GRY

Najlepsze zabawki wspierające rozwój dziecka w różnych obszarach

Chcesz wesprzeć rozwój motoryki emocji, mowy, zmysłów czy wyobraźni dziecka? Poznaj zabawki, które Ci w tym pomogą!

123grow.jpg

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój dużej motoryki dziecka?

Jeśli chcesz ułatwić dziecku naukę unoszenia główki, siadania, raczkowania, czy chodzenia, sięgnij po matę edukacyjną gimnastyka dla bobasa Move&Play. Mata posiada unikalny design, który pomaga dostosować się do zmieniających się potrzeb i możliwości dziecka. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytające, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Wyjątkowy, przesuwany łącznik pałąków sprawia, że od tej pory możesz dostosować ich ułożenie do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku, mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z Tobą! Mata jest duża i daje możliwość połączenia brzegów, tworząc przytulny kojec, zawiera także liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. Jeśli maluszka w wieku 1–3 miesiąca położysz na brzuszku, twarzą do lustra, jego odbicie zachęci go do przedłużenia czasu na brzuszku i unoszenia główki. Gdy maluch będzie miał 3-6 miesięcy, przenieś wiszące zabawki na odpowiednią odległości od dłoni dziecka, tak aby mogło zabawkę uderzyć, wprawić w ruch lub złapać. Do raczkowania i stawiania pierwszych kroków zachęcą malucha kolorowe zwierzątka, zabawki i wiele różnych aplikacji znajdujących się na macie.
 

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój małej motoryki dziecka?

Myślisz, że niemowlę jest jeszcze za małe na książki? Nic bardziej mylnego! To doskonały moment na podarowanie dziecku jego pierwszej książeczki. Książeczka interaktywna posiada dwie strony. Jedna oferuje intensywną stymulację wzrokową, zaś druga – stymulację subtelną. Książeczka jest odpowiednia dla dzieci już od pierwszego dnia, nawet gdy ich wzrok nie jest jaszcze w pełni ukształtowany. Otwieranie książeczki i wskazywanie na obrazkach różnych elementów, to doskonałe ćwiczenie koordynacji ręka–oko oraz precyzji ruchów.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój zmysłów dziecka?

Każde dziecko potrzebuje rutynowego stanu przejściowego pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku. Karuzela Tiny Love, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły bawiącego się maleństwa, a także umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu, gdy jest ono śpiące. Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 4 uspokajających melodii rozwijają koordynację wzrokową, oraz zmysły dziecka. Już miesięczny maluszek jest w stanie śledzić  poruszające się przedmioty. Karuzela pomoże mu więc rozwijać koordynację wzrokową oraz wzmacniać mięśnie oczu. Kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, wystarczy, że zdemontujesz górną część karuzeli, a wtedy maluch będzie mógł korzystać ze świecącej delikatnym światełkiem pozytywki.

Jaka zabawka pomoże wspierać kojarzenie u dziecka?

Pomoże Ci w tym mata interaktywna Gigant – Zabawa na łące. Jest kolorowa, mięciutka, a jej duża przestrzeń oferuje miejsce do motorycznych i sensorycznych doświadczeń dziecka leżącego na pleckach, brzuszku lub turlającego się. Stymulowanie różnych zmysłów pozwala na ćwiczenie koordynacji, równowagi i postawy oraz uczy niemowlę kontroli ruchów swojego ciała oraz kojarzenie związków przczynowo-skutkowych. Mata i zabawki do niej dołączone zachęcają do rozwoju dziecka poprzez inspirujące momenty zaskoczenia.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój mowy dziecka?

Rodzice chcą, aby ich dziecko przebywało obok nich w dowolnym miejscu w domu, by móc utrzymać stały kontakt wzrokowy z dzieckiem i możliwość interakcji. Umożliwi Ci to Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me, dzięki któremu Twoje dziecko może zawsze znajdować się na wysokości Twoich oczu, a tym samym cały czas komunikować się z Tobą. Porozmawiajcie o tym, co widać za oknem albo co będzie na obiad. Urocze zawieszki na regulowanym pałąku dadzą Wam jeszcze więcej tematów do wspólnych rozmów! Możesz także włączyć dziecku 1 z 16 melodii lub łagodne wibracje i po prostu pozwolić mu się zrelaksować.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?

Doskonale sprawdzi się w tym mata Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Zabawa na łące, która wspiera ruchy całego ciała, rozwój mowy, zmysłów oraz wyobraźni, a także emocji. Dzięki unikalnie zaprojektowanej zabawce z funkcją nagrywania głosu podczas zabawy na macie dziecko słyszy słowa oraz całe zdania wypowiadane znanym mu głosem. To daje mu poczucie bezpieczeństwa oraz wrażenie, że mama lub tata są zawsze tuż obok. Wyrażanie i rozpoznawanie emocji możecie ćwiczyć także za pomocą lustereczka, które jest dołączone do maty. Spróbujcie zrobić różne zabawne miny i odgadnąć, jakie uczucia one wyrażają: radość, rozbawienie, a może złość czy smutek? Pomogą Wam w tym urocze zawieszki – zwierzątka.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka?

Odpowiedź może być tylko jedna – Projektor/Pozytywka – Wieloryb Cody. Ten lekki, regulowany i w pełni przenośny projektor/pozytywka umożliwi Ci nie tylko stworzenie spokojnego otoczenia do spania dla dziecka, lecz także  stymulowanie rozwoju dziecka poprzez dźwięki i projekcję ruchomych obrazków. Zacisk pozwala łatwo i stabilnie zamontować projektor na ramie łóżeczka, czy kołyski, a projekcję można wyświetlać na ścianie lub suficie w zakresie 360°. Dostępne 4 kołysanki oraz biały szum, które można dopasować do preferencji dziecka, sprawią, że dziecko spokojnie i szybko zaśnie. Zanim jednak maluszek zaśnie, możesz opowiedzieć mu bajkę o wesołych zwierzątkach, które brzdąc zobaczy na projekcji – to wspaniały trening dla wyobraźni i cudowny moment bliskości między Tobą a Twoją pociechą.
 

Ocena (3 oceny)

3.7
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Rady na gorące dni

Karm piersią, polecamy!