Electrolux Odkurzanie
fot. materiały partnera

Porządek to podstawa! Poznaj rady, jak go utrzymać

Czy porządek w domu przy małym dziecku jest możliwy? Oczywiście! Nie ma konieczności poświęcania całego dnia na sprzątanie, o ile wypracuje się kilka nawyków. Warto postawić na dobre sprzęty i opracować sprawnie działający system, dzięki którym opanujesz bałagan. Jak to zrobić? Podpowiadamy!
Electrolux Odkurzanie
fot. materiały partnera

Wszystko na swoim miejscu

Nic tak nie stwarza wizualnego bałaganu, jak porozrzucane po całym domu przedmioty – od podłogi po stół i kanapę. Jednak można zapanować nad rozgardiaszem, wydzielając dla każdej rzeczy jej miejsce. W tym celu sprawdzą się pudełka, koszyki czy zamykane szafki. Kiedy kupujesz akcesoria do karmienia, pluszaki, samochodziki czy lalki, z góry zaplanuj, gdzie będą przechowywane po zabawie. Dzięki temu sprzątanie ich zajmie dosłownie kilka chwil. Innym cennym nawykiem jest wykonywanie niektórych czynności od razu. Właśnie dlatego warto, żeby przy foteliku do karmienia zawsze były chusteczki do czyszczenia, aby od razu wytrzeć zabrudzenia, a kubek można od razu odłożyć do zmywarki lub umyć (zajmuje to kilka sekund!). Z kolei brudne ubranka czy śliniaczki można odkładać do osobnego kosza na pranie, tak by nie pomieszały się z czystymi rzeczami. W przeciwnym wypadku bałagan się nawarstwi, zniechęcając po całym dniu do sprzątania.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Odkurzanie podłogi już nie będzie wyzwaniem

Sprzątanie w domu przy maluchu wymaga trochę sprytu i zastosowania specjalnych rozwiązań. Chyba największym problemem jest utrzymanie czystości na podłodze. Każda mama zmaga się z okruchami wokół stołu czy innymi zabrudzeniami, a przy dziecku, które bawi się na podłodze, utrzymanie czystych powierzchni jest kluczową sprawą. Przy maluchu często jednak zdarza się, że zabieramy się za sprzątanie dopiero, gdy śpi, bo wtedy możemy to zrobić w spokoju. To dobry moment na odkurzenie podłogi, jednak głośny sprzęt może obudzić dziecko. Istnieje proste wyjście z tej sytuacji – odpowiednie, nowoczesne urządzenie, czyli cichy odkurzacz, dzięki któremu nie będziemy musiały się martwić o zakłócanie słodkich drzemek malucha.
Jednym z najnowszych urządzeń ułatwiających codzienne sprzątanie jest odkurzacz Electrolux Pure D8.2 Silence. Dzięki specjalnie opracowanej technologii jest niezwykle wydajny, skuteczny, a przede wszystkim niezwykle cichy – emituje dźwięk na poziomie jedynie 57 dB, co umożliwia sprzątanie, nawet gdy obok śpi maluch. Sprzęt wyróżnia wygoda użytkowania oraz jego funkcjonalność – ma szczotkę, która automatycznie wykrywa rodzaj powierzchni i dostosowuje moc odkurzania. Dzięki temu możesz swobodnie odkurzyć różne powierzchnie bez konieczności zmiany ustawień. Dodatkowym ułatwieniem jest aż 12-metrowy zasięg pracy, który pozwoli odkurzyć cały dom bez zbędnego przepinania, a to oznacza sprawniejsze sprzątanie. Swobodne przenoszenie, płynne manewrowanie i ergonomiczny uchwyt sprawią, że odkurzanie nie będzie już przykrą koniecznością i stanie się bardziej efektywne. Czym jeszcze kierować się przy wyborze tego typu sprzętów domowego użytku? Warto zwrócić uwagę na filtrację, która jest kluczowa, jeśli mamy w domu małego alergika – w modelu Pure D8.2 Allergy został zastosowany antyalergiczny filtr oraz worki, które w 99,95% oczyszczają powietrze wylotowe z odkurzacza, ograniczając ryzyko alergii.

Angażujemy wszystkich domowników!

Odkurzanie to jeden z elementów sprzątania, jednak co z pozostałymi: myciem luster czy zmywaniem? Bardzo ważne i procentujące w przyszłości będzie zaangażowanie w porządki całej rodziny. Odpowiedzialność za utrzymanie porządku w domu nie może spaść na jedną osobę, szczególnie przy dzieciach, kiedy bałagan staje się wyzwaniem, dlatego każdy domownik powinien mieć z góry ustalone obowiązki. Już dwulatka można zaangażować w sprzątanie, robiąc z tej czynności zabawę. Wystarczy przygotować kilka pudełek na zabawki i pokazać maluchowi, które wrzucać do danego pojemnika. Starsze dziecko można zachęcić do porządków, naklejając na kosze czy szafki naklejki z oznaczeniami – pluszaki, samochodziki, lalki, kredki czy bloki rysunkowe. Dzięki temu utrzymywanie czystości stanie się nawykiem.
Warto również przejrzeć posiadane rzeczy. Czy rzeczywiście są potrzebne? Często gromadzimy przedmioty, których tak naprawdę już nigdy nie użyjemy i niepotrzebnie upychamy je po szafkach. Warto się ich pozbyć, oddać je lub sprzedać. Takie systematyczne działania będą również z pożytkiem dla dziecka. Co jakiś czas może wybrać zabawki, którymi już się nie bawi i oddać potrzebującym dzieciom. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, będziemy uczyć naszego malucha m.in. empatii.
Utrzymanie porządku w domu nie musi być trudne, o ile wypracujemy w sobie dobre nawyki, wykorzystamy siłę nowoczesnych rozwiązań i podzielimy obowiązki między członków rodziny. Tylko tyle i aż tyle!


Materiał powstał z udziałem marki Electrolux
Oceń artykuł

Ocena 4 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy