prezenty dla maluszka

Top 5 prezentów z okazji narodzin maluszka! Zaskoczysz nimi mamę i dziecko

Pojawienie się dziecka to niezwykłe wydarzenie, z którym wiążą się ogromne emocje. Każdy rodzic przygotowuje się do tej chwili, radośnie oczekując nowego członka rodziny. Jest to również czas odwiedzin i wybierania prezentów dla maluszka oraz jego mamy. Warto wcześniej zastanowić się, jaki prezent miło zaskoczy rodziców i najlepiej sprawdzi się w przypadku noworodka.
prezenty dla maluszka

Poznanie malucha to zarówno ekscytujący moment, jak i chwila pewnego niepokoju. Nigdy nie wiemy, jak bobas zareaguje na naszą obecność. Przygotowując się do takiego spotkania chcemy sprawić przyjemność samemu dziecku jak i rodzicom. Co zrobić, aby dokonać dobrego wyboru kupując prezent? Jednym z najprostszych rozwiązań jest zapytanie rodziców dziecka, czego im brakuje lub czego potrzebują. Bardzo często jednak odpowiedź jest mglista, nie pada wcale albo sprowadza się do informacji, że niczego.
Jak wybrnąć z tej sytuacji? Najlepiej kupić coś pięknego, praktycznego, bezpiecznego i jednocześnie coś, co nie znalazło się na wyprawowej liście rzeczy niezbędnych dla malucha. Dzięki temu niespodzianka będzie udana!
Oto 5 sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji narodzin maluszka.

1. Prezent „pewniak”

Dobrym wyborem zawsze będą pieluszki, bo tych młodzi rodzice zużywać będą w ogromnej ilości. Jeśli wiemy, jakie produkty do pielęgnacji wybrali rodzice, możemy podarować im właśnie kosmetyki, które na pewno będą praktycznym prezentem Podobnie jest z ubrankami – jeśli znamy gusta rodziców, możemy zaryzykować zakupem jakiegoś ciuszka. Pamiętajmy jednak, że lepiej kupić coś „na wyrost” – maluch szybko do tego dorośnie! Dobrze sprawdzą się również gadżety takie jak śliniaki czy pieluszki tetrowe. Istnieje jednak ryzyko, że młodzi rodzice takich akcesoriów mają pod dostatkiem. Dlatego lepiej pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym.

2. Przytulanka do kochania

Każdy maluszek uwielbia przytulanie. Kojące ciepło mamy pozwala się wyciszyć i uspokoić. Niemowlęta jednak przyzwyczajają się jednak nie tylko do rodziców, ale też do kocyków, pieluszek czy przytulanek. Dlatego doskonałym prezentem będzie właśnie przyjaciel do przytulania, który pomaga wyciszyć dziecko w domu i w podróży, by mogło spokojnie zasnąć. Jeż Uspokajacz z wibracjami to idealny upominek dla maluszka i jego rodziców. Każdy bobas pokocha uroczy pyszczek jeżyka, milutkie materiały, łagodną muzykę i wibracje. Uspokajacz ma 4 różne ustawienia, które można dostosować do zmieniających się potrzeb dziecka i… odetchnąć na chwilę. Miękki materiał, delikatna muzyka i uspokajające wibracje angażują rozwijające się zmysły dotyku i słuchu malucha.

3. Pomoc w zasypianiu

Wyderka usypianka - przytulanka to nie tylko pluszowa maskotka, ale również oddychający uspokajacz. Wydra Oddychający od Fisher-Price to wyjątkowa zabawka, która uspokoi każde dziecko. Jej miękki brzuszek rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Zabawka odtwarza też 3 minuty uspokajającej muzyki i innych dźwięków (takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum) oraz świeci delikatnym światełkiem. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy.
Wydra pomaga kształtować dobre nawyki. Jej miękkie materiały, kojąca muzyka i światła oraz rytmiczne ruchy nie tylko rozwijają zmysły dotyku, wzroku i słuchu, ale relaksują dziecko zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa i pomagając choćby w tworzeniu rytuału zasypiania. Rodzice do dyspozycji mają 11 funkcji, które pobudzą zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Mogą spersonalizować ustawienia zabawki i co ważne – po wyjęciu części elektronicznej bezpiecznie prać w pralce.

4. Mata edukacyjna

Mata edukacyjna to prezent, z którego ucieszy się zarówno rodzic jak i maluch. Zabawka ta nie tylko zaktywizuje małą pociechę, ale będzie również stanowić niezwykłe wsparcie w jej rozwoju. Edukacyjna Mata Sensoryczna Deluxe świetnie sprawdzi się już od pierwszych dni życia. Wyposażona w ponad 20 zabawek, pozytywnie wpłynie na stymulowanie zmysłów dziecka. Dodatkowo o jego wygodę zadba wałeczek pod brzuszek, który zapewni wsparcie dla maluszka podczas zabawy. W tej sensorycznej przygodzie będą towarzyszyć: przyjazna wydra, która świeci się i wydaje dźwięki, gryzaczek w kształcie listka, mięciutki leniwiec, pachnąca chmurka i wiele innych elementów stymulujących zmysły niemowlęcia i wspomagających jego rozwój.
Na koniec coś, co zachwyci każdego rodzica – matę wyposażono w rozkładane miękkie karty z numerami kolejnych miesięcy, które można wykorzystać podczas robienia zdjęć uwieczniających postępy rozwojowe dzielnego malucha!

5. Zabawka, która rośnie razem z dzieckiem

Oprócz funkcji przytulania, przyjazna lama stanie się świetną zabawką, umożliwiającą różnorodną zabawę na cztery sposoby. Będzie się sprawdzać na każdym etapie rozwój dziecka – od leżenia na pleckach po pierwsze spacery. W zestawie znajdziemy miękki wałeczek, który pozwoli dziecku utrzymać stabilną pozycję, a także dwustronna minimatę z kieszonką do zabawy we wkładanie i wyjmowanie przedmiotów oraz trzy zabawki: marchewka gryzaczek ze żłobieniami (idealna "przekąska" do gryzienia dla ząbkującego malucha), grzechotka w kształcie arbuza oraz lusterko, które można przymocować do liścia w pyszczku lamy lub do minimaty!

Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

Zobacz także

Popularne tematy