Dzieci wracają do szkół
fot. Adobe Stock

Powrót dzieci do szkół. Minister Czarnek apeluje, żeby nie stresować uczniów 

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół. Zdaniem polityka to media wywołują u dzieci strach przed powrotem do „normalności”.
Sylwia Arlak
Dzieci wracają do szkół
fot. Adobe Stock
Wielu młodych ludzi boi się powrotu do klas. Zdaniem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka odpowiedzialne są za to... polskie media. Jak mówił podczas ostatniej konferencji prasowej, dziennikarze nie pozwalają cieszyć się dzieciom z powrotu do „normalności”. „Proszę nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować. Ten powrót będzie wielką przyjemnością, o to się troszczymy” – zaapelował minister. 

Trudny powrót do nauki stacjonarnej

Szef resortu edukacji odniósł się do doniesień medialnych, z których wynikało, że chce, aby nauczyciele szybko nadrobili z uczniami zaległości. „Jeszcze w kwietniu zaapelowaliśmy do dyrektorów, by w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, więzi między uczniami i odbudowy zaufania między nauczycielami a uczniami” – wyjaśnił minister. 

Podobnego zdania jest wiceminister Marzena Machałek. Polityk przekonuje, że resort zrobi wszystko, by ułatwić uczniom powrót do klas. „Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze dni i tygodnie po tej przerwie nie będą takie same. Musimy widzieć, z jakimi problemami mierzą się uczniowie. Dla młodszych był to wielki stres. My to wiemy i przygotowujemy się na kilku płaszczyznach” – mówiła, dodając, że ministerstwo mocno uczula kuratorów oświaty, monitoruje sytuację dotyczącą pomocy psychologicznej i śledzi raporty. 

„Będziemy uczniów w różnych aspektach wspierać. To dla nas oczywiste. Wiemy, że jeśli nie przywróci się odporności emocjonalnej trudno o powrót do nauki” – skwitowała wiceminister. 

Wolelibyście, że wasze dzieci zostały jeszcze w domu?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy