Prezent na Dzień Ojca DIY
fot. Adobe Stock

Prezent na Dzień Ojca DIY: jak zrobić prezent dla taty

Prezent na Dzień Ojca DIY to dobry pomysł na upominek dla taty. Mamy dla was instrukcję wideo, jak własnoręcznie zrobić puchar i kubek dla taty, pojemnik na gwoździe oraz na długopisy. Z niewielką pomocą mamy taki własnoręczny prezent dla taty przygotuje nawet kilkuletnie dziecko!
Agnieszka Majchrzak
Prezent na Dzień Ojca DIY
fot. Adobe Stock
Prezent na Dzień Ojca DIY wzrusza i jest piękną pamiątką. Dla małego dziecka rysowanie, wycinanie lub przyklejanie czegoś jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy. Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad prezentem na Dzień Ojca, namawiamy was do przygotowania upominku własnoręcznie. W naszych tutorialach wideo pokazujemy, jak zrobić własnoręczny prezent dla taty.

Prezent na Dzień Ojca DIY:
  1. Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem
  2. Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe
  3. Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty
  4. Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy
  5. Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem

Fajnych kubków w domu nigdy nie za wiele! Z takiego własnoręcznie ozdobionego przez dziecko kubka tata na pewno będzie z przyjemnością pił herbatę lub kawę. Jego wykonanie jest bardzo proste i przy niewielkiej pomocy mamy może go zrobić nawet dwulatek. Zobacz nasz film z instruktażem krok po kroku, jak wykonać własnoręcznie kubek z napisem dla taty:

Sprawdź dokładną instrukcję, jak zrobić własnoręcznie kubek dla taty z napisem.

Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe

Tacie z pewnością spodoba się praktyczny prezent, jakim jest pojemnik DIY na gwoździe lub śrubki. Wyciąganie ich nieraz potrafi przysporzyć problemów i chcąc wyciągnąć jeden mały gwoździk, trzeba zazwyczaj wysypać na podłogę całą zawartość pojemnika. My pokażemy, jak za pomocą prostego triku zwykły słoik zamienić w praktyczny pojemnik do przechowywania gwoździ i śrubek. To oryginalny i niedrogi prezent. Zobacz na filmiku wideo, jak łatwo krok po kroku zrobić go z dzieckiem.

Sprawdź dokładną instrukcję krok po kroku, jak zrobić słoik na gwoździe DIY.

Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty

Taki puchar należy się każdemu tacie za trud i serce, które wkłada w wychowanie dziecka. Przygotowany przez nas puchar jest oryginalny i na pewno nie kupisz nigdzie takiego gotowego. Dodatkowo w dołączonej do niego laurce dla taty można napisać własną dedykację z życzeniami dla ukochanego tatusia.

Sprawdź szczegółową instrukcję, jak zrobić puchar z papieru.

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy

To bardzo praktyczny prezent, który tata z dumą postawi na biurku w domu lub pracy i zawsze będzie mu przypominał o jego maluchu. Możesz go zrobić ze zwykłej puszki i kilku kolorowych gazet. Oto instrukcja jak krok po kroku zrobić pojemnik na długopisy dla taty.

Sprawdź sposób wykonania pojemnika na długopisy dla taty krok po kroku.
 

Przygotowałyśmy dla was super propozycje prezentów DIY łatwych do własnoręcznego wykonania. Jeżeli jednak nie macie na ich przygotowanie czasu, oto kilka propozycji prezentów „last minute" na Dzień Ojca:

Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Taki motyl jest szalenie prosty do zrobienia. Bardzo ważne jest również to, że do jego wykonania nie są potrzebne specjalne przybory. Ozdoba w kształcie motyla jest jednak bardzo efektowna. Świetnie sprawdzi się np. jako dekoracja samochodu taty lub jego biurka. Z pewnością zawsze, gdy zerknie na motylka, przypomni sobie o swoim ukochanym dziecku, a to wywoła uśmiech na jego twarzy. 

Sprawdź szczegółową instrukcję wykonania motylka z paragonu i spinki.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dzieci robią prezenty dla taty w klubie Tamika - film
Dzieci szykują ciastka specjalnie dla swoich ojców - zobacz, jak kilkulatki bawią się w klubie malucha.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy