Prawie milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej
fot. Instagram/szescioraczkipl

Prawie milion złotych wsparcia dla sześcioraczków z Tylmanowej

Sześcioraczki z Tylmanowej znane są w całej Polsce. Teraz Sejmik Województwa Małopolskiego zdecydował wesprzeć finansowo rodziców sześcioraczków. Otrzymają oni ogromną sumę pieniędzy.
Joanna  Biegaj
Prawie milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej
fot. Instagram/szescioraczkipl
Narodzinami sześcioraczków żyła cała Polska, było to niezwykłe wydarzenie. Taka gromadka dzieci to ogromne szczęście, bycie wielodzietnym rodzicem jest też jednak wielkim wyzwaniem. Na szczęście rodzina nie jest pozostawiona sama sobie. W poniedziałek 22 lutego lokalny sejmik zatwierdził uchwałę o przekazaniu 919,8 tys. zł na konto Gminy Ochotnica Dolna, z przeznaczeniem na pomoc dla sześcioraczków: Tymona, Filipa, Neli, Kai, Zosi i Malwiny. 

Lokalne wsparcie

Lokalny sejmik zdecydował, że przekaże dzieciom bardzo dużą sumę pieniędzy. Będzie to ogromne wsparcie dla rodziców maluchów.

„Samorząd Województwa Małopolskiego aktywnie realizuje zadania z zakresu polityki prorodzinnej. Służą one m.in. wzmocnieniu wartości rodziny, stanowiąc podstawę rozwoju każdej lokalnej wspólnoty samorządowej” - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka na zdalnej XXXV Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, next.gazeta.pl
 
Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy