InviMed
materiały prasowe
Problemy z zajściem w ciążę

Walka o dziecko to powód do dumy!

Wiele niepłodnych par nie przyznaje się bliskim do leczenia. Obawa, że spotkają się z niezrozumieniem, że będą ocenieni jest silniejsza niż potrzeba podzielenia się problemem. A przecież jest to okres, w którym najbardziej potrzebują wsparcia rodziny i przyjaciół.

Niepłodność odbiera godność. To zdanie znalezione na internetowym forum pokazuje odczucia wielu par, które nie mogą mieć dzieci. Niepłodność jest dla nich życiową porażką, której się wstydzą. A przecież jest to choroba. Jej leczenie jest często długie, a przez to wyczerpujące. Towarzyszą mu nieprzespane noce, wypełnione strachem o wyniki badań, tysiące myśli, poczucie beznadziejności i wielki żal, jeśli test ciążowy jest po raz kolejny negatywny. To bardzo trudny i wymagający czas, który wystawia związek na próbę.
Życie osób bezskutecznie starających się o dziecko nie jest takie samo jak innych. Ich choroby nie widać, dlatego w jej przeżywaniu często zdani są tylko na siebie. Zwłaszcza, jeśli jeszcze nie odnaleźli w sobie siły, by mówić o tym głośno lub wiedzą, że nie mogą liczyć na empatię, zrozumienie ze strony najbliższych. Wtedy wielkim wyzwaniem bywają dla nich zwyczajne sytuacje życiowe, takie jak spotkania rodzinne, podczas których najwięcej uwagi poświęca się najmłodszym. Często wypytywani są o to, kiedy oni będą rodzicami. To jeszcze bardziej zaniża ich poczucie własnej wartości. Sami przecież marzą o dzieciach, a nie potrafią tego marzenia spełnić.
Niestety dla większości społeczeństwa niepłodność jest ciągle tematem tabu, mimo że cierpi na nią aż co piąta polska para. Niestety poprawie sytuacji nie pomaga ton debaty publicznej, który prowokuje światopoglądowe przepychanki, stygmatyzując niepłodnych i ich dzieci, które urodziły się dzięki pomocy lekarzy i uznanym na świecie metodom leczenia.
Chcemy to zmienić. Chcemy udowodnić innym, że walka z niepłodnością jest świadectwem ogromnej odwagi i determinacji. My widzimy to codziennie w klinikach. Teraz chcemy pokazać wszystkim, którzy walczą o swoje dziecko, że rozumiemy ich potrzeby i doceniamy poświęcenia. Chcemy, żeby temat niepłodności stał się przedmiotem otwartego, konstruktywnego dialogu, wywoływał w nas empatię i wzajemne zrozumienie.
Dlatego my, zespół klinik InviMed mówimy głośno, że jesteśmy dumni z naszych pacjentów, którzy walczą o spełnienie swoich marzeń. Jeśli myślisz tak samo, jak my, przyłącz się do naszej akcji. Napisz kilka ciepłych słów wsparcia, które przekażemy naszym pacjentom za pośrednictwem strony www.invimed.pl/duma oraz naszego Facebooka.

Wejdź na stronę naszej akcji. Zobacz film o parach niemogących zajść w ciążę i napisz kilka słów wsparcia, które przekażemy naszym pacjentom za pośrednictwem strony www oraz naszego Facebooka.

umiejętności mamy
fotolia
Aktualności
6 cech, które niespodziewanie zyskujemy, stając się matkami. Ty też!
By podołać wyzwaniom współczesnego macierzyństwa, stajemy się silniejsze niż kiedykolwiek! Poznaj umiejętności, które nabywamy, gdy zostajemy matkami.

Macierzyństwo zmienia Wraz z przyjściem na świat dziecka nie stajemy się innymi osobami, ale z każdym dniem wychowywania go kształtują się w nas i umacniają pewne cechy. Maluch wywraca nasze życie do góry nogami. Pojawiają się nowe obowiązki, które wykonujemy w trudnych warunkach – niewyspane i zmęczone. Niejednokrotnie musimy znaleźć w sobie siłę i wytrwałość, o którą wcześniej nawet siebie nie podejrzewałyśmy.  Kobieta musi być silna Firma Procter & Gamble przeprowadziła badanie w ramach akcji "Dziękuję Ci, Mamo", w którym wzięło udział ponad 14000 mam z 15 krajów, w tym ponad 1000 z Polski. Wynika z niego, że aż 95% badanych nie zdawało sobie sprawy, jak licznym wyzwaniom będzie musiało sprostać, stając się mamą.  Na pytanie o cechy, które musiały w sobie rozwinąć bardziej, niż się tego spodziewały, aby stać się możliwie najlepszymi mamami, Polki wymieniły: cierpliwość zorganizowanie siła emocjonalna zrozumienie/empatia umiejętność proszenia o pomoc poczucie humoru Jak widzimy, główną cechą, którą rozwijamy w sobie, jest przede wszystkim cierpliwość (81%), kolejną – umiejętności organizacyjne (56%). Potrzebujemy także siły, nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim emocjonalnej, aby skutecznie radzić sobie z wyzwaniami i stanowić oparcie dla dziecka. "Kobieta musi być silna, ponieważ to ona najczęściej pomaga przezwyciężać problemy i uczy dziecko radzić sobie z trudnościami" – mówi psycholog Małgorzata Ohme . " Silna matka pokazuje dziecku, że umie zwalczać własne kryzysy, a świadoma swojej siły, mocnych stron i znająca swoją wartość kobieta z większą skutecznością przekaże umiejętność budowania tych wartości dziecku" – dodaje. Raport "Być mamą" pokazał także, że kobiety, które zostają matkami, zaczynają bardziej...

dziecko i książki
materiały prasowe
Wychowanie
Jak zachęcić dziecko do czytania książek?
Dużo mówi się o tym, że czytanie książek przynosi ogromne korzyści. Nie tylko poszerza wiedzę o otaczającym nas świecie, ale także, szczególnie na początku przygody z książka, rozwija podstawowe umiejętności. Warto, by dziecko sięgało po książki także wtedy, kiedy przestaniemy mu czytać. Ale jak to zrobić?

Aby zachęcić nasze dzieci do czytania książek, sami powinniśmy lepiej zrozumieć sposób odbierania i przeżywania tekstu przez maluchy. Dzieci przeżywają książki na kilku poziomach. Każdy z nich rozwija naszego malca, przygotowując go do bardziej skomplikowanych lektur.  Jak dziecko przeżywa czytaną książkę? Jednym ze sposobów przeżywania książki, najbardziej czytelnym i zrozumiałym dla dorosłych, jest rozmowa . Kiedy dziecko z wypiekami na twarzy streszcza treść bajki, mamy pewność, że mu się podobała. Często lektura książki rodzi pytania, zdarza się także, że nasza pociecha zainspirowana tekstem tworzy własną bajkę lub wymyśla alternatywne zakończenia. Jako dorośli jesteśmy zobligowani do tego, aby cierpliwie i z uwagą wysłuchać malca oraz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania. Można także zainicjować wspólne pisanie własnej historyjki, do której przygotujemy ilustracje na wzór bardzo popularnych picturebooków, jak np. Kevin sam w domu.   Czasem wydaje nam się, że książka nie zainteresowała naszego malucha. Gdy jednak uważnie się przyjrzymy, okazuje się, że nasze dziecko wplata do swej zabawy zdarzenia, które pojawiły się w książce. To kolejny ze sposobów przeżywania i odczytywania tekstu, jakie według badaczy wykorzystuje dziecko. Bardzo często maluch przyswaja treść przez zabawę . Może wcielać się w bohaterów przeczytanych tekstów, narysować ciekawą przygodę lub ulepić z plasteliny swoją ulubioną postać. Jeśli chcemy uatrakcyjnić lekturę, możemy wykorzystać jej fragmenty do wspólnej zabawy lub np. wymyślić zagadki do tekstu. Czasem taką pomoc znajdziemy w książkach. Najnowsze przygody Bolka i Lolka (Bolek i Lolek. Szalony pościg) zawierają na końcu Poradnik podróżnika, a w nim mnóstwo zabaw, quizów i zagadek. Odkrywanie walorów książki to także skupienie się na jej warstwie dźwiękowej. Dzieci...

akcja „Ubrania od serca"
materiały prasowe
Aktualności
„Ubrania od serca" – wspólny program marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom wspierający dzieci z domów dziecka
Warszawa, 23 listopada 2017 r. - Marka Vizir we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom ogłasza rozpoczęcie programu „Ubrania od Serca", dzięki któremu każdy kupujący wybrane produkty Vizir w dniach od 4 grudnia 2017 r. do 28 lutego 2018 r. przyczynia się do ufundowania nowych ubrań dla dzieci mieszkających w domach dziecka.

Akcja „Ubrania od serca” ma na celu wesprzeć domy dziecka w dążeniu do wyrównania różnic pomiędzy podopiecznymi placówek a ich rówieśnikami z pełnych rodzin. Marka Vizir i Towarzystwo Nasz Dom, działające w ramach Funduszu Korczaka, kierują się przekonaniem, że każdemu dziecku należy się równy start w przyszłość i każda, nawet najmniejsza pomoc jest ważna. Najbardziej potrzebujące domy dziecka będą miały możliwość wyposażyć dzieci w nowe ubrania, ale równie ważnym jest fakt, że dzieci dostaną możliwość samodzielnego wyboru ubrań, które im się podobają. Jak można pomagać w akcji? „Jednym z głównych celów placówek opiekuńczo-wychowawczych jest zminimalizowanie dystansu dzielącego ich podopiecznych i dzieci pochodzących z pełnych rodzin, jednak specyfika funkcjonowania tego rodzaju placówek oraz kwestie finansowe często to utrudniają. Akcja “Ubrania od serca”, w ramach której przekazane zostaną placówkom opiekuńczo-wychowawczym bony na zakup ubrań, ma bardziej kompleksowy wymiar. Oprócz tego, że podopieczni otrzymają nową odzież, bardzo ważna jest też swoboda wyboru, którą zyskują dzieci oraz możliwość pójścia na zakupy, co nie zdarza się im często. Przebywanie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zmusza podopiecznych do dostosowania się do przepisów i rygorów życia zbiorowego, dlatego każda możliwość wyrażenia siebie, chociażby poprzez ubiór jest dla nich bardzo ważna” - podsumowała Iwona Niemasz, przewodnicząca zarządu Towarzystwa Nasz Dom. Akcja przeprowadzona będzie w dwóch etapach, tj. w dniach 04.12.-31.12.2017 za pośrednictwem sieci sklepów Biedronka, a w okresie  01.01-28.02.2018 w innych sklepach w Polsce za wyjątkiem Biedronki. Każdy kto w tym czasie dokona zakupu oznaczonych produktów marki Vizir, przyczyni się do zakupu bonów do sklepów odzieżowych dla najbardziej potrzebujących...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj