2,5-latek wypadł z okna w Poznaniu
fot. Adobe Stock

2,5-letnie dziecko wypadło z okna drugiego piętra. Chłopca nie udało się uratować

Do wypadku doszło w jednej z kamienic przy ul. Gwarnej w Poznaniu. 2,5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania na drugim piętrze i został przewieziony do szpitala.
Hanna Szczesiak
2,5-latek wypadł z okna w Poznaniu
fot. Adobe Stock
Jak poinformowała mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w rozmowie z Polsat News, do wypadku doszło ok. godz. 7.30. Maluch wypadł z okna, po czym trafił w ciężkim do szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.

2,5-latek wypadł z okna. Lekarzom nie udało się go uratować

Rzeczniczka prasowa szpitala  Urszula Łaszyńska przekazała informację, że mimo trwającej pół godziny reanimacji lekarzom nie udało się odzyskać akcji serca – chłopiec zmarł.

W momencie zdarzenia rodzice chłopca byli w domu. Badanie wykazało, że oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności wypadku, a także zbierają informacje od potencjalnych świadków zdarzenia.

Nie wiadomo jeszcze, w jakich okolicznościach doszło do tej ogromnej tragedii – prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci w domach – zabezpieczcie okna i drzwi balkonowe tak, by maluch nie mógł ich otworzyć. Możecie zamontować klamki na przycisk lub kluczyk, które uniemożliwiają dzieciom otwarcie drzwi i okien. Warto również zainstalować blokady na okna – kosztują kilkadziesiąt złotych, a mogą uratować życie!

Źródło: Polsat News

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy