Powstanie Instagram dla dzieci
fot. Adobe Stock

Powstanie Instagram dla dzieci! Trwają już prace nad specjalną wersją serwisu!

Facebook pracuje nad specjalną wersją Instagrama dla dzieci. Będą mogły z niej korzystać osoby poniżej 13. roku życia. Koncern zapowiada także, że do sprawniejszej weryfikacji wieku potencjalnych użytkowników będzie używana sztuczna inteligencja.
Joanna  Biegaj
Powstanie Instagram dla dzieci
fot. Adobe Stock
Teraz także młodsi użytkownicy będą mogli korzystać z platformy, będzie się to jednak odbywać w nieco inny sposób. Specjalna wersja serwisu będzie umożliwiała dzieciom bezpieczne udostępnianie zdjęć oraz kontakt ze znajomym, a to wszystko pod kontrolą rodziców.

Instagram dla dzieci

Obecnie serwis nie pozwala na tworzenie kont osobom poniżej 13. roku życia. Jak poinformował w rozmowie z „The Guardian” rzecznik Facebooka (koncernu, do którego należy Instagram) – prace nad wersją Instagrama dla dzieci już trwają i ma być on podobny do aplikacji Messenger Kids, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat.

„Coraz więcej dzieci prosi rodziców o pozwolenie na korzystanie z aplikacji, by pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi. (...) pracujemy nad nowymi produktami, które będą odpowiednie dla najmłodszych i kontrolowane przez ich rodziców” – poinformował rzecznik.

Profile dzieci mają być prywatne, a możliwość wyszukiwania kont – ograniczona. Dorośli użytkownicy nie będą mogli wysyłać wiadomości do osób poniżej 18. roku życia, jeżeli te osoby nie obserwują ich konta.

Sztuczna inteligencja zweryfikuje wiek

Obecnie wiele osób przy rejestracji w serwisie omija ograniczenia wiekowe, zawyżając swój wiek. W konsekwencji dzieci mimo zakazu korzystają z Instagrama. Koncern ma w planach użycie sztucznej inteligencji do weryfikacji wieku podczas zakładania konta.

Źródło: biznses.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy