Program tv dla dzieci na czas kwarantanny
fot. AdobeStock

Program tv dla dzieci na czas kwarantanny: najciekawsze propozycje!

Co w swoich ramówkach oferują dziecięce kanały, takie jak MiniMini, Nickelodeon, TVP ABC? Przedstawiamy wartościowe bajki i programy dla dzieci w różnym wieku.
Milena Oszczepalińska
Program tv dla dzieci na czas kwarantanny
fot. AdobeStock
W związku z pandemią koronawirusa na świecie i ogłoszonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego dzieci zamiast chodzić do przedszkola czy szkoły, są zmuszone do pozostawania w domach, oczywiście pod opieką. W przeważającej większości to rodzice sprawują pieczę nad dziećmi w czasie kwarantanny, nie zawsze mając przy tym wolne. W wielu przypadkach muszą dzielić pracę zdalną z opieką nad dzieckiem. Tu z pomocą przychodzi oczywiście telewizja. 

Wiadomo, że oglądanie bajek nie jest najzdrowszym i najbardziej wskazanym sposobem na spędzanie czasu przez maluchy, ale czasami nie ma po prostu innego wyjścia. Zamiast jednak puszczać dzieciom cokolwiek, radzimy wybierać wartościowe, bezpieczne i wolne od przemocy bajki i programy. Sprawdziłyśmy, w jakich godzinach emitowane są najbardziej popularne i ciekawe propozycje dla najmłodszych.  

Program tv dla dzieci: ramówki kanałów dziecięcych

Oto, w jakich godzinach lecą w telewizji ulubione bajki waszych dzieci:

TVP ABC: program 

 • Domisie: to program, z którego mali widzowie zawsze mogą wyciągnąć jakąś lekcję. Przygody wesołych skrzatów z Domisiowa emitowane są codziennie o 5:10, 10:00 i 12:00. 
 • Heidi: losy dziewczynki o imieniu Heidi, która po stracie rodziców trafia na wieś do dziadka, a następnie z ciocią do Frankfurtu. Jej otwarte i szczere serce pozwala jej znajdować wiernych przyjaciół, gdziekolwiek się pojawi. Emisje są w godzinach: 7:20 i 13:55.
 • Masza i Niedźwiedź: perypetie rezolutnej Maszy i jej opeikuna, Niedźwiedzia znają chyba wszystkie dzieci. Do obejrzenia o 8:50, 10:50, 11:50, 12:50, 20:05 i 20:15.
 • Strażak Sam: dzielny strażak i jego koledzy zawsze mają pełne ręce roboty przez wybryki chłopca o imieniu Norman. Miłośnicy tej bajki mogą zasiadać przed tv codzienne o 7.50.

Zobacz też: Co robić z dziećmi? Zabawa, kultura i nauka bez wychodzenia z domu

MiniMini: program 

 • Little People. Mali odkrywcy: perypetie uroczych przedszkolaków, dzięki którym dzieci uczą się przyjaźni, współpracy i uczciwości, emitowane są o 7:35, 7:45 oraz 16:35.
 • Tomek i Przyjaciele: niebieska ciuchcia przemierza świat i poznaje wraz z widzami różne kontynenty. Kolejne odcinki emitowane są o 8:40, 8:50, 9:00, 18:00, 18:10, 18:25.
 • Marta Mówi: serial animowany o piesku, który potrafi mówić za sprawą zupy literkowej, która jest jego przysmakiem. Przygody wyjątkowego psa obejrzycie codziennie o 9:15, 9:40, 12:15 i 14:55.  

Zobacz też: 9 filmów i bajek na Netflixie dla dzieci w różnym wieku

Nickelodeon: program 

 • Alvin i Wiewiórki: Alvin, Szymon i Teodor to zabawne wiewiórki, które, jak typowi mali chłopcy, lubią psocić i wpadają przez to w różne tarapaty. Ich przygody można obejrzeć o 7:05, 7:35 i 15:05.
 • Spongebob Kanciastoporty: gąbka Sponge wraz ze swoim kompanem Patrykiem w każdym odcinku przeżywa coś niesamowitego: lot na księżyc czy ratowanie pana Kraba uwięzionego w banku w Bikini Dolnym. Emisja w godzinach: 8:00, 8:30 i 15:35. 

Zobacz też: Wirtualne spacery po muzeach, teatr dla dzieci online, koncerty i opera

Nick Jr.: program

 • Psi Patrol: odważne pieski zawsze ratują świat i wywołują wiele radości na twarzach oglądających je dzieci. Przygody dzielnych bohaterów, uwielbianych przez maluchy, możecie oglądać o 5:10, 7:20, 7:45, 11:00, 11:25, 13:40, 14:10, 17:15, 19:40 i 20:10. 
 • Rafcio Śrubka: tytułowy Rafcio Śrubka ma dwoje przyjaciół: Różę i Robozaura. Uwielbia rozkręcać różne przedmioty i składać je z powrotem, dzięki czemu dowiaduje się, jak są skonstruowane. Kolejne odcinki emitowane są o 5:35, 6:50, 15:30 i 15:50.
 • Blaze i Mega Maszyny: Blaze i jego towarzysze to nie są zwykłe samochody, to prawdziwe megamaszyny, które wiele potrafią. Co dokładnie? Przekonacie się, włączając telewizor o 6:25, 11:55, 12:20, 17:40 i 18.10. 
 • Top Wing Ptasia Akademia: uczącym się w Ptasiej Akademii przyszłym ptasim ratownikom zawsze przytrafiają się jakieś niesamowite wypadki, z których muszą wyjść cało. Przygody ptaszków lecą codziennie o 8:15, 8:40, 13:10, 16:20, 16:45 i 20:40. 

Zobacz też: Darmowe książki, ebooki, audiobooki dla dzieci na czas kwarantanny
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Wartościowe programy na innych kanałach

 • Baranek Shaun: serial animowany o sprytnej owcy. Emisja na kanale Puls 2 o 6:55.
 • Bing: edukacyjny serial animowany o przygodach króliczka Binga i jego opiekuna Flopa, oparty na zasadach pozytywnej dyscypliny. Emisja na kanale Puls 2 o 11:40.
 • Zaczarowany świat: program edukacyjny dla dzieci i przez nie prowadzony. Emisja na kanale TVP Polonia o 6:55.
 • Czytanie przed spaniem, czyli cała Polska czyta dzieciom: program, w którym gwiazdy i osoby popularne czytają dzieciom książki na dobranoc. Emisja na kanale TVP Kultura o 19:50.
 • Inventorium śladów: dokument animowany stworzony w hołdzie Janowi Potockiemu. Muzyka towarzysząca filmowi autorstwa Krzysztofa Pendereckiego. Emisja na kanale TVP Kultura o 8:45.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy