Prawie milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej
fot. Instagram/szescioraczkipl

Prawie milion złotych wsparcia dla sześcioraczków z Tylmanowej

Sześcioraczki z Tylmanowej znane są w całej Polsce. Teraz Sejmik Województwa Małopolskiego zdecydował wesprzeć finansowo rodziców sześcioraczków. Otrzymają oni ogromną sumę pieniędzy.
Joanna  Biegaj
Prawie milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej
fot. Instagram/szescioraczkipl
Narodzinami sześcioraczków żyła cała Polska, było to niezwykłe wydarzenie. Taka gromadka dzieci to ogromne szczęście, bycie wielodzietnym rodzicem jest też jednak wielkim wyzwaniem. Na szczęście rodzina nie jest pozostawiona sama sobie. W poniedziałek 22 lutego lokalny sejmik zatwierdził uchwałę o przekazaniu 919,8 tys. zł na konto Gminy Ochotnica Dolna, z przeznaczeniem na pomoc dla sześcioraczków: Tymona, Filipa, Neli, Kai, Zosi i Malwiny. 

Lokalne wsparcie

Lokalny sejmik zdecydował, że przekaże dzieciom bardzo dużą sumę pieniędzy. Będzie to ogromne wsparcie dla rodziców maluchów.

„Samorząd Województwa Małopolskiego aktywnie realizuje zadania z zakresu polityki prorodzinnej. Służą one m.in. wzmocnieniu wartości rodziny, stanowiąc podstawę rozwoju każdej lokalnej wspólnoty samorządowej” - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka na zdalnej XXXV Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, next.gazeta.pl
 
Zobacz także: 
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy