolei mieszkańcy domków jednorodzinnych stracą szansę na podziwianie świata z perspektywy 11 piętra. Ale istnieje kilka uniwersalnych rozwiązań, dostępnych dla każdego!

Piknik na miarę możliwości

Możecie urządzić go w cieniu sosny w swoim ogródku, na balkonie lub przy otwartym oknie. W każdej z tych sytuacji niezbędne będą te same akcesoria – kocyk, ulubiona zabawka, książka lub gra oraz kosz piknikowy! Spakujcie koniecznie wodę i ulubiony kubek lub bidon. Możecie wcześniej wspólnie przygotować ciasteczka owsiane lub inne zdrowe przekąski.
Jeśli jesteście właśnie na początkowym etapie rozszerzania diety, taka „wycieczka” może wywołać dodatkowe pozytywne emocje związane z jedzeniem!
Redakcja poleca: Plac zabaw to najlepsza szkoła pod słońcem [WIDEO]
Plac zabaw to o wiele więcej niż miejsce, w którym dzieci mogą się wyszaleć i nabić sobie guza. Nie wierzysz? Zobacz!

Lot w nieznane

Do tej zabawy potrzebna będzie wasza wyobraźnia. Ale na początek wystarczy kilka poduszek lub małe krzesełka i odpowiednia aranżacja. Balkon może stać się koszem balonu, którym polecicie w nieznane. Możecie w tym czasie przeczytać książeczkę o podróży lub po prostu opowiedzieć dziecku o własnych wyprawach lub zabytkach, które chcielibyście zobaczyć. Z lotu ptaka również! A może marzycie o podróży jeszcze dalej? Wtedy wasz balon może stać się rakietą kosmiczną.
Jeśli taka stacjonarna zabawa jest na dłuższą metę męcząca dla twojego ruchliwego malucha, wykorzystajcie ją jako motyw przewodni zabawy. Możecie polecieć na pustynię i tam poczytać lub pobawić się zwierzątkami Safari, a potem przenieść się na Antarktydę albo do Włoch.
PS. Drogi rodzicu – ta chwila w podróży to może być czas na wypicie choć łyka kawy w spokoju. Albo na zmianę maluchowi pieluszki. Idealnie sprawdzą się pieluchomajtki Pampers Pants, dzięki którym nie będziecie musieli nawet wysiadać z pojazdu!

Trening małych rączek

Oprócz atrakcyjnych zabaw ruchowych, nasz maluch potrzebuje również ćwiczyć paluszki. To trening motoryki małej, praca w skupieniu i koncentracji. Możecie ćwiczyć ją wspólnie domowymi, prostymi sposobami. Najlepszym będzie zabawa w piaskownicy lub piasku kinetycznym. Babki, dołki, górki – wszystko to będzie wyzwaniem dla małych rączek.
Wspólnie możecie również spróbować swoich sił w ogrodnictwie. Przesypywanie ziemi, sianie ziarenek, przesadzanie kwiatków na rabatach lub w doniczkach będzie nie tylko treningiem małych rączek, ale i świetnym sposobem na rodzinne wspomnienia.


Artykuł powstał z udziałem marki Pampers
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy