Noworodek w szpitalu
fot. Fotolia

Coraz mniej wniosków o 500+. Minister: "To bardzo dobra wiadomość!"

Coraz mniej osób składa wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu 500+. Dlaczego według minister Rafalskiej to "dobra wiadomość"? Sprawdź!
Hanna Szczesiak
Noworodek w szpitalu
fot. Fotolia
Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowała, że liczba wniosków o przyznanie świadczenia w ramach programu 500+ spadła o 8 tys. w porównaniu z marcem. Według minister to efekt coraz lepszej sytuacji na rynku pracy.

Mniej wniosków o 500+

Według minister Rafalskiej, spadek liczby składanych wniosków wiąże się ze wzrostem urodzeń w Polsce i rosnącymi wynagrodzeniami. Rośnie liczba urodzeń, jednak liczba dzieci kończących 18 lat jest stała. Coraz mniej rodzin ubiega się o wniosek na pierwsze dziecko. "Wydaje mi się, że może dotyczyć to pierwszych dzieci, gdzie obowiązuje kryterium. A mamy skok w wynagrodzeniach i lepszą sytuację na rynku pracy, więc jest mniej rodzin z niższym kryterium dochodowym. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich" – oceniła obecną sytuację minister.

Program 500+ wszedł w życie ponad rok temu. Świadczenie w wysokości 500 zł przysługuje na drugie i kolejne dziecko oraz na pierwsze, jeśli dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł lub 1200 zł (w przypadku dzieci z niepełnoprawnościami).

Z wypowiedzi minister wynika, że rodzi się coraz więcej dzieci w rodzinach, które nie spełniają obowiązującego kryterium dochodowego, przez co nie mogą korzystać z programu 500+. Czy według was wsparcie rządu rzeczywiście może przekonać pary do powiększenia rodziny i posiadania dziecka?

Zobacz także: Rekordziści 500+. Nie zgadniesz, ile dostają!

Źródło: rmf24.pl
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy