GRY
 
 

Pożegnanie Lata - zakończenie wakacji, 31.08, Bydgoszcz - Myślęcinek

Zapraszamy na pożegnanie lata w Myślęcinku!

logo, myślęcinek, park, zoo
Pożegnanie Lata i Babie Lato na zakończenie wakacji
 
W tym roku lato żegnać będziemy przez cały weekend. W sobotę 31 sierpnia zapraszamy na tradycyjną imprezę z koncertem Libera i Natalii Szroeder, a dzień później Różopole opanuje Babie Lato, czyli Festiwal Aktywności Kobiet, którego gwiazdą będzie Czesław Śpiewa.
 
Pożegnanie Lata 2013 rozpoczniemy o godzinie 14. Scenę opanują laureaci Festiwalu Radosnych Serc oraz zaproszeni przez nich goście. Wystąpią młodzi wokaliści i tancerze, którzy zostali wyłonieni z grona uczestników IV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez Fundację Nowe Pokolenie w lipcu tego roku. Zobaczymy występ przedszkolaków z Przedszkolnej Chatki – laureatów licznych konkursów tanecznych dla najmłodszych, a także Stylers Dance Studio MDK nr 5 – laureatów Mistrzostw Europy w Amsterdamie w tańcach nowoczesnych. Czas umili nam również występ najmłodszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Bailamos", która dotarła do samego finału programu Got to Dance w maju tego roku, a także zakręconych tanecznie artystów ze szkoły tańca Bohema. Dzieciaki z SP 38 zrzeszone w chórze „Ojejku” dadzą pokaz swoich wokalnych zdolności i wprowadzą wszystkich w dobry nastrój.
 
Około godz. 16.00 rozpocznie się oficjalna część koncertu laureatów, w trakcie której wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, a zgromadzeni goście będą mogli obejrzeć występy laureatów w kategorii taniec, mała forma sceniczna i muzyka. Przy scenie będzie można zobaczyć dzieło powstałe podczas happeningu plastycznego oraz wystawę prac plastycznych i fotograficznych laureatów festiwalu. W czasie występów odbędą się dla odwiedzających gości targi wystawiennicze różnych bydgoskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych, które zaproponują różnorodne animacje i przybliżą ofertę edukacyjną i kulturalną naszego miasta widzom przybyłym na koncert. Na Różopolu tradycyjnie już stanie także mini lunapark.
 
Część koncertową imprezy rozpocznie występ Macieja Krystkowiaka, nastoletniego wirtuoza gitary i finalisty programu Must Be the Music. Tuż po nim na scenę wejdzie bydgoski zespół Dża Dża Binks. Zwieńczeniem Pożegnania Lata w Myślęcinku będzie występ zaproszonych gwiazd o godzinie 21. W tym roku będzie to Liber i Natalia Szroeder, a także ich gość, śpiewający aktor Marek Kaliszuk, który wystąpił w nakręconym w Myślęcinku teledysku do hitu „Wszystkiego na raz”.
 
Pełen atrakcji będzie także Festiwal Aktywności Kobiet – Babie Lato, na który zapraszamy w niedzielę 1 września od godziny 14. Na scenie jak zwykle moc atrakcji – pokazy mody, porady specjalistów, konkursy. Program został ułożony w ten sposób, by pośród wielu przyjemności i festiwalowych atrakcji panie, a także ich najbliżsi mogli zapoznać się z ofertą Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, a także skorzystać z propozycji licznych organizacji pozarządowych wspierających i zachęcających  kobiety do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym.  Podczas festiwalu kompleksowo zadbamy o kobiety. Tak jak i w poprzednich edycjach pojawią się wioski tematyczne, w których otrzymają one porady związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem. Znajdą się także trakcje dla dzieci i panów.
 
 Wszystkie porady (m.in.: PUP, PIP, BORPA, Liga Kobiet Polskich czy Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny) i warsztaty dla kobiet, takie jak: makijażu, tańca, fitness czy jogi, będą odbywały się bezpłatnie, co wyróżnia ten festiwal na tle wszystkich festiwali dla kobiet. Imprezę uświetni gwiazda polskiej sceny muzycznej: Czesław Śpiewa. Początek o godz. 19.30.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj