Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock

Mateusz Morawiecki: „Święta spędzimy tylko z tymi, z którymi mieszkamy”

Podczas sobotniej konferencji premier mówił między innymi o tym, jak będą wyglądały święta Bożego Narodzenia. Na dalekie wyjazdy i duże spotkania rodzinne nie mamy co liczyć.
Milena Oszczepalińska
Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock
W sobotę rano odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której ogłosił zmiany w obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa. Szef rządu powiedział m.in. o tym, co ze świętami Bożego Narodzenia. To temat, który interesuje ostatnio społeczeństwo. Polacy zastanawiają się, że czy najbliższe święta będą mogli spędzić w gronie bliższej i dalszej rodziny i przyjaciół, czy jedynie w gronie domowników, podobnie jak to było w Wielkanoc. Premier nie zostawił żadnych złudzeń. Liczne gromadzenie się przy świątecznym stole nie jest wskazane.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by święta spędzić w gronie najbliższych

„Przed nami święta Bożego Narodzenia. Chcę zaapelować już dzisiaj, by były to spotkania w gronie osób, z którymi mieszkamy. Tak byśmy się nie przemieszczali” – zaczął swoją wypowiedź Mateusz Morawiecki, jednoznacznie sugerując konieczność unikania większych skupisk i wyjazdów, nawet do dawno niewidzianej rodziny.

Premier podkreślił, że „redukcja kontaktów społecznych jest bardzo istotna w okresie świąt”. Koronawirus wciąż zbiera swoje żniwo, a przemieszczanie się i przebywanie w jednych pomieszczeniach z osobami, z którymi nie mieszkamy na co dzień, zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Spodziewaliście się, że decyzja rządu w sprawie świąt Bożego Narodzenia będzie właśnie taka i rozumiecie jej zasadność, czy czujecie się rozczarowani, bo marzyliście o spotkaniu z całą rodziną przy wigilijnym stole?

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy