Pierwsza komunia święta
fot. Adobe Stock

Prezent na komunię dla dziewczynki 2021. Co można kupić na komunię?

Prezent na komunię dla dziewczynki wcale nie musi spędzać snu z powiek! W tym ważnym dniu spraw, by twój prezent był niezapomnianą pamiątką. Co kupić dziewczynce na komunię? Co dają chrzestna i chrzestny, a co inni goście? Podpowiadamy!
Katarzyna Gałązkiewicz
Pierwsza komunia święta
fot. Adobe Stock
Prezent na komunię dla dziewczynki powinien być przemyślany, dopasowany do okazji oraz zainteresowań młodej katoliczki. To musi być coś, co nie zużyje się po kilku użyciach i coś, czego dziecko nie odstawi od razu na półkę. Jeśli chcesz, aby twój prezent był wyjątkowy i posłużył dziewczynce na długie lata, przejrzyj naszą listę i się zainspiruj!

Spis treści:
  1. Prezent na komunię dla dziewczynki
  2. Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej 
  3. Niedrogi prezent na komunię dla dziewczynki 
  4. Pamiątki komunijne dla dziewczynki
  5. Tradycyjne pamiątki komunijne dla dziewczynki

Prezent na komunię dla dziewczynki

Z okazji komunii możemy podarować dziewczynce kopertę z pieniędzmi. W ten sposób dołożymy się do czegoś, na co dziecko od dawna zbiera i pomożemy mu zrealizować plany – choć pojawia się pytanie, ile się daje na komunię w kopercie. Nad takim prezentem nie trzeba się zastanawiać, a dodatkowe fundusze zawsze się przecież przydadzą. Jeśli jednak chcemy postawić na coś oryginalnego, coś, co dziecko zapamięta na dłużej, będzie dla niego wyjątkową pamiątką, musimy postarać się nieco bardziej. 

Jaki będzie najlepszy prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej? Co może kupić mama, tata czy ciocia?
Przedstawiamy naszą listę najbardziej sprawdzonych prezentów na komunię 2021 dla dziewczynki.

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej 

Chrzestni dają zazwyczaj na komunię coś osobistego. Świetnie sprawdzi się Biblia z osobistą dedykacją, biżuteria (np. medalik z grawerem) albo pozytywka.

Pozytywka

Pozytywka to nieco zapomniany dziś upominek, który może pełnić wiele funkcji. Pozytywka może posłużyć za szkatułkę na biżuterię czy drobne akcesoria. Można także kupić pozytywkę wraz z biżuterią. Jest to oczywiście uzależnione od kwoty, jaką chcesz na taki upominek przeznaczyć. Na rynku dostępne są pozytywki z usługą grawerowania, więc twój prezent może być niezapomnianą sentymentalną komunijną pamiątką.

Biżuteria

Medalik, pierścionek, zegarek czy kolczyki mogą być świetnym upominkiem dla dziewczynki z okazji pierwszej komunii świętej. Inwestycja w złoto lub srebro to także prezent na lata, który zostanie z obdarowaną osobą bardzo długo.  
 

Niedrogi prezent na komunię dla dziewczynki 

Książki papierowe lub czytnik do książek elektronicznych to świetny i niedrogi prezent na komunię dla dziewczynek, które bardzo lubią czytać. Wybór książek może też okazać się zachętą do czytania i zgłębiania wiedzy o literaturze. W świecie zdominowanym przez Internet oraz elektroniczne gadżety papierowa wersja książki może być także oryginalnym wyborem.  
 

Pamiątki komunijne dla dziewczynki

Najpiękniejsza i najważniejsza pamiątka komunijna dla dziewczynki? Dla wielu osób odpowiedź na to pytanie będzie oczywista – Pismo Święte. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pozycji, które powstały z myślą o najmłodszych. Mają atrakcyjne oprawy graficzne i są bogato ilustrowane. Jeśli chcemy, żeby prezent był wyjątkowy, możemy kupić Biblię z grawerem. 

Tradycyjne pamiątki komunijne dla dziewczynki

Rodzice, chrzestni i inni goście komunijni często wybierają tradycyjne, sprawdzone prezenty. Każda dziewczynka na pewno ucieszy się ze sprzętu, na który od dawna odkładała pieniądze.

Sprzęt elektroniczny

Laptop, tablet czy telefon to spory wydatek, jeśli jednak możesz pozwolić sobie na taki podarunek, masz pewność, że będzie to dla dziecka prezent na lata. Prezenty z tej kategorii mogą być również bardzo użyteczne!
 

Sprzęt sportowy

Oprócz klasycznego wyboru, jakim jest rower 
(wybierając jednoślad, trzeba jednak pamiętać, że sprzęt powinien posłużyć dziecku kilka lat – droższe wydatki lepiej skonsultować z rodzicami dziecka), możesz zdecydować się również na rolki, hulajnogę czy deskorolkę. Jeśli dziewczynka, którą chcesz obdarować takim prezentem, lubi aktywność fizyczną, możesz być pewien, że będzie to trafiony prezent na komunię!
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Fryzura komunijna, która robi wrażenie! (video)
Pomysłowa, oryginalna, zachwycająca, a do tego możesz ją zrobić sama! Zobacz, jak krok po kroku wykonać niezwykłą fryzurę komunijną.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy