prezent dla przedszkolaka
fot. Adobe Stock

Prezent dla przedszkolaka: pomysły na tani prezent (upominki od 20 zł)

Prezent dla przedszkolaka powinien rozwijać jego umiejętności intelektualne oraz ruchowe, ale być też po prostu fajną zabawką. Wybrałyśmy najlepsze pomysły na prezent dla przedszkolaka – nie dość, że kreatywne, to jeszcze tanie. To wymarzone upominki dla dziewczynek i chłopców w wieku 3-5 lat.
Agnieszka Majchrzak
prezent dla przedszkolaka
fot. Adobe Stock
Prezent dla przedszkolaka musi sprostać jego wymaganiom. A przecież przedszkolak znajduje się w jednej z najbardziej energetycznych faz rozwoju. Robi niesamowite postępy, jeżeli chodzi o sprawność fizyczną i rozwój społeczny. Wszędzie go pełno, tak samo, jak jego zabawek, które leżą porozrzucane po całym domu. Jaki prezent kupić dla przedszkolaka, kiedy wydaje ci się, że dziecko wszystko już ma? Oto nasze pomysły na upominki, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze dają dzieciom dużo frajdy.

Spis treści:
 1. Pomysły na prezent dla przedszkolaka
 2. Najlepsze prezenty dla przedszkolaka:

Pomysły na prezent dla przedszkolaka

Prezent dla przedszkolaka warto dobrze przemyśleć. Jeśli nie wiesz, co kupić dla 3-latka, 4-latka czy 5-latka, rozważ zabawki:
 • edukacyjne – dzięki nim dziecko może poznawać budowę człowieka, różne kraje, zwierzęta, może to być np. interaktywny globus, memory ze zwierzętami lub pojazdami, puzzle, interaktywne gry z alfabetem, tematycznymi zagadkami;
 • rozwijające zdolności manualne – ciastolina, farby, kolorowanki, przeplatanki, mozaiki;
 • uczące logicznego myślenia – sortery, puzzle, układanki, klocki, proste gry;
 • odzwierciedlające świat dorosłych – zestaw małego lekarza, stolarza, dentysty, sklep;
 • rozwijające sprawność ruchową – piłka, rower;
 • muzyczne – dziecięce instrumenty muzyczne.

Najlepsze prezenty dla przedszkolaka

Jeśli wybierasz prezent dla przedszkolaka, weź pod uwagę stopień rozwoju dziecka: pamiętaj, że trzylatek potrafi już pozbierać płatki kukurydziane, a pięciolatek nawlec na sznurek koraliki. W piątym roku życia dzieci biegają, skaczą, wdrapują się, przeskakują, jeżdżą na rowerze. Dobrze, jeśli dopasujesz upominek do zainteresowań i uzdolnień przedszkolaka. Wybrałyśmy tanie i mądre upominki dla przedszkolaka – chłopca i dziewczynki w różnym wieku.

Prezent dla 3-latki: tablica Świnka Peppa

To dwustronna tablica kredowo-magnetyczna rozwijająca logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię, wspaniała na upominek dla początkującego przedszkolaka, a szczególnie na prezent dla 3-latki. Pomaga także w nauce kształtów, kolorów oraz pisania. Część na magnesy służy do układania magnetycznych elementów układanki, pisania i rysowania pisakiem. Tablica kredowa przeznaczona jest do tworzenia rysunków za pomocą kredy.
prezent dla 3-latki
 

Prezent dla 3-latka: ciastolina Play-Doh

Świetny pomysł na prezent dla przedszkolaka chłopca. Zabawa kształtuje zdolności motoryczne dzieci i rozwija wyobraźnię. Twoje dziecko poczuje się jak budowniczy na placu budowy. Żwirownia z serii Play-Doh Wheels to ciekawy zestaw z dużą platformą i dwoma pojazdami budowlanymi. Za pomocą foremek i szablonów dzieci mogą oznaczyć swój plac budowy odpowiednimi znakami i wykonać różne tematyczne akcesoria. Idealny prezent dla 3-latka.
prezent dla przedszkolaka

Prezent dla 4-latki: wózek dla lalek, bobasy lub mikrofon

Na prezent dla dziewczynki wybierz prześliczny wózek, który spodoba się każdej 4-latce. Utrzymany w tradycyjnej stylistyce i atrakcyjnych kolorach. To zestaw 3w1 zawierający:
 • gondolę,
 • spacerówkę,
 • nosidełko,
 • poduszkę,
 • kołderkę,
 • torbę.
prezent dla 4-latki
 
 
Jeśli wózek, to i lalka. Na prezent dla 4-latki kup bobasa, który mówi i śpiewa. Do zestawu może być dołączony smoczek z łańcuszkiem i klipsem, butelka, a nawet płyta z piosenkami dla dzieci czy karaoke.

Dla fanek muzycznych zabaw proponujemy mikrofon karaoke z efektami świetlnymi. To cudowny prezent dla przebojowej 4-latki. Zabawka posiada:
 • funkcję mikrofonu, odtwarzania, nagrywania,
 • modulator głosu (5 rodzajów),
 • kolorowe światełka,
 • wgrane piosenki (10 melodii),
 • możliwość odtwarzania piosenek z telefonu.
prezent dla dziewczynki

Prezent dla 4-latka: wóz strażacki lub kręgle

Straż pożarna to spełnienie marzeń każdego małego przedszkolaka, który chciałby zostać strażakiem. Samochód steruje się pilotem. Drabina z koszem jest rozsuwana, ruchoma i obracana.
prezent dla 4-latka przedszkolaka


A może kupisz sportowy prezent dla 4-latka? Kolorowe kręgle wykonane z miękkiego tworzywa EVA zachęcają dziecko do ruchu, bawią i rozwijają. Stymulują głównie koordynację ruchów rączek i wzroku oraz poprawiają precyzję ruchów. Dzięki kolorowej grafice i cyfrom dziecko poprzez zabawę będzie utrwalało wiedzę. Zestaw składa się z 6 kręgli i kuli.

prezent dla chłopca
 

Prezent dla 5-latki: interaktywny jednorożec Luna

Dla dziewczynek, które kochają jednorożce, Epee ma wspaniały pomysł na prezent: to pluszowa i interaktywna Luna! Opowiada bajki („Mała Syrenka”, „Kopciuszek” i „Roszpunka”), mruga oczami, rusza uszkami i ma mieniący się kolorami tęczy róg. Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent dla 5-latki?
prezent interaktywny pluszowy jednorożec Luna

Prezent dla 5-latka: gra Operacja lub Twister

To pomysły na zręcznościowe i edukacyjne prezenty dla przedszkolaka. Gra Operacja polega na usunięciu z ciała pacjenta jego organów bez dotykania metalowych elementów. Jeżeli szczypce zetkną się z metalem, pacjent zacznie się trząść. Wygrywa ten, kto po usunięciu wszystkich elementów posiada najwięcej organów.
 
prezent dla przedszkolaka 5-latka
 
  
Z kolei gra Twister rozwinie sprawność ruchową dziecka. To także bardzo zabawny prezent dla 5-latka. W grze chodzi o utrzymanie równowagi. Gracze stają na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty. Gra doskonale łączy przyjemne z pożytecznym, czyli gimnastykę ze świetną zabawą. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma się na macie!
prezent dla chłopca i dziewczynki

Zobacz też:
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy