wałbrzych, teatr

Pożegnanie wakacji z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, 31.08

Zapraszamy na Pożegnanie wakacji z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
wałbrzych, teatr
W najbliższą sobotę, 31 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na ostatnie już przedstawienie z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu”. Teatr pożegna się z wakacjami spektaklem „Koziołek Matołek” w reż. Lucyny Sypniewskiej, który opowiada o przygodach sympatycznego Koziołka Matołka, podróżującego po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. 
 
Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek” to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym. 
 
Nowy sezon natomiast Teatr rozpocznie interaktywnym przedstawieniem  „Le Filo Fable” w reż. Joanny Gerigk, podczas którego aktorzy, w scenerii pracowni rzeźbiarskiej, inscenizują „tu i teraz” sekwencje bajkowe z różnych stron świata. 
 
Spektakl czy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem. 
 
Kornel Makuszyński „Koziołek Matołek” 
Adaptacja i reżyseria: Lucyna Sypniewska
Scenografia: Ewa Pietrzyk
Maski: Władysława Cader
Muzyka: Krystyna Fuczik
Obsada:
Anna Jezierska, 
Bożena Oleszkiewicz,
Małgorzata Olkowska,
Jerzy Gronowski,
Seweryn Mrożkiewicz
 
Grupa wiekowa: od 2 lat
Czas trwania spektaklu: 60 minut 
Wstęp wolny! 
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienie zostanie przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16.
 
„Le Filo Fable” – na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata 
Scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk
Scenografia: Jan Polívka
Konsultacje muzyczne: Jarosław Szczęsny
Obsada:
Sylwia Nowak / Anna Jezierska (od sierpnia 2013) 
Jakub Grzybek 
Paweł Pawlik 
 
Grupa wiekowa: od 3 lat 
Czas trwania spektaklu: ok. 50 minut 
 
Cena biletu:
normalny – 17 zł,
ulgowy – 14 zł 
Spektakl prezentowany jest na Małej Scenie Teatru (wejście od ul. M. Kopernika). Ilość miejsc ograniczona. 
Redakcja poleca: 30. Finał WOŚP coraz bliżej: Jurek Owsiak pozdrawia czytelniczki Mamotoja.pl
Mamotoja.pl już po raz siódmy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przy okazji jubileuszowego Finału mamy dla Was coś specjalnego – pozdrowienia od samego Jurka Owsiaka. Otwórzcie serca i grajcie razem z nami – do końca świata i jeden dzień dłużej!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy