Noworodek
fot. Adobe Stock

Poznań: Na świat przyszły PIĘCIORACZKI! Ilu chłopców, a ile dziewczynek?

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się wieloraczki. Piątka maluszków to wcześniaki, urodziły się w 29. tygodniu ciąży.
Aleksandra Zaborowska
Noworodek
fot. Adobe Stock
Rzecznik szpitala poinformował w poniedziałek, że poród pięcioraczków (4 dziewczynek i jednego chłopca) miał miejsce w niedzielę, a dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży – są więc wcześniakami. Dzieci otrzymały imiona Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Najmniejszy maluch waży zaledwie 700 gram.

Jak wynika z informacji uzyskanych od szpitalnych ginekologów, ciąża była zagrożona i skomplikowana. Mama maluchów pochodzi z Gniezna i przebywała w szpitalu już od jakiegoś czasu - groził jej przedwczesny poród już w 24. tygodniu.

„Każdy dzień był walką o utrzymanie tej ciąży jak najdłużej. Udało się pięć tygodni przedłużyć tę ciążę. W 24. tygodniu te dzieci nie miałyby te dzieci praktycznie żadnych szans. W tej chwili te szanse są zdecydowanie większe” - powiedział ginekolog-położnik prof. Stefan Sajdak.

Lekarze podkreślają także, że póki co, dzieci nie są w stanie oddychać samodzielnie i wymagają szczególnej opieki. Ich mama jednak czuje się dobrze, a jej stan jest stabilny.

Ostatnie pięcioraczki w Poznaniu przyszły na świat 14 lat temu. Maluszkom życzymy dużo zdrowia!
  Źródło: Onet, RMF

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy