Najcięższe trojaczki na świecie
fot. Emily Julian Photography

Poznajcie najcięższe trojaczki świata!

Gdy lekarze zważyli maluszki, myśleli, że się pomyli. Nic dziwnego, tak duże trojaczki rodzą się bardzo rzadko!
Hanna Szczesiak
Najcięższe trojaczki na świecie
fot. Emily Julian Photography
Kate i jej mąż Caleb byli nieco zaskoczeni, gdy na świat przyszły trojaczki. Nie sądzili, że maluchy będą aż tak duże!

"On nie może tyle ważyć"

"Byliśmy w szoku" – powiedziała Kate w rozmowie z dziennikarzami. Gdy lekarze zważyli Jacka po raz pierwszy, myśleli, że się pomylili. Dopiero przy drugim ważeniu upewnili się, że maluch waży aż 3,2 kg! Choć kobiety rodzą cięższe dzieci, waga jednego z trojaczków wynosi zazwyczaj ok. 1,5 kg. Nic dziwnego, że wszystkich zaskoczyła postura małego Jacka.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Maluchy nie pobiły rekordu

Siostra Jacka, Stella, ważyła 2,8 kg, a najmłodszy z trojaczków, Luke, ważył "tylko" 2,5 kg. Dokładna waga wszystkich maluszków to 8,78 kg. Przy ważeniu bobasów, lekarz przyznał, że mogą być najcięższymi trojaczkami na świecie. Niestety, maluchy nie pobiły obecnego rekordu. W 2004 roku przyszły na świat trojaczki ważące łącznie prawie 10 kg! 

Kate żartuje, że gdyby urodziła tydzień później, być może jej maluchy pobiłyby obecny rekord Guinnessa. Szybko dodaje, że nie chciałaby być dłużej w ciąży. Najważniejsze, że są zdrowe.

Więcej pieluch, więcej zabawy

Kate i Caleb są rodzicami 2 starszych dziewczynek. 9-letnia Sophia powiedziała: "Teraz jest o wiele więcej uroku. O wiele więcej pieluch. I o wiele więcej zabawy!". Trudno się nie zgodzić z dziewczynką. Rodzice pięciorga dzieci muszą mieć też dużo cierpliwości!

Ile ważyły wasze maluchy?

Czytaj także: Taka ciąża zdarza się raz na milion!

źródło: kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy