Noworodek
fot. Adobe Stock

Poznań: Na świat przyszły PIĘCIORACZKI! Ilu chłopców, a ile dziewczynek?

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się wieloraczki. Piątka maluszków to wcześniaki, urodziły się w 29. tygodniu ciąży.
Aleksandra Zaborowska
Noworodek
fot. Adobe Stock
Rzecznik szpitala poinformował w poniedziałek, że poród pięcioraczków (4 dziewczynek i jednego chłopca) miał miejsce w niedzielę, a dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży – są więc wcześniakami. Dzieci otrzymały imiona Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Najmniejszy maluch waży zaledwie 700 gram.

Jak wynika z informacji uzyskanych od szpitalnych ginekologów, ciąża była zagrożona i skomplikowana. Mama maluchów pochodzi z Gniezna i przebywała w szpitalu już od jakiegoś czasu - groził jej przedwczesny poród już w 24. tygodniu.

„Każdy dzień był walką o utrzymanie tej ciąży jak najdłużej. Udało się pięć tygodni przedłużyć tę ciążę. W 24. tygodniu te dzieci nie miałyby te dzieci praktycznie żadnych szans. W tej chwili te szanse są zdecydowanie większe” - powiedział ginekolog-położnik prof. Stefan Sajdak.

Lekarze podkreślają także, że póki co, dzieci nie są w stanie oddychać samodzielnie i wymagają szczególnej opieki. Ich mama jednak czuje się dobrze, a jej stan jest stabilny.

Ostatnie pięcioraczki w Poznaniu przyszły na świat 14 lat temu. Maluszkom życzymy dużo zdrowia!
  Źródło: Onet, RMF

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy