Minister Rafalska zapowiada zmiany w programie 500+
fot. Fotolia

Zmiany w programie 500+! Rodziny stracą pieniądze?

Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała zmiany w przepisach programu Rodzina 500+. Minister zapewnia, że nie będzie zmiany kryterium dochodowego. Sprawdź, czego mają dotyczyć zmiany!
Hanna Szczesiak
Minister Rafalska zapowiada zmiany w programie 500+
fot. Fotolia
Jak podaje gazeta.pl, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała zmianę przepisów w programie Rodzina 500+. "Na razie mówimy wyraźnie: nie będzie zmiany kryterium dochodowego, wysokość świadczenia też nie ulegnie zmianie. Zastanawiamy się nad doprecyzowaniem przepisów dotyczących utraty dochodu" – powiedziała Rafalska w rozmowie z Radiem Wnet.

Program 500+ umożliwia otrzymanie świadczenia w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł na osobę (lub 1200 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne), świadczenie przysługuje również rodzinom z jednym dzieckiem.

Zobacz także: Zasiłki na dziecko w 2017 roku. Sprawdź, na co możesz liczyć!

Urzędnicy są zaniepokojeni zachowaniem rodziców: część z nich rozwiązuje umowy z pracodawcami i podpisuje nowe, z mniejszym wynagrodzeniem. Dzięki temu nie przekraczają kryterium dochodowego i mogą pobierać 500+. W drugiej połowie 2016 roku wydano 40 tys. decyzji związanych z utratą dochodów przez rodziców. Nie wiadomo jednak, w ilu przypadkach rzeczywiście doszło do utraty dochodu, a w ilu rodzic zmienił umowę z pracodawcą.

Czy według was przepisy powinny ulec zmianie? Pobieracie środki z programu?

Czytaj także: Luka prawna w programie 500+! Ciebie też dotyczy?

Źródło: gazeta.pl
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 42 głosy

Zobacz także

Popularne tematy