powiększanie penisa kwasem hialuronowym, opis zabiegu i cena
fot. Fotolia

Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki, powiększa usta i... męskość

W internecie można znaleźć wiele produktów, które mają zwiększyć rozmiar przyrodzenia. Są tabletki, pompki, zastrzyki, pierścienie... Od niedawna do tej listy można jeszcze dodać zabieg z zakresu medycyny estetycznej. To jedna z nielicznych metod powiększania penisa, która naprawdę działa.
Joanna Karwat
Konsultacja: dr Urszula Brumer
powiększanie penisa kwasem hialuronowym, opis zabiegu i cena
fot. Fotolia
Powiększanie penisa kwasem hialuronowym stało się prawdziwym hitem ostatnich lat wśród zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega i na jak długo wystarczają efekty? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Medycyna Młodości w Warszawie.

Zgodnie z normą długość penisa może wynosić 5–15 cm, ale większość mężczyzn ma przyrodzenie o długości 8–12 cm. Natomiast średnia grubość członka wynosi 2,5 cm.
W stanie erekcji penis ma średnio od 12–18 cm długości.
W stanie spoczynku długość penisa może wynosić od 5 do 15 cm, ale u większości mężczyzn liczy od 8 do 12 cm. Natomiast średnia grubość członka wynosi 2,5 cm. W stanie erekcji penis ma średnio od 12 do 18 cm długości.

http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/problemy-z-seksem/sposoby-na-powiekszenie-penisa_36225.html
 
W stanie spoczynku długość penisa może wynosić od 5 do 15 cm, ale u większości mężczyzn liczy od 8 do 12 cm. Natomiast średnia grubość członka wynosi 2,5 cm. W stanie erekcji penis ma średnio od 12 do 18 cm długości.

http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/problemy-z-seksem/sposoby-na-powiekszenie-penisa_36225.html

Na czym polega zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego (czyli naturalnego składnika wielu tkanek człowieka) pozwala na bezpieczne i szybkie powiększanie penisa. Podaje się go miejscowo (w znieczuleniu) za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu zwiększa się jednocześnie grubość i objętość penisa, a aplikowany preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny (nie wpływa na płodność mężczyzny). Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, w sterylnych warunkach sali zabiegowej i trwa dość krótko – maksymalnie 1 godzinę.
Rezultaty widoczne są od razu. Można uzyskać efekt pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm w wzwodzie.

Przeczytaj: Czy mężczyźni aktywni fizycznie są bardziej płodni?

Czy są jakieś przeciwwskazania do skorzystania z tej metody powiększania penisa? 

Na pewno zaliczyłabym do nich wszelkie choroby przewlekłe. Zarówno te związane z tkanką łączną, jak i z układem krzepnięcia. A także zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabieg powiększania penisa mija się też z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. W takim wypadku powinien raczej poszukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej.

Zobacz: Mężczyzna u androloga - film

Czy zdarzają się powikłania? 

Przez około tydzień lub dwa tygodnie po zabiegu może utrzymywać się niewielkie obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem równomiernie rozprowadzają się. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, a w razie potrzeby natychmiast korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli natomiast pacjent dojdzie do wniosku, że jest go zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie. W przypadku kwasu hialuronowego efekt zabiegu związany jest ze zwiększeniem objętości poprzez związanie przez kwas hialuronowy wody. Dlatego warto po zabiegu pić minimum 2 litry wody dziennie.

Przeczytaj: Kiedy ostatnio robiliście badane jąder?

Jak długo utrzymują się efekty? 

Efekty powiększania penisa kwasem hialuronowym utrzymują się do 2 lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie. Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po zalecanym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą powikłań. 

Przeczytaj: Spadek libido u partnera

Czy należy w jakiś sposób przygotować się do zabiegu, np. unikając współżycia?

Nie, niezbędna jest jedynie depilacja okolic intymnych. Natomiast co do współżycia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o kontakty seksualne po zaaplikowaniu preparatu, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie. 

Ile kosztuje powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Około 5000 zł (zależy to od ilości wstrzykniętego kwasu hialuronowego.

Przeczytaj także:
Pozycje w łóżku – co mówią o waszym związku?
Czy wiesz wszystko na temat orgazmu? - quiz
Sny erotyczne na zamówienie
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.
dr Urszula Brumer
Konsultacja: dr Urszula Brumer

lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości, www.drbrumer.pl

Oceń artykuł

Ocena 4 na 45 głosy

Zobacz także

Popularne tematy