prezent na wielkanoc dla dziecka
fot. Adobe Stock

Prezent na Wielkanoc dla dziecka: dla dziewczynki i chłopca [fajne wielkanocne gadżety]

Prezent na Wielkanoc dla dziecka nie musi wcale ograniczać się do czekoladowych zajączków czy jajek. W sklepach znajdziesz mnóstwo fajnych wielkanocnych gadżetów, w tym także gry edukacyjne i rozwijające zabawki. Dla dziewczynki na Wielkanoc polecamy ręcznie robione lalki i zestawy kreatywne, a na prezent dla chłopca sprawdzą się klocki z wielkanocnymi motywami.
Katarzyna Gałązkiewicz
prezent na wielkanoc dla dziecka
fot. Adobe Stock
Prezenty na Wielkanoc dla dzieci to drobiazgi, które kojarzą się z wiosną, niewiele kosztują, a jednocześnie zachęcają do kreatywnej zabawy. Wybrałyśmy najlepsze gry, zabawki oraz zestawy kreatywne, świetne na wielkanocny prezent dla rocznego dziecka, jak i dla starszej dziewczynki oraz chłopca.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci: najlepsze pomysły

Prezent na Wielkanoc dla dziecka powinien przede wszystkim sprawić maluchowi frajdę. Roczne dziecko, które dopiero poznaje symbolikę świąt, ucieszy się z pluszowego baranka czy zajączka. A dla starszej dziewczynki i chłopca polecamy edukacyjne wielkanocne gadżety: gry, zestawy klocków i kolorowanki.

Prezent na Wielkanoc dla dziewczynki

Dla dziewczynki na Wielkanoc wato kupić wciągającą grę planszową, zestaw kolorowanek wielkanocnych lub wiosennych koralików do tworzenia biżuterii. Takie prezenty na Wielkanoc zapewnią moc atrakcji, dadzą okazję do samodzielnej zabawy lub odwrotnie − skupią razem całą rodzinę. Szczególnie polecamy popularne gry rodzinne − na wspólną Wielkanoc jak znalazł!


Jeśli wolisz bardziej tradycyjny prezent na Wielkanoc dla dziewczynki, wybierz ręcznie szytą lalkę, zestaw koralików lub ciastolinę w wiosennych kolorach i w pudełkach o kształtach jajek! (a może w Wielkanoc zrobicie domową ciastolinę?).

Prezent na Wielkanoc dla chłopca

Na prezent wielkanocny dla chłopca wybierz zręcznościową grę do zabawy na dworze, polecamy np. wyjątkowo popularną kendamę. Takie wielkanocne prezenty to podwójna korzyść: rozwijają kreatywność, sprawność i zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ceny tych pomysłowych zabawek nie przekraczają 40 zł. 


Dobrym pomysłem na prezent na Wielkanoc są też zestawy klocków z tradycyjnymi, wielkanocnymi motywami, jak jajka, kurczaki czy zajączki. Niektóre zaskakująco tanie i pomysłowe!
 

Prezent na Wielkanoc dla rocznego dziecka

Wielkanocny drobiazg można sprezentować także najmłodszym dzieciom. Dla rocznego dziecka kup drewnianą tablicę magnetyczną, która poza zapewnianiem rozrywki będzie stymulować rozwój maluszka (polecamy zwłaszcza tablice ze zwierzątkami − kojarzą się z wiosną!). A wielkanocne pluszaki o uroczych kształtach zajączków i baranków? To dobry (i pewny!) upominek na każdą okazję, także jako prezent dla dziecka na Zajączka!

Wielkanocne gadżety dla dzieci

To pomysły na prezenty, które poza radością i zabawą niosą ze sobą także naukę o wielkanocnych tradycjach. I angażują dzieci w świąteczne przygotowania! Na prezent na Wielkanoc dla dziecka polecamy np. kreatywne zestawy do ozdabiania jajek (alternatywa dla klasycznych pisanek). Jajka można ozdabiać brokatem, pianką czy filcem. Cena to około 60 zł.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wielkanocne ozdoby - zajączek wielkanocny [WIDEO]
Włącz dziecko w wielkanocne przygotowania. Przygotuj z nim wielkanocne ozdoby, np. zajączka, który symbolizuje Wielkanoc. Niech wasz dom w te święta wielkanocne wygląda kolorowo - wykorzystaj nasz instruktaż.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy