pozytywka dla dzieci
fot. Adobe Stock

Pozytywka dla dzieci w różnym wieku [Przegląd]

Pozytywka dla dzieci może mieć różną postać: przytulanki, skrzynki na drobiazgi lub zabawki. Dlatego warto dopasować ją do wieku dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
pozytywka dla dzieci
fot. Adobe Stock
W wielu łóżeczkach lub wózkach znajdują się pozytywki. Są one wdzięcznym prezentem, dekoracją i praktycznym gadżetem, który potrafi uspokoić maluszka. Jednak pozytywki dla dzieci nie są przeznaczone jedynie dla niemowląt.

Spis treści: Pozytywki dla dzieci wg ceny:
  1. Pozytywka Harry Potter, 14 zł
  2. Pozytywka Babyono Frank, 29 zł
  3. Zabawka drewniana Tidlo, 72 zł
  4. Pozytywka z baletnicą – szkatułka, 89 zł
  5. Pozytywka baletnica na chrzest, 119 zł
  6. Śpiąca sowa, 139 zł

Rodzaje pozytywek dla dzieci

Najbardziej tradycyjne są te nakręcane kluczykiem lub korbką i według nas, takie właśnie mają najwięcej uroku – wydają prawdziwie pozytywkowy dźwięk. W ich środku znajduje się prawdziwy mechanizm, a nie elektronika. Z zewnątrz mogą wyglądać bardzo różnie. Niegdyś bardzo popularne były pozytywki przytulanki. Obecnie większym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne pozytywki w pudełkach lub skrzynkach.

Zobacz także: Nocnik grający – modele od 15 do 150 zł

Innym typem pozytywek są te, które uruchamia się poprzez pociągnięcie za sznurek. Najczęściej ten rodzaj mechanizmu używa się w pozytywkach wiszących, które montuje się w łóżeczkach lub wózkach dla niemowląt. Są bardzo kolorowe, a ich mechanizm jest ukryty w bardzo kolorowej, miękkiej otoczce.

Najbardziej nowoczesnym rodzajem pozytywki jest ta, z elektronicznym wnętrzem, które jedynie odtwarza melodie lub dźwięki, a nie naprawdę je wygrywa. Czy to jeszcze są pozytywki? Trudno powiedzieć, ale niektórym nie sposób odmówić uroku (zobacz śpiącą sowę – nr 6).
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Jak wybrać pozytywkę dla dziecka

W przypadku niemowlęcia, tak naprawdę wygląd pozytywki ma mniejsze znaczenie niż to, jakie dźwięki wydaje. Melodia powinna być miła dla ucha i spokojna, wtedy ma szansę uspokoić dziecko, albo je zaciekawić.

Sprawdź: 10 interaktywnych zabawek dla niemowlaka

Starsze dzieci z pewnością szybko by się znudziły zabawką, która tylko gra. Dlatego dla nich produkowane są zabawki z pozytywką (nasz nr 3) albo skrzynki na drobiazgi (nasz nr 4).

Z kolei dla najstarszych dzieci najważniejsza jest sama melodia, a nie brzmienie dźwięków, czy wygląd pozytywki – zobacz nasz nr 1.

Pozytywka dla dziecka może też być miłą pamiątką chrztu. Pozytywka na chrzest, aby była prawdziwą pamiątką, powinna być bardzo porządnie wykonana (może być złocona). Dobrym pomysłem jest też grawerunek z imieniem dziecka i datą chrztu. Taką też znajdziesz w naszym zestawieniu.

1. Pozytywka Harry Potter, 14 zł

Zdecydowanie dla starszych dzieci. Jest malutka: 6,5 x 5,5 x 4 cm. W drewnianym pudełeczku ze zdobieniami znajduje się malutki mechanizm wykonany z metalu i plastiku. Po nakręceniu korbką pozytywka wygrywa melodię z filmu o małym czarodzieju. Do wyboru dwa kolory pudełka: naturalne i niebieskie.
pozytywka Harry Potter

2. Pozytywka Babyono Frank, 29 zł

Figurka (23 cm) sympatycznego liska uszyta została z tkaniny w żywych kolorach. Wewnątrz ukryto pozytywkę, która po pociągnięciu sznureczka gra spokojną melodię. Zabawka ma praktyczny plastikowy zaczep, który ułatwi zamocowanie zabawki na łóżeczku czy w wózku. Pozytywka dla niemowląt i małych dzieci.
pozytywka dla dzieci babyono

3. Drewniana Tidlo, 72 zł

Zabawka nakręcana – wygrywa melodię, a figurki – krówki i świnki – wirują na lustrzanej tafli. Figurki utrzymywane i poruszane są za pomocą magnesu. Podstawa zabawki ma wymiary: 11 x 11 x 7 cm. Zarówno figurki, jak i skrzyneczka z mechanizmem, są wykonane z drewna i pomalowane trwałymi farbami. Dla dzieci od 2. roku życia.
pozytywka dla dzieci drewniana zabawka

4. Pozytywka baletnica – szkatułka, 89 zł

Po nakręceniu pozytywki (z tyłu) i otwarciu szkatułki, wygrywana jest melodia Czajkowskiego "Jezioro łabędzie", a figurka baletnicy się obraca. Pudełeczko wykonane zostało z mocnego kartonu, od wewnątrz wyłożone jest połyskującym materiałem. W szkatułce są przegródki i jedna szufladka. Wymiary: 19 x 11 x 9,5 cm. Zabawka dla dzieci w wieku 3+.
pozytywka baletnica szkatułka

5. Pozytywka na chrzest – baletnica, 119 zł

Idealna pozytywka na chrzest dla dziewczynki. Figurka jest pokryta 24 karatowym złotem, a w spódniczce ma trzy kryształki Svarovskiego. Po nakręceniu (od dołu) pozytywka wygrywa melodyjkę "Love story", a baletnica obraca się wokół własnej osi. Na podstawie można wygrawerować napis (grawerowanie jest w cenie).
pozytywka na chrzest

6. Śpiąca sowa, 139 zł

Jest to sympatyczna przytulanka w postaci śpiącej sowy. Jest bardzo miła w dotyku. Można ją przytulać albo zamontować na łóżeczku na rzepy. Zabawka odtwarza 4 rodzaje dźwięków: dwa do snu – bicie serca i fale oceanu, jeden na uspokojenie – padający deszcz, na relaks – pieśń wielorybów. Zabawka ma 23 cm wysokości i potrzebuje dwóch baterii AA. Dla niemowląt i małych dzieci.
pozytywka dla dzieci elektroniczna

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy