mama i córka, niania online
fot. Adobe Stock

Pracujesz w domu? Niania online pomoże ci w opiece nad dzieckiem

Jeśli trudno ci pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi w domu, Niania.pl oferuje ci świetne rozwiązanie. Pracujący rodzice mogą skorzystać z pomocy opiekunek, które zajmują się dziećmi przez internet.
Magdalena Drab
mama i córka, niania online
fot. Adobe Stock
Polscy rodzice chętnie korzystają z usług profesjonalnych opiekunek do dzieci. Ponad 1/4 rodziców dzieci w wieku 2-13 lat w Polsce poszukiwała dla nich niani w zeszłym roku – wynika z ogólnopolskiego raportu portalu Niania.pl „Rynek niań w Polsce w 2019 roku". Ale pandemia koronawirusa diametralnie zmieniła nie tylko sytuację pracujących rodziców, ale i niań. Opiekunki z dnia na dzień straciły pracę w tradycyjnej formie, a rodzice zostali zmuszeni do łączenia pracy zdalnej z rolą domowego nauczyciela i opiekuna. Serwis Niania.pl, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i niań, stworzył nową usługę – opiekę dla dzieci online.

Niania online do opieki nad dzieckiem

Niania.pl oferuje możliwość zatrudnienia niani online. Jak opiekunka może zająć się dzieckiem przez internet i jak rodzic może znaleźć właściwą nianię? To proste: opiekunki, które już posiadają swój profil w serwisie, mogą go uzupełnić o dodatkową opcję i w ten sposób poinformować rodziców, że prowadzą zajęcia dla dzieci online. To niania określa, jakie zajęcia mogłaby poprowadzić – może to być zdalna pomoc przy odrabianiu lekcji, zajęcia muzyczne, plastyczne, gimnastyczne czy czytanie bajek. 

Rodzice zaś mają możliwość przeglądania wszystkich ofert, jakie są zamieszczone w serwisie, jak i publikowania własnych ogłoszeń. Mogą w nich określić, jakich zajęć szukają i jakiej pomocy oczekują. W ten sposób rodzic może powierzyć niani przerobienie z dzieckiem materiału zadanego w szkole, zapewnić mu dodatkowe kreatywne zajęcia czy nawet zdrowy ruch podczas zajęć tanecznych. Szczegóły można sprawdzić na niania.pl/online.
Redakcja poleca: Szukam niani - ustawa żłobkowa - film
1 października 2011r., weszła w życie ustawa żłobkowa. Zobacz jak możesz zatrudnić nianię na umowę.

Ile kosztuje niania?

Rodzice w Polsce cenią pracę niań i zwykle to po ich stronie leży trud znalezienia właściwej osoby do opieki nad dzieckiem. Pewnie dlatego wynagrodzenia niań w Polsce rosną – średnia stawka godzinowa opiekunek wzrosła w 2019 roku o 2,86 zł w stosunku do 2018 roku i wyniosła 15,59 zł. To o 73% większy wzrost niż w roku poprzednim (o 1,65 zł) i największy od 2013 roku – wynika z danych serwisu Niania.pl. W przypadku opieki nad dziećmi online nianie indywidualnie ustalają stawkę swojego wynagrodzenia. Pewnym pomysłem na sfinansowanie pracy niani może być dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców, który wg zapowiedzi rządu ma być wypłacany co najmniej do 24 maja.

Jak działa Niania.pl? 

Niania.pl jest największym w Polsce serwisem internetowym gromadzącym oferty pracy dla opiekunek oraz profile niań. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest ponad 200 000 opiekunek z całej Polski. Od 2004 roku już ponad 100 000 rodzin w Polsce znalazło opiekunkę dla swojego dziecka na Niania.pl. Od maja 2020 roku portal oferuje innowacyjną funkcjonalność – opcję opieki nad dziećmi online, z której mogą skorzystać rodzice. Ponadto przy zakładaniu konta na Niania.pl rodzice otrzymają teraz 50% rabatu na zakup konta Premium, a pracownicy opieki medycznej mogą założyć konto Premium za darmo.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy