prezenty dla półrocznego dziecka
fot. AdobeStock

Prezent dla półrocznego dziecka. 10 HITÓW wśród rodziców niemowląt

Prezent dla półrocznego niemowlaka wcale nie musi grać i świecić, by dziecko dobrze się bawiło. Zabawki interaktywne oczywiście też się sprawdzą, o ile zachęcają do rozwijającej zabawy. Często dla tak małych dzieci bardziej interesujące okazują się proste zabawki, a nie te, które oferują wiele funkcji.
Dominika Bielas
prezenty dla półrocznego dziecka
fot. AdobeStock

Prezent dla półrocznego dziecka przyda się na różne okazje: urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, święta albo po prostu podczas odwiedzin u niemowlaka bez okazji. Warto przemyśleć zakup prezentu, tak aby półroczna dziewczynka czy półroczny chłopczyk jak najwięcej z niego skorzystali. 

Jednym z najważniejszych odkryć 6-miesięcznego niemowlaka jest to, że potrafi coś zrobić samodzielnie. Dlatego dziecko w tym wieku potrzebuje zabawek, które pomogą mu dowiedzieć się więcej o związkach przyczynowo-skutkowych, a także zachęcą do dalszej zabawy. Oto nasze propozycje prezentów – dla dziewczynek i dla chłopców.

Spis treści:

Jak wybrać prezent dla półrocznego dziecka?

Warto zwrócić uwagę na potrzeby i zainteresowania dziecka w wieku 6 miesięcy. Jeśli niemowlę wszystko wkłada do buzi, postaw na ciekawe gryzaki. Jeśli interesują je różne faktury i kolory, idealne będą zabawki sensoryczne. A może to dźwięk jest czymś, co zachwyca maluszka? Wybrałyśmy 10 zabawek − idealnych na prezent dla półrocznego dziecka.

Zabawka interaktywna dla półrocznego dziecka, Garnuszek na klocuszek, Fisher-Price

Prezent dla półrocznego dziecka Garnuszek klocuszek
FISHER PRICE GARNUSZEK NA KLOCUSZEK
ANTYKWARIAT I KSIĘGARNIA TEZEUSZ
Garnuszek to niezwykły sorter dla malutkich dzieci. Zabawka łączy w sobie najlepsze cechy zabawek manualnych i rozwijających zdolność myślenia, ucząc liczb i rozpoznawania kształtów. Jak to możliwe? Dziecko wybiera i wkłada do odpowiednich otworów klocki, a Garnuszek w nagrodę mówi, jaki mają kształt i jakie znajdują się na nich cyfry. Świetna zabawa gwarantowana!

Funkcje Garnuszka:
 • uczy liczb,
 • uczy rozpoznawania kształtów,
 • śpiewa piosenki,
 • wydaje śmieszne dźwięki,
 • ma świecący nosek.

Kubeczkowa Wieża, Dumel Discovery

Prezent dla półrocznego dziecka Kubeczkowa wieża dla niemowlaka
DUMEL DISCOVERY KUBECZKOWA WIEŻA
ALLEGRO

Ta niepozorna zabawka zachwyca wszystkie dzieci i daje wiele różnych możliwości zabawy. Dziecko może wkładać kubeczki jeden w drugi, budować kolorowe piramidki, używać jako foremek do piasku, czy do zabawy w wannie. Zabawka wpływa na kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zdolności motorycznych. 

Cechy:

 • 10 kubeczków o różnej wielkości i kolorach;
 • numery na kubeczkach pomagają w nauce liczb;
 • po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

Migocząca Hula-Kula, Vtech

Prezent dla półrocznego dziecka Kula dla niemowlaka
VTECH MIGOCZĄCA HULA-KULA
5.10.15

Każdy półroczne dziecko będzie zachwycone tą zabawką. Mechanizm samoczynnie wprawiający Hula-Kulę w ruch, wesołe dźwięki i kolorowe światełka zachęcają niemowlę do raczkowania i podążania za zabawką. Wypukłe kształty zwierzątek i kolorowe tasiemki zapewniające dodatkowe wrażenia dotykowe. Hula-Kula rozwija wyobraźnię, wspomaga rozwój sensoryczny i umiejętności motoryczne, dostarczając przy tym dzieciom wiele radości.

Cechy zabawki:

 • samoczynne wprawianie zabawki w ruch;
 • funkcja automatycznego wyłączania oszczędzająca baterie;
 • 2 poziomy głośności.

Przeplatanka sensoryczna labirynt, Viga Toys

Prezent dla półrocznego dziecka Labirynt przeplatanka
VIGA TOYS PRZEPLATANKA SENSORYCZNA
ALLEGRO

Taka przeplatanka to świetna zabawka sensoryczna, która pozwala dziecku trenować sprawność małych rączek. Przeplatając koraliki przez zakrzywione rurki, półroczne dziecko musi wykonywać odpowiednie ruchy, by działania odniosły sukces. Maluszek podczas takiej zabawy uczy się jak kontrolować własne ciało, by wykonywały takie czynności, jak chcemy.
 

Dziecko trenuje:

 • koordynację wzrokowo-ruchową;
 • pamięć;
 • zręczność.

Kształty sensoryczne, Dumel

Prezent dla półrocznego dziecka Klocki sensoryczne Dumel
DUMEL DISCOVERY KSZTAŁTY KLOCKI SENSORYCZNE
ALLEGRO

W zestawie znajduje się 6 elementów różniących się kolorem i kształtem. Dziecko może dowolnie przekładać i odkrywać nieregularną fakturę klocków. Taka zabawka będzie wspomagała rozwój sensoryczny półrocznego dziecka i zachęci do odkrywania różnych tekstur, kształtów i kolorów.

Cechy:

 • kolorowe elementy;
 • zróżnicowana faktura;
 • miękkie elementy.

Piramidka z kółek, Fisher-Price

Prezent dla półrocznego dziecka Piramidka z kółek dla niemowlaka
FISHER PRICE PIRAMIDKA Z KÓŁEK
5.10.15

Ta klasyczna zabawka, którą możesz pamiętać nawet z własnego dzieciństwa, to absolutny must-have każdego dziecka, zwłaszcza półrocznego niemowlaka. Układanie kółeczek w odpowiedniej kolejności ćwiczy zdolność rozróżniania rozmiarów oraz ogólną koordynację ruchową dziecka, a także zaznajamia malucha z różnymi kolorami.

Układanie kółeczek ćwiczy:

 • zdolność rozróżniania rozmiarów;
 • ogólną koordynację ruchową dziecka;
 • umiejętność rozróżniania kolorów.

Gryzak Żyrafa Sophie, So'Pure

Prezent dla półrocznego dziecka Żyrafa Sophie
VULLI GRYZAK MIĘKKI ŻYRAFA SOPHIE - SO'PURE
ALLEGRO

Żyrafa Sophie to pozornie zwykły, mały, gumowy gryzak. Ale... od ponad 50 lat nieustająco jest najpopularniejszą „pierwszą zabawką” kolejnych pokoleń francuskich niemowląt. Jej sława powoli obejmuje cały świat, bawią się nią także dzieci gwiazd. Kształt Sophie i jej rozmiar 18 cm są idealne dla malutkich rączek niemowlęcia. A lateks, z którego jest zrobiona, to świetne remedium na ukojenie dziecięcych dziąseł podczas ząbkowania.

Cechy:

 • ciemne i kontrastowe cętki stymulują wzrok;
 • piszczałka bawi i stymuluje słuch dziecka;
 • zrobiona w 100% z naturalnej gumy i farby spożywczej jest bezpieczna dla gryzienia.

Muzyczne Kluczyki, Disney

Prezent dla półrocznego dziecka muzyczne kluczyki
CLEMENTONI MUZYCZNE KLUCZYKI DISNEY
ALLEGRO

Te trzy kluczyki o zabawnych funkcjach do zabawy rozwijają umiejętności manualne oraz zdolność postrzegania zmysłowego u dzieci. Jeden z nich jest z melodiami i śmiechem Baby Mickey, jeden z Pluto do żucia i jeden z grzechotką i kwiatem, który się obraca. Klucze można odłączać od kompletu i dawać dziecku pojedynczo. 

Każdy z kluczy ma odmienną funkcjonalność:

 • stymuluje percepcję słuchową;
 • stymuluje percepcję dotykową;
 • rozwija zdolności manualne.

Smartfon dziecięcy, Clementoni

Prezent dla półrocznego dziecka Smartfon dla dziecka
CLEMENTONI SMARTFON DZIECIĘCY
ALLEGRO

Każde dziecko lubi dzwonić tak jak mama i tata. Dzięki 13 dużym przyciskom półroczne dziecko może poznać świat zwierząt, liczby i różne dźwięki. Rozwija również swoje umiejętności manualne.

Smartfon dla dzieci:

 • stymuluje rozwój słuchu i wzroku dziecka;
 • rozwija motorykę oraz ruchy precyzyjne;
 • rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe;
 • kształtuje kreatywność dziecka;
 • ma żywe, ciepłe kolory, które zajmują uwagę i rozwijają zdolność koncentracji.

Wieża dla półrocznego dziecka, Tobbles

Prezent dla półrocznego dziecka Wieża dla niemowlaka
TOBBLES NEO WIEŻA DLA MALUCHA
ALLEGRO

Kształty, kolory i wzory sprawiają, że od tych klocków ciężko oderwać wzrok nawet rodzicom. Ta zabawka to małe, kolorowe dzieło sztuki. Piękny wygląd to jednak nie wszystko. Najważniejsza bowiem jest… dobra zabawa półrocznego dziecka! Kule można układać, przewracać, kręcić, kołysać i turlać. Zabawa jest dynamiczna, ciekawa i bardzo wciągająca.

Układanie tych klocków:

 • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową;
 • pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni.

Zabawa interaktywna Mały Odkrywca, Tiny Love 

Prawdziwa zabawka interaktywna. Mały Odkrywca uczy i towarzyszy dziecku w codziennych czynnościach takich jak spanie, kichanie czy jedzenie. Potrafi bawić się w a ku-ku! Pozwala również na wspólną, rozwojową zabawę z rodzicem. 

Cena: 99 zł
tiny love mysz

Lampka przytulanka Żółw podwodny, Cloud B

Podwodny żółw zmieni pokój dziecka w oazę spokoju. Lampka wyświetla magiczny podwodny efekt świetlny z delikatnym ruchem fal. Dodatkowo odtwarza kojące dźwięki: delikatną melodię lub szumiące fale. Idealne rozwiązanie dla dzieci, które boją się ciemności. 

Cena: 169 zł 

tiny love lampka żółw

Zobacz także:

Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy