przebrania karnawałowe do zrobienia w domu
fot. Adobe Stock

Przebrania karnawałowe do zrobienia w domu – 8 propozycji dla dzieci

Przebrania karnawałowe da się zrobić w domu, nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy. Rzadko wszystkie niezbędne akcesoria są pod ręką, ale część z nich można zrobić samodzielnie albo poszukać ich w sklepach z używaną odzieżą, gdzie znaleźć można nie tylko ubrania.
Ewa Janczak-Cwil
przebrania karnawałowe do zrobienia w domu
fot. Adobe Stock
Dzieci uwielbiają przebierać się na bale karnawałowe. Jednak nie trzeba kupować gotowych drogich strojów, aby dziecko było zadowolone. Przy odrobinie cierpliwości przebranie karnawałowe da się zrobić w domu, a być może macie już w domu strój, a nawet o tym nie wiecie...

Porozmawiaj z dzieckiem, za kogo chciałoby się przebrać i zobaczcie, czy jesteście w stanie sami zrobić taki strój. Albo wybierzecie przebranie karnawałowe do zrobienia w domu z naszej listy, a my podpowiemy, jak je przygotować. Czasami wystarczy tylko kilka akcesoriów, aby było wiadomo, w kogo wciela się dziecko.

Przebrania karnawałowe do zrobienia w domu:

Przebranie karnawałowe dla dzieci: myszka Minnie

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu Minnie
fot. Adobe Stock

Niewiele trzeba, aby przebrać córkę za myszkę Minnie. Wystarczy do czarnej opaski dorobić duże okrągłe uszy, np. z czarnego kartonu, a między nimi umieścić różową lub czerwoną kokardkę. Do tego czarna koszulka, czarne rajstopki i czerwona lub różowa spódniczka lub sukienka. Idealna będzie w białe groszki, ale nie musi taka być. Dodatkowo można dziecku poczernić czubek noska. Karnawałowe przebranie dla dziewczynki gotowe.

Przebranie karnawałowe do zrobienia w domu: wróżka

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu wróżka
fot. Adobe Stock

Jakie są atrybuty wróżki? Oczywiście różdżka i skrzydełka. Różdżkę można zrobić z patyczka, na którego końcu warto umieścić gwiazdkę z papieru lub kartonu, którą można ozdobić brokatem lub pomalować srebrną farbką. Skrzydełka mogą przypominać motyle albo mieć inny dowolny kształt. Można je zrobić z drutu (idealne do tego celu są druciane wieszaki z pralni chemicznej) i obciągnąć gazą. Gazę warto pomalować, aby skrzydła były bardziej ozdobne. Druciki skrzydełek dobrze jest umocować w drewnianym prostokącie, a do niego dodać paski, które dziecko założy na ramiona.

Uzupełnieniem takiego przebrania karnawałowego do zrobienia w domu będzie zwiewna sukienka i ewentualnie tiara na głowę – wystarczy opaska z przyklejonymi klejem na gorąco dodatkami: kwiatami, koralikami itp.

Jak zrobić przebranie karnawałowe za króla/królową

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu król
fot. Adobe Stock

Niezbędna będzie korona, którą można zrobić z kartonu i pomalować na żółty kolor. Aby korona była bardziej okazała, można do niej przykleić barwne koraliki imitujące drogie kamienie. Król będzie jeszcze potrzebował czerwonej peleryny, monarszego jabłka, albo miecza i tarczy (drewnianych albo z kartonu), jeśli to ma być dzielny król, np. król Artur. Królowa musi mieć długą suknię oraz naszyjnik.

Strój karnawałowy dla dzieci: diabełek

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu diabełek
fot. Adobe Stock

Niezbędne do tego przebrania karnawałowego do zrobienia w domu będą rogi, widły i ogon. Rogi wycięte z kartonu mocuje się na opasce. Ogon można zrobić z kawałka sznurka i na jego końcu dorobić kitkę z włóczki lub pompona. Ogon można włożyć za gumkę od spodni albo doszyć do nich w odpowiednim miejscu. Widły to patyk z umocowanym trójzębem wyciętym z kartonu. Diabełek może mieć czarny albo czerwony strój. Jeśli np. zrobicie czerwone rogi i trójząb, całości dopełni czerwona peleryna.

Przebranie karnawałowe do zrobienia w domu: dinozaur

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu dinozaurfot. Adobe Stock

Jest to nieco bardziej czasochłonne w przygotowaniu przebranie karnawałowe do zrobienia w domu. Dziecko potrzebuje stroju z kapturem, do którego trzeba dorobić ogon z wypustkami. Podobne wypustki warto dodać na kapturze i ewentualnie na plecach. Ogon można uszyć na maszynie i wypchać watą, a następnie doszyć do spodni dziecka. Wypustki mogą być zrobione z kartonu lub kartonu obszytego materiałem. Trzeba je jeszcze doszyć do stroju.

Przebranie karnawałowe dla dzieci: pirat

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu pirat
fot. Adobe Stock

Bardzo przyda się koszulka w biało-granatowe paski oraz opaska na jedno oko – aby nie drażniła dziecka, warto ją uszyć z materiału i doszyć do niej dopasowaną do głowy dziecka gumeczkę. Pirat może mieć na głowie kapelusz albo zawiązaną na niej chustę. W dłoń dziecko może wziąć szablę. Innym pomysłem jest przygotowanie pasa z nożem z kartonu, który założy się dziecku na biodra. Do tego na uchu dziecka warto zamocować wiszący klips pożyczony od mamy. Jeśli macie farby do twarzy, piratowi można domalować wąsy i bródkę.

Przebranie karnawałowe do zrobienia w domu: superbohater

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu superbohater
fot. Adobe Stock

Obcisła koszulka, legginsy, maska na oczy i peleryna – tyle wystarczy! Jeśli superbohater ma być naprawdę super, na koszulce warto doszyć gwiazdę albo błyskawicę. Fajnym pomysłem jest też cienka bawełniana czapeczka, która po odwinięciu zasłania dziecku górną część twarzy. Można w niej wyciąć otwory na oczy, doszyć uszka, a na wysokości czoła dziecka jakiś symbol. Takie przebranie karnawałowe do zrobienia w domu będzie pięknie się prezentowało, jeśli będzie spójne kolorystycznie: np. czarne spodnie i koszulka z czerwoną błyskawicą, czerwona maska (albo czarna czapeczka z czerwonym symbolem) i czerwona peleryna.

Przebranie karnawałowe dla dzieci z kigurumi

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu kigurumi
fot. Adobe Stock

A może macie w domu kigurumi? To taka piżamka w postaci kombinezonu, która może być uszyta tak, aby przypominała prawdziwe zwierzę (misia pandę, tygrysa) lub zwierze mityczne np. jednorożca. To przecież jest gotowe przebranie! A jeśli takiego nie macie, może warto zainwestować w taką ciepłą piżamę, która będzie jednocześnie kompletnym przebraniem?

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy