prezent dla przedszkolaka
fot. Adobe Stock

Prezent dla przedszkolaka - TOP 11 pomysłów w supercenie [Przegląd]

Prezent dla przedszkolaka powinien rozwijać jego umiejętności intelektualne oraz ruchowe, ale być też fajną zabawą. Oto 11 (w dobrej cenie!) pomysłów na prezent dla dziewczynek i chłopców w wieku 3-5 lat.
Agnieszka Majchrzak
prezent dla przedszkolaka
fot. Adobe Stock
Przedszkolak, czyli maluch w wieku 3-5 lat lat znajduje się w jednej z najbardziej energetycznych faz rozwoju. Robi niesamowite postępy, jeżeli chodzi o swoją sprawność fizyczną, społeczną i psychiczną. Wszędzie go pełno, tak samo, jak jego zabawek, które leżą porozrzucane po całym domu. Co kupić maluchowi na prezent pod choinkę, kiedy wydaje ci się, że wszystko już ma? Oto nasze propozycje, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze dają dzieciom dużo frajdy.

Spis treści:
Idealne zabawki dla przedszkolaka
Top 11 prezentów dla przedszkolaka:
1. Tablica Świnka Peppa, 39 zł
2. Klocki lego świąteczne, 70,45 zł
3. Kręgle, 46,88 zł
4. Wóz strażacki, 49,99 zł
5. Lalka bobas, 59,99 zł
6. Wózek dla lalek, 99,90 zł
7. Ciastolina Play-Doh, 49,90 zł
8. Gra Operacja, 24 zł
9. Mikrofon do nagrywania piosenek, 32 zł
10. Gra Twister, 19,99 zł
11. Interaktywny jednorożec Luna, 204,90 zł

Idealne zabawki dla przedszkolaka

Przedszkolak jest ufnym, żywym i bardzo energicznym maluchem. Wszystkiego chce spróbować, dotknąć. Dopytuje się o wszystko i wszystkich, a zabawa jest dla niego najważniejsza. W ten sposób zdobywa wiedzę o świecie, nowe doświadczenie, uczy się zasad. Jest coraz bardziej sprawny ruchowo, co zwiększa poczucie jego niezależności i pomaga w poznawaniu świata.

Najbardziej widoczny jest ogromny postęp przedszkolaków w opanowaniu mięśni dużych oraz poprawa w posługiwaniu się mniejszymi mięśniami, czyli ruchach precyzyjnych. Trzylatek potrafi pozbierać płatki kukurydziane, a pięciolatek nawlec na sznurek koraliki. W okresie piątego roku życia dzieci biegają, skaczą, wdrapują się, przeskakują, jeżdżą na rowerze.

W wyborze prezentu dla przedszkolaka warto wziąć pod uwagę zabawki:
 • edukacyjne - dzięki nim dziecko może poznawać budowę człowieka, różne kraje, zwierzęta, może to być np. interaktywny globus, memory ze zwierzętami lub pojazdami, puzzle, interaktywne gry z alfabetem, tematycznymi zagadkami,
 • rozwijające zdolności manualne - ciastolina, farby, kolorowanki, przeplatanki, mozaiki,
 • uczące logicznego myślenia - sortery, puzzle, układanki, klocki, proste gry,
 • odzwierciedlające świat dorosłych - zestaw małego lekarza, stolarza, dentysty, sklep,
 • rozwijające sprawność ruchową - piłka, rower,
 • muzyczne - dziecięce instrumenty muzyczne.

Oto nasze propozycje świątecznych prezentów dla przedszkolaka:
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

1. Tablica Świnka Peppa, 39 zł

To dwustronna tablica kredowo - magnetyczna rozwijająca logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię. Pomaga także w nauce kształtów, kolorów oraz pisania. Część na magnesy służy do układania magnetycznych elementów układanki, pisania i rysowania pisakiem. Tablica kredowa przeznaczona jest do tworzenia rysunków za pomocą kredy.
prezent dla przedszkolaka
 
 

2. Klocki lego świąteczne, 70,45 zł

Dzięki takim klockom twój maluch z pewnością poczuje ducha świąt. Zestaw zawiera 24 różne prezenty do zbudowania, po jednym na każdy dzień świąt, w tym skuter śnieżny, śnieżny fort, zestaw do curlingu, kominek, fotel bujany, teleskop i wiele więcej. Zestaw posiada też siedem minifigurek, w tym Świętego Mikołaja i figurkę psa husky.
prezent dla przedszkolaka

3. Kręgle, 46,88 zł

Kolorowe, wykonane z miękkiego tworzywa EVA zachęcają dziecko do ruchu, bawią i rozwijają. Stymulują głównie koordynację ruchów rączek i wzroku oraz poprawiają precyzję ruchów. Dzięki kolorowej grafice i cyfrom dziecko poprzez zabawę będzie utrwalało wiedzę. Zestaw składa się z 6 kręgli i kuli.
prezent dla przedszkolaka
 
 

4. Wóz strażacki, 49,99 zł

Straż pożarna jest spełnieniem marzeń każdego małego chłopca, który chciałby zostać strażakiem. Samochód jest sterowany pilotem. Drabina z koszem jest rozsuwana, ruchoma i obracana.
prezent dla przedszkolaka

5. Lalka bobas, 59,99 zł

Lalka, która mówi i śpiewa to wymarzony prezent pod choinkę! Do zestawu dołączono smoczek biały z łańcuszkiem i klipsem oraz różowy, butelkę a także płytę z piosenkami dla dzieci i karaoke.
prezent dla przedszkolaka
 
 

6. Wózek dla lalek, 99,90 zł

To prześliczny wózek, który spodoba się każdej dziewczynce. Utrzymany w tradycyjnej stylistyce i atrakcyjnych kolorach. To zestaw 3w1 zawierający:
 • gondolę
 • spacerówkę
 • nosidełko
 • poduszkę
 • kołderkę
 • torbę.
prezent dla przedszkolaka
 
 

7. Ciastolina Play-Doh, 49,90 zł

Zabawa kształtuje zdolności motoryczne dzieci i rozwija wyobraźnię. Twoje dziecko poczuje się jak budowniczy na placu budowy. Żwirownia z serii Play-Doh Wheels to ciekawy zestaw z dużą platformą i dwoma pojazdami budowlanymi. Za pomocą foremek i szablonów dzieci mogą oznaczyć swój plac budowy odpowiednimi znakami i wykonać różne tematyczne akcesoria.
 
prezent dla przedszkolaka
 

8. Gra Operacja, 24 zł

Gra polega na usunięciu z ciała pacjenta jego organów bez dotykania metalowych elementów. Jeżeli szczypce zetkną się z metalem, pacjent zacznie się trząść. Wygrywa ten, kto po usunięciu wszystkich elementów, posiada najwięcej organów.
 
prezent dla przedszkolaka
 
 

9. Mikrofon do nagrywania piosenek, 32 zł

To mikrofon karaoke z efektami świetlnymi. Posiada:
 • funkcję mikrofonu, odtwarzania, nagrywanie,
 • modulator głosu (5 rodzajów),
 • kolorowe światełka,
 • wgrane piosenki (10 melodii),
 • możliwość odtwarzania piosenek z telefonu.
prezent dla przedszkolaka
 

10. Gra Twister, 19,99 zł

W tej grze chodzi o utrzymanie równowagi, stając na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty. Gra doskonale łączy przyjemne z pożytecznym, czyli gimnastykę ze świetną zabawą. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma się na macie!
prezent dla przedszkolaka
11. Bajkowy interaktywny jednorożec Luna, 204,90 zł
Dla dziewczynek, które kochają jednorożce, Epee ma wspaniałą propozycję: pluszowa i interaktywna Luna! Opowiada bajki („Mała Syrenka”, „Kopciuszek” i „Roszpunka”), mruga oczami, rusza uszkami i ma mieniący się kolorami tęczy róg. Twoja córka pokocha zabawę tym jednorożcem!
interaktywny pluszowy jednorożec Luna Epee
 

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy