GRY
 
 

Prosta historia…

17-18.10.2011r., Teatrzyk Latarnia Magiczna z Białegostoku wystąpi podczas Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.

wydarzenia
fot. Ł. Puczko
17 października, godz. 19.00
18 października, godz. 10.00

spektakl, od 6 lat

Prosta historia… to przepiękna i niezwykle wzruszająca opowieść o przybyszu z gwiazd. Baśń w poetycki sposób mówi o poszukiwaniu i zrozumieniu miłości, opowiada o nadziei i przeznaczeniu. Bohater przejdzie długą drogę od marzeń po rzeczywistość, aż w końcu odnajdzie źródło miłości. Okaże się, że było ono bliżej niż myślał… Spektakl – monodram, zrealizowany jest w trudnej i rzadko wykorzystywanej technice lalkarskiej – marionetce na niciach. Dodatkowo marionetka zbudowana jest w dość nowatorski sposób, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie wykorzystany w teatrze. Lalka świeci swoim własnym światłem, posiada cztery niezależne obwody świetlne. Konstrukcja marionetki nie jest przypadkowa. Możliwość zmiany barw oraz ich natężenia daje aktorowi sposobność nietypowej animacji: animacji światłem. Światło jest językiem bohatera, wyraża jego nastrój, emocje i marzenia, dlatego słowa są tutaj niepotrzebne. Całość utrzymana jest w konwencji czarnego teatru. Animator jest zupełnie niewidoczny, co nadaje przedstawieniu wymiar magiczny. Świecąca marionetka na niciach sprawia wrażenie całkowitej iluzji, jawi się w oczach widzów jako żywa istota.

Teatrzyk Latarnia Magiczna, Białystok

pomysł i realizacja – Mateusz Tymura
muzyka i światło – Monika Kwiatkowska
pomoc techniczna – Błażej Piotrowski

Spektakl ten mistrzowsko utrzymany w konwencji czarnego teatru nasuwa skojarzenia z historią Małego Księcia, opowiadając w sposób niezwykle poetycki o miłości, jej poszukiwaniu i rozumieniu. Ten wielki temat został tu ukazany podobnie jak w książce Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, w sposób prosty, emanujący wrażliwością i ciepłem, po prostu piękny.
(Małgorzata Bryl, Dziennik Teatralny, 09.09.2010)

Czytaj więcej »
więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj