Poszedł grać na automatach i zostawił dziecko w aucie
fot. StockAdobe

Poszedł grać na automatach, a dziecko zostawił samo w aucie

Postanowił zaszyć się w salonie gier, nie zważając, że córka sama czeka na niego w samochodzie. Co mu za to grozi?
Milena Oszczepalińska
Poszedł grać na automatach i zostawił dziecko w aucie
fot. StockAdobe
O tym, jak silny może być nałóg hazardowy, przekonała się ostatnio 6-letnia dziewczynka, którą ojciec zostawił w samochodzie, by samemu móc pograć na automatach. Do zdarzenia doszło w miniony piątek we wsi Grójec w województwie małopolskim.

Zostawił samochód z włączonym silnikiem

Policjanci z Oświęcimia otrzymali zgłoszenie, że w Grójcu ktoś zostawił samochód z włączonym silnikiem i najwyraźniej go opuścił, bo nigdzie nie było kierowcy. Funkcjonariusze od razu udali się na wskazane miejsce. Okazało się, że faktycznie auto stało, ale nie puste. W środku siedziała 6-letnia, przestraszona dziewczynka. Wyjaśniła policjantom, że właścicielem samochodu jest jej tata i że przyjechała w to miejsce razem z nim, bo „musiał coś załatwić”. Nie wiadomo, jak długo już na niego czekała.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Zamiast opiekować się dzieckiem, grał na automatach

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, gdzie jest ojciec dziewczynki. Po chwili dostrzegli, że w pobliżu zaparkowanego pojazdu stoi kontener mieszkalny. Weszli do środka, a tam okazało się, że to miejsce to samoobsługowy minisalon gier hazardowych. Przy jednej z 3 maszyn stał mężczyzna – ojciec dziewczynki. Sprawa się wyjaśniła. „Załatwianie czegoś” okazało się graniem na automatach… 30-latek został zatrzymany i poinformowany o zarzucie spowodowania zagrożenia w stosunku do córki. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie wiadomo, jak często mężczyzna bywał w tym lub podobnym salonie gier, ale jedno jest pewne – nigdy nie powinien zabierać ze sobą córki, a już na pewno nie zostawiać jej samej w samochodzie. Do tego nie wyłączonym. To cud, że dziewczynce nic złego się nie stało. 

Źródło: wyborcza.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy