GRY
 
 

4 edycja kampanii edukacyjnej "Świat Dziecka" – przeczytaj o szczepieniach

4. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świat Dziecka” przebiega pod hasłem „Odpowiedzialność za zdrowie dziecka”. Pobierz publikację i dowiedz się więcej o szczepieniach i ochronie zdrowia dziecka.

niezwykła książka w ramach kampanii "świat dziecka"
fot. materiały prasowe

Głównym celem 4. edycji kampanii jest budowanie świadomości na temat roli profilaktyki w zdrowiu dzieci ale i całej rodziny. Dlatego zostały przygotowane wywiady z ekspertami, którzy przedstawiają rzetelne informacje i zainspirują rodziców do odpowiedzialnych działań.

W bezpłatnej publikacji „Świat Dziecka” znajdziecie wywiady z najlepszymi specjalistami od dziecięcego zdrowia, a także ze znanymi mamami i osobami publicznymi, którym także leży na sercu ochrona zdrowotna najmłodszych.

Dlaczego warto szczepić?

W artykule wprowadzającym dr med. Ewa Duszczyk – wieloletni pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawi porusza ważne kwestie szczepień obowiązkowych i zalecanych, które wpisują się w skuteczne elementy profilaktyki.

Z kolei dr n. med. Ryszard Konior – ordynator Oddziału Neuroinfekcji
i Neurologii Dziecięcej, z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, wyjaśnia w rozmowie dlaczego choroba meningokokowa rozwija się tak szybko i jest podstępna dla dzieci oraz jak powinni reagować rodzice i co powinno zwrócić ich uwagę. Podkreśla znaczenie szczepień i zaleca świadome podejmowanie decyzji przez rodziców.
 
Kwestie profilaktyki w kontekście zagrożeń jakie niesie za sobą kleszczowe zapalenie mózgu porusza prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska – z-ca Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych
i Neuroinfekcji Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W artykule znajdziecie informacje na temat jesiennej aktywności z rodziną ale i czujności związanej ze wzmożonymi atakami kleszczy

Ambasadorka Kampanii o KZM (kleszczowe zapalenie mózgu) Beata Sadowska zachęca do jesiennych aktywności z całą rodziną, opowiada o tym dlaczego warto wyruszyć w góry czy na rower i jak pomocna jest świadomość na temat zagrożeń jakie niosą za sobą kleszcze.
Redakcja poleca: Czy szczepienie przeciw rotawirusom jest bezpieczne dla dziecka? - film
Czy szczepionka przeciw rotawirusom jest skuteczna i jak długo chroni dziecko przed zakażeniem - mówi dr Marek Pleskot, pediatra.

Co jeszcze warto przeczytać? 

W publikacji znajdziecie również rozmowę z prof. dr hab. Jadwigą Charzewską z Samodzielnej Pracowni Epidemiologii i Norm Żywienia, Instytut Żywności i Żywienia, poruszony w niej został temat otyłości u dzieci. Kiedy rozpoczyna się świadome rodzicielstwo? Co oznacza być świadomą mamą? Paulina Holtz – aktorka oraz Dorota Jaworska w wywiadach zdradzają swoje sekrety macierzyństwa.
 
Polecamy Waszej uwadze również wywiad z Robertem Biedroniem – Prezydentem Słupska, którego poproszono o przedstawienie pomysłów związanych z prezydenckimi lekcjami o miejskiej demokracji i dentystycznej rewolucji.
 
Dla czytelników Babyonline publikacja dostępna jest online po kliknięciu TUTAJ
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci