jaki prezent na zajączka, słodycze na Wielkanoc
fot. Adobe Stock

Prezent na zajączka: słodycze na Wielkanoc i inne fajne prezenty dla dzieci [MAŁE I TANIE]

Prezent na zajączka to przede wszystkim pyszne słodycze, ciasteczka i czekoladowe jajka. Ale dzieci ucieszą też inne drobne upominki, które kojarzą się z wiosną i świętami. Nie znasz jeszcze tradycji dawania prezentów na Wielkanoc? Nie szkodzi! Koniecznie sprawdź, jaki prezent na zajączka kupić dziecku w tym roku.
Magdalena Drab
jaki prezent na zajączka, słodycze na Wielkanoc
fot. Adobe Stock
Prezent na zajączka dla dziecka powinien być niewielki i skromny. Dzieci uwielbiają dostawać słodycze na Wielkanoc, ale w roli prezentu świetnie sprawdzą się też inne, fajne drobiazgi związane z Wielkanocą: kolorowanki, figurki czy drobne zabawki. Zajączek symbolizuje zbliżającą się wiosnę i budzenie się nowego życia, dlatego polecamy takie prezenty wielkanocne dla dzieci, które niosą radość i pozwalają poczuć klimat świąt.

Prezent na zajączka: co kupić dziecku na Wielkanoc?

Prezent na zajączka powinien być symboliczny (trochę na odwrót niż prezenty na Boże Narodzenie), więc jeśli chcesz nawiązać do tradycji, nie wydawaj majątku. Zamiast drogich gadżetów proponujemy fajne, ale małe prezenty, które będą budziły miłe, wiosenne skojarzenia.

Słodycze na Wielkanoc dla dzieci

Jako prezent na zajączka szczególnie polecamy własnoręcznie przygotowane ciasteczka lub babeczki. W pieczeniu pomogą wielkanocne formy i foremki do ciastek w kształcie królików, pisanek czy baranków (upieczcie wspólnie z dziećmi upominki dla innych członków rodziny!).

A jeśli na co dzień twoje dziecko nie przesadza z ilością zjadanych słodyczy, w Wielkanoc zróbcie wyjątek. Na prezent na zajączka kup świąteczny zestaw słodkości. Słodycze na Wielkanoc dla dziecka to np. czekoladki w opakowaniu w kształcie koszyczka albo duże jajko-niespodzianka z cukierkami w środku. Radości nie będzie końca!

Fajne prezenty na zajączka: figurki wielkanocne

Prezent na zajączka to nie tylko słodkości! Jeśli słodycze na Wielkanoc cię nie przekonują, pomyśl o bardziej praktycznym prezencie dla dziecka. Fajny pomysł to np. drewniane figurki dla młodszych dzieci lub porcelanowe dla starszych. Ozdoby mogą przedstawiać zajączki, kury lub pisanki. Ciekawy prezent na zajączka to także wielkanocna figurka ze światełkami LED bądź zawieszka.

Prezent na zajączka: wiosenne naczynia

Dla małych dzieci na Wielkanoc sprawdzą się np. talerzyki z wizerunkiem zajączka albo w kształcie wielkanocnego kurczaka. Bez problemu można też znaleźć w sklepach szklanki, kubki lub wielkanocne podstawki na jajka. Taki prezent na zajączka przetrwa wiele miesięcy i będzie budził miłe skojarzenia.

Prezent na zajączka dla dziecka: zabawki

Niewielkie zestawy klocków albo puzzle nawiązujące do świąt wielkanocnych to dobry pomysł na edukacyjny prezent na zajączka (i okazja do wspólnej zabawy, w święta i nie tylko). Uwaga, nie przesadzaj z rozmiarami i ceną takiego upominku. Prezent na zajączka to jedynie miły drobiazg, nie pozwól, by przyćmił religijne znaczenie i symbolikę świąt.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci: maskotki

Mały pluszowy kurczak albo baranek? To będzie trafiony prezent na zajączka, zwłaszcza dla niemowlaka lub rocznego dziecka. Nieco starszemu maluchowi przy okazji wręczania prezentu możesz wytłumaczyć sens Wielkanocy: świętujecie nadejście radości, a zajączek symbolizuje odradzającą się przyrodę.

Prezent na zajączka dla dzieci: kolorowanki

Kolorowanie wielkanocnych ilustracji to świetne przygotowanie do świąt. Polecamy kolorowanki wielkanocne z naklejkami oraz zestawy kolorowanek z wierszykami lub zagadkami.

Kiedy przychodzi zajączek i kiedy dawać prezenty Wielkanoc?

Zajączek zostawia prezenty w pierwszy dzień świąt, czyli w Niedzielę Wielkanocną z samego rana. Tradycyjnie upominki są chowane do koszyczków wielkanocnych, które dzieci wcześniej wystawiają np. pod drzwiami lub przy oknie. W świąteczny poranek tuż po przebudzeniu maluchy rozpoczynają poszukiwanie prezentów, tak jak w niektórych regionach Polski i świata szuka się jajek wielkanocnych (kurzych lub czekoladowych). Warto wiedzieć, że prezent na zajączka to tradycja germańska, stąd jej większa popularność w zachodnich województwach – na Śląsku, Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy