Produkty do kąpieli dla dzieci
fot. Adobe Stock

Najlepsze produkty do kąpieli dla niemowląt!

Wieczorna kąpiel nie tylko pielęgnuje skórę dziecka, ale jest też okazją do budowania więzi. Przeczytaj, jak ją zorganizować, by była dla dziecka bezpieczna i stała się jego ulubionym rytuałem.
Produkty do kąpieli dla dzieci
fot. Adobe Stock
Na rynku mamy coraz więcej produktów pielęgnacyjnych, które nie tylko ułatwiają, ale i umilają wieczorną kąpiel. Przeczytaj, na co zwracać uwagę podczas wybierania kosmetyków do kąpieli dla malca.

Kosmetyk powinien być łagodny

Czym jest łagodność? To przede wszystkim troska, jaką na każdym kroku okazujesz swojemu maluszkowi. Zarówno za pomocą drobnych gestów, takich jak uśmiech czy przytulenie, jak i podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Przed kąpielą niemowlęcia powinnaś przygotować wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak piżama, ręcznik i oczywiście odpowiednie kosmetyki. Które będą najlepsze dla twojego dziecka? Najistotniejszy jest:
  • prosty skład
  • naturalne surowce
  • formuły pozbawione barwników, parabenów i SLS/SLES

Taka właśnie jest nowa linia kosmetyków JOHNSON’S Cotton Touch, które chronią i pielęgnują delikatną skórę maluszka od 1. dnia życia. To produkty do pielęgnacji o lekko kwaśnym pH, zgodnym z odczynem skóry dziecka. Dzięki temu wzmacniają naturalny mikrobiom skóry niemowlęcia. Zawierają naturalną, pozyskaną z włókien i bardzo drobno zmieloną bawełnę. Zostały stworzone po to, by poprzez dotyk wzmocnić doznania sensoryczne dziecka.Uzupełnieniem łagodnej pielęgnacji jest seria TOP-TO-TOE, która zadba o komfort maluszka od stóp do głów. Dzięki niej masz pewność, że skóra twojego dziecka będzie dokładnie oczyszczona.

Redakcja poleca: Ile powinna trwać kąpiel dziecka? Radzi Paweł Zawitkowski na warsztatach Johnson's - film
Kąpiel dziecka zajmuje rodzicom średnio 20-25 minut. Paweł Zawitkowski krytykuje taką długość kąpieli! Krócej czy dłużej? Sprawdź, ile powinna trwać kąpiel niemowlęcia.

Udana kąpiel buduje więź

Ułóż ręcznik, pieluszkę, czyste ubranko, kosmetyki. Wanienkę napełnij ciepłą wodą. Na dnie możesz rozłożyć antypoślizgową wkładkę lub kąpielowy leżaczek. Zapewniają one bezpieczeństwo i przyciągają uwagę. Temperatura wody podczas kąpieli noworodka nie może być zbyt duża - woda powinna mieć 36–37 st. C. Sprawdź to łokciem (woda powinna być odrobinę cieplejsza niż twoja skóra) lub termometrem kąpielowym. Następnie wlej do środka odrobinę płynu do kąpieli Cotton Touch i oczyść skórę maluszka płynem do mycia ciała i włosów.

Po kąpieli osusz swoją pociechę ręcznikiem (pamiętaj jednak, aby go nie wcierać, lecz delikatnie oklepywać skórę). Na koniec posmaruj ciało dziecka oliwką lub mleczkiem. Zaletą produktów JOHNSON’S jest to, że łatwo się spłukują i szybko wchłaniają, dzięki czemu pozostawiają skórę czystą i bez wyczuwalnych pozostałości kosmetyku. Gdy twój maluszek będzie gotowy, załóż mu piżamkę i... po prostu przytul. Pamiętaj, że wszelkie gesty i zabiegi, jakie wykonujesz wokół swojego dziecka są niesłychanie ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Najlepszy tego przykład stanowią właśnie rytuały kąpielowe.

  Materiał powstał przy współpracy z marką JOHNSON’S

Zobacz także

Popularne tematy