prezenty dla chłopca na Dzień Chłopaka
fot. AdobeStock

Prezenty na Dzień Chłopaka dla przedszkolaka: najlepsze prezenty za mniej niż 10 zł!

Dzień Chłopaka wypada 30 września. To także święto małych chłopców, warto więc przygotować prezent dla przedszkolaka. Polecamy prezenty na Dzień Chłopaka dla dzieci: pomysłowe, edukacyjne i przebojowe. A do tego naprawdę tanie.
Weronika Zagojska
prezenty dla chłopca na Dzień Chłopaka
fot. AdobeStock
Prezent dla chłopca na Dzień Chłopaka nie musi być drogi. Może być wręcz niewiarygodnie tani, a i tak sprawi przedszkolakowi ogromną frajdę. Liczy się dobry pomysł! Prezenty dla dzieci na Dzień Chłopaka powinny uczyć, ale przede wszystkim bawić. Naprawdę fajne gadżety na Dzień Chłopaka kosztują mniej niż 10 zł.

Spis treści:

Prezent na Dzień Chłopaka za 10 zł

Samolocik to nasz prezent numer 1 na Dzień Chłopaka dla małego chłopca. To idealna zabawka, którą pamiętamy z dzieciństwa. Lata daleko i dostarcza mnóstwo dobrej zabawy. Samolot może być wzmacniany specjalną plastikową nakładką dla lepszej aerodynamiki lotu. Polecamy też piankowe szybowce za mniej 10 zł. 
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Skoczek na Dzień Chłopaka

Skoczek to hit w nie jednym domu i świetny pomysł na prezent na Dzień Chłopaka. Wystarczy nacisnąć palcami na główkę psotka-skoczka w dół do ziemi i puścić. Poleci wysoko i daleko! I rozbawi wszystkich! Można się nim bawić na wiele sposobów – robić zawody w dal, strzały do celu, a nawet grać w badmintona. Skoczek ma ok. 9 cm wysokości i średnicę główki 4 cm. Nieco więcej zapłacisz za skoczek do skakania, ale możesz być pewna, że takim prezentem sprawisz radość małemu dziecku.

Znikający długopis na prezent dla chłopca

Znikający sekretny długopis nadaje się dla chłopca, który marzy o zostaniu detektywem. Napis stworzony takim długopisem nie będzie widoczny, dopóki nie zostanie podświetlony specjalnym światłem UV znajdującym się na czubku. To tania i sprytna zabawka dla dziecka. Cena długopisu: niecałe 10 zł.

Gniotek na Dzień Chłopaka

Tzw. gniotek z buźką i grzywką kosztuje kilka zł. Działa relaksująco i na dzieci, i na dorosłych. Można na nim wygniatać różnorodne kształty. Rozwija kreatywność oraz zdolności manualne. Można też zrobić podobny prezent samodzielnie z dziećmi. Ugniatanie wzmacnia mięśnie rąk i kształtuje pewność uchwytu. A dodatkowo dzieci kochają gniotki! 

Kudłata piłka dla przedszkolaka

Kudłata piłka to kolejny hit wśród przedszkolaków i pomysłowy prezent na Dzień Chłopaka. Kosztuje niecałe 7 zł. Zwykle ma średnicę ok. 14 cm. Piłka może być dmuchana i jest bardzo przyjemna w dotyku. Można się nią bawić na świeżym powietrzu, a także w pomieszczeniu.

Magiczna plastelina dla chłopca

Sprytna plastelina to prezent dla chłopca, który sprawdzi się zawsze. Taka plastelina nie przykleja się, nie brudzi, a po naświetleniu świeci w ciemności. Zestaw kosztuje niecałe 4 zł i można go przechowywać w plastikowym pojemniczku-jajku. Rozciąga się jak guma do żucia, skacze jak piłeczka, rozrywa się jak papier i rozbija jak porcelana. To magia! Do tego plastelina odbija wzory i strzela. I nigdy nie wysycha. Poprzez zabawę zaczarowaną plasteliną dziecko rozwija motorykę, logiczne myślenie, wyobraźnię, cierpliwość, poprawia pamięć, zmysł koncentracji, kreatywność. Plastelina powinna być bezpieczna i posiadać wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa (zawsze sprawdzaj to na opakowaniu!).

Edukacyjne prezenty dla chłopców: co jeszcze można kupić?

Na Dzień Chłopaka możesz też kupić przedszkolakowi inny ciekawy drobiazg, jak święcące zabawne jojo, karty do gry Piotruś, drewniane instrumenty (marakasy i cymbałki) albo kolorowe drewniane patyczki do liczenia. Wszystkie te prezenty są bardzo atrakcyjne i tanie − idealne dla małego chłopca na Dzień Chłopaka.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy