Pierwsza komunia święta
fot. Adobe Stock

Prezent na komunię. Tradycyjne i nowoczesne propozycje dla chłopców i dziewczynek

Jaki prezent na komunię wybrać? To duże wyzwanie nie tylko dla rodziców dziecka, lecz także chrzestnych czy dziadków. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu małego katolika, dlatego warto sprawić, by prezent na komunię był przemyślany, dobrze wspominany i taki, który sprawi dziecku radość.
Katarzyna Gałązkiewicz
Pierwsza komunia święta
fot. Adobe Stock
Prezent na komunię – zgodnie z tradycją – powinien nawiązywać do charakteru uroczystości, a więc najlepiej, aby przypominał dziecku o okazji, z powodu której ten prezent otrzymało. Od wielu lat obserwujemy jednak inne podejście. Wydaje się, że obecnie prezent na komunię ma być funkcjonalny i dostosowany do potrzeb dziecka. My polecamy zarówno tradycyjne prezenty na komunię, jak i te mniej oczywiste.

Spis treści:
  1. Prezent na komunię: czym się kierować
  2. Tradycyjny prezent na komunię
  3. Oryginalny prezent na komunię

Prezent na komunię: czym się kierować

Niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjny, czy bardziej nowoczesny prezent, warto, żeby był on przemyślany. Zastanówmy się, co najbardziej przyda się dziecku. Warto też pomyśleć o czymś, co nada prezentowi bardziej osobistego charakteru. Możesz np. dołączyć do prezentu krótkie życzenia komunijne albo wygrawerować na biżuterii specjalną dedykację. Oto lista z naszymi propozycjami prezentów komunijnych dla chłopców i dziewczynek:

Tradycyjny prezent na komunię

Pismo święte

Dla każdego katolika Biblia jest niewątpliwie najcenniejszym z prezentów. Zarówno w sklepie z dewocjonaliami, jak i księgarni znajdziemy różne rodzaje Pisma Świętego: z obrazkami lub bez, pisane językiem uproszczonym lub w standardowym stylu biblijnym, kieszonkowe lub dużych rozmiarów. Jeżeli chcesz, aby twój prezent na komunię był bardziej zindywidualizowany, możesz wybrać także Biblię z grawerem. Umieszczone na grawerze imię i nazwisko dziecka wraz z datą pierwszej komunii świętej z pewnością będzie dla niego wyjątkową pamiątką z tej uroczystości.

Cena: 50-150 zł

Medalik/biżuteria

Medalik to także ponadczasowy prezent na komunię. W sklepach jubilerskich znajdziesz szeroką ofertę zarówno łańcuszków, jak i samych zawieszek. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się subtelne cienkie łańcuszki, a dla chłopców grubsze. Od wyboru kruszcu zależy oczywiście cena takiego prezentu.

Cena: 100-500 zł
 

Książki

Jeżeli dobrze znasz zainteresowania dziecka i chcesz, aby twój prezent był pamiątką na całe życie, postaw na książki. Wybór książek o tematyce interesującej dziecko nie tylko poszerzy jego wiedzę, lecz także stanowić będzie wartość sentymentalną.

Cena: 30-100 zł
 

Rower

Rower to uniwersalny prezent na komunię. Dzieci wciąż marzą o własnym rowerze, więc nie musisz obawiać się, że będzie to nietrafiony prezent komunijny. Na rynku jest wiele nowoczesnych modeli rowerów, które można dopasować do zainteresowań i upodobań dziecka. Jeżeli chcesz, aby rower służył dziecku przez długie lata, wybierajmy model bardziej klasyczny – wszelkie wzory bardzo szybko się znudzą.

Cena: 500-4000 zł
 

Aparat fotograficzny

Jeżeli dziecko lubi podróżować lub po prostu interesuje się fotografią, to wybór aparatu będzie fantastycznym prezentem na komunię. Możesz wybrać modny ostatnio polaroid, jak i klasyczną lustrzankę. Wybór takiego prezentu na pewno sprawi dziecku nie lada frajdę!

Cena: 300-1500 zł
 
Redakcja poleca: Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]
Jak zrobić makijaż na uroczystości rodzinne wymagające specjalnej oprawy? Wizażystka pokazuje krok po kroku, jak się umalować szybko i pięknie, na chrzciny lub pierwszą komunię.

Oryginalny prezent na komunię

Smartwatch

Nowoczesne zegarki smartwatch to nie tylko atrakcyjne wizualnie prezenty dla dzieci, ale także gadżety wykorzystujące w pełni technologię XXI wieku. Smartwatche mogą zapewnić rodzicom stały kontakt z dziećmi, są poręczne i wielofunkcyjne. Mogą okazać się także świetnym prezentem na komunię.

Cena: 80-1800 zł
 

Kursy językowe

Jeśli chcesz, aby dziecko rozwijało się intelektualnie, zainwestuj w naukę języka. Szkoły językowe oferują naukę języków z całego świata, od angielskiego, przez włoski, do chińskiego. Jest to prezent, który dziecko doceni – jeśli nie od razu, to na pewno w przyszłości!

Cena: 400-1200 zł

Bilety na koncert

Choć trwa pandemia, coraz więcej artystów ogłasza daty swoich koncertów. Idzie lato, więc wiele wydarzeń będzie mogło bezpiecznie odbyć się pod chmurką! Bilety na koncert ulubionego zespołu mogą okazać się dla dziecka spełnieniem marzeń. Jeśli wiesz, jakiej muzyki słucha dziecko, nie wahaj się – to oryginalny prezent, który przyniesie dziecku mnóstwo radości!

Cena 50-300 zł

Podróż za granicę

Coraz więcej krajów otwiera się na turystów. Jeśli możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilku tysięcy, a jednocześnie chcesz, by dziecko poznało inne kultury, zmotywowało do nauki języka obcego lub po prostu nauczyło samodzielności czy bardziej otworzyło na drugiego człowieka, spraw mu prezent, który będzie lekcją życia (w pozytywnym sensie). Może być to dla niego niezapomnianą przygodą!

Cena: 1000-3000 zł

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy