GRY
 
 

Jak potwierdzić ciążę?

Czy pozytywny wynik testu ciążowego daje pewność, że ciąża się rozwija? Jak na sto procent można potwierdzić ciążę? Odpowiada dr n. med. Bożena Kowalska, ginekolożka.

Konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska , ginekolog położnik
kobieta, test ciążowy, radość, zaskoczenie
fot. Panthermedia
Dwa razy zrobiłam test ciążowy, który potwierdził, że jestem w ciąży, ale mój ginekolog twierdzi, że to jeszcze nie daje pewności i wysłał mnie na USG. Gdy wrócę do niego z wynikiem badania, dopiero założy mi kartę ciąży. Dziwi mnie jego postępowanie. Nie mam miesiączki, rano wymiotuję. Dlaczego lekarz mi nie wierzy? Ania z Kłodzka

Proszę się nie martwić, tak właśnie wyglądają procedury medyczne, których celem jest potwierdzenie bądź wykluczenie ciąży. Sam wynik testu ciążowego, który wykonuje się w domu, to rzeczywiście dla lekarza za mało, żeby mógł na sto procent potwierdzić ciążę.

Badanie USG potwierdza ciążę

Nie wystarczy również zbadanie pacjentki na fotelu ginekologicznym. Pewność daje dopiero badanie USG, w trakcie którego można potwierdzić, czy rzeczywiście w macicy zagnieździł się zarodek.

ZOBACZ TEŻ: wszystko, co warto wiedzieć o USG w ciąży
Redakcja poleca: Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...
dr n. med. Bożena Kowalska
Konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska , ginekolog położnik

Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj