Niewiele wiadomo o tym filmie. Tylko tyle, że jego twórców zainspirowała prawdziwa historia, która wydarzyła się w czasie wojny w Iraku. Na filmie widzimy chłopczyka, który samotnie przemierza korytarze... szkoły, domu dziecka? Tego nie wiemy. W pewnym momencie wyciąga coś z szuflady. Coś cennego, bo niesie to jak skarb. Dopiero po chwili okazuje się, że to kolorowa kreda do tablicy. Chłopczyk potrzebuje ją, bo chce coś namalować na asfalcie. Rysującemu chłopcu przygląda się zdumiony opiekun. Zdumiony, bo po postawieniu ostatniej kreski malec... położył się na ziemi.
Zobacz, co narysował malec:
Miłość rodzicielska to dar
Być może ten film to część jakiejś kampanii, sugerują to końcowe napisy. Ale być może powstał z potrzeby serca, by opowiedzieć o dzieciach, które straciły rodziców. Pokazać, jakim darem jest miłość matki czy ojca i jak ci, co jej doświadczają i mają na wyłączność, są uprzywilejowani. Bo tego tak naprawdę potrzebuje dziecko – miłości.
Na koniec apel twórców tego krótkiego i niezwykle wzruszającego filmu, by kochać i być kochanym bezwarunkowo – adoptuj dziecko. Choć to niezwykle trudna decyzja, to czasem jedyna, by móc cieszyć się rodzicielstwem, by zostać rodzicem.
ZOBACZ TEŻ: film o niesamowitej więzi między nowo narodzonym dzieckiem a matką

Niepłodność, według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), to niezdolność do zajścia w ciążę lub spłodzenia dziecka w ciągu kolejnych 12 miesięcy regularnego współżycia seksualnego partnerów – cztery–pięć razy w tygodniu i bez zastosowania jakichkolwiek metod antykoncepcji. Niepłodność – choroba cywilizacyjna Statystyki mówią, że 25 proc. płodnych kobiet zachodzi w ciążę w dowolnie wybranym cyklu. Niestety, wiele par ma problemy z poczęciem dziecka i jest to stan długotrwały – dlatego WHO wpisała niepłodność na listę chorób cywilizacyjnych. W Polsce niepłodność dotyczy około jednej piątej par, ale niewiele z nich udaje się po pomoc do specjalistów. Dziecko? Tak, ale po trzydziestce Polska dołączyła do krajów, w których wyraźnie widać tendencję do przesuwania się granicy wieku, kiedy decydujemy się na potomstwo. Wiele osób myśli o pierwszym dziecku nawet w czwartej dekadzie życia, a wtedy jest dużo większe prawdopodobieństwo napotkania problemów z płodnością. Dodatkową komplikacją jest fakt, iż ani diagnostyka, ani leczenie hormonalne nie są w naszym kraju objęte refundacją (sprawdź, komu należy się refundacja in vitro ), co znacznie ogranicza możliwość radzenia sobie naszego społeczeństwa z niepowodzeniami w staraniach o potomstwo. Niepłodność immunologiczna - czym jest? Niepłodność – czyj to problem? Ograniczenia systemowe to oczywiście ważny czynnik stający na drodze posiadania potomstwa w przypadku problemów z płodnością, ale równie ważną, a może nawet ważniejszą barierę stanowi mentalność Polaków. W naszym społeczeństwie brak jeszcze świadomości tego, że mężczyzna może być odpowiedzialny za niepłodność pary i to aż w 40-60 proc. przypadków. Najczęściej, kiedy para przez dłuższy czas starań o dziecko nie osiąga sukcesu, ze specjalistą kontaktuje się najpierw lub...

Bezpłodność i niepłodność nie są wymiennymi terminami, choć często tak się ich używa. Różnice powinni poznać szczególnie ci, którzy bezskutecznie starają się o dziecko. Kiedy udać się do lekarza w kierunku diagnozy bezpłodności lub niepłodności, a także jak wygląda leczenie? Co to jest bezpłodność? Bezpłodność jest trwałą niezdolnością do poczęcia dziecka . Jeśli kobieta lub mężczyzna cierpi na bezpłodność, leczenie farmakologiczne nie pomoże w poczęciu dziecka. Jedynym sposobem na cieszenie się potomstwem jest zapłodnienie pozaustrojowe (in vitro), ewentualnie adopcja. Bezpłodność a niepłodność Bezpłodność jest cechą trwałą i – zgodnie z obecnie posiadanym stanem wiedzy medycznej i farmakologicznej – nieuleczalną. Z kolei niepłodnością zgodnie z definicją WHO nazywa się stan, w którym niezdolność zajścia w ciążę lub spłodzenia dziecka są odwracalne . Niepłodność, w przeciwieństwie do bezpłodności, da się leczyć. Niezbędne jest wykonanie szeregu badań, by poznać jej przyczynę. O niepłodności można mówić, jeśli po 12 miesiącach starań o dziecko (regularnego współżycia bez zabezpieczenia 3-4 razy w tygodniu) nadal nie dochodzi do zapłodnienia. Oczywiście, nie każdą sytuację da się zmierzyć tą samą miarą. Jeśli kobieta skończyła 35 lat, warto zasięgnąć porady lekarza wcześniej, niż po roku starań, opowiedzieć mu o swoich planach, przeprowadzić podstawowe badania. Leczenie może potrwać, dlatego nie warto odwlekać tego momentu zbyt długo. Przyczyny bezpłodności: jak można stać się bezpłodnym? Do przyczyn bezpłodności u kobiet należą: brak macicy, brak jajników, wczesna menopauza. W przypadku męskiej bezpłodności mogą to być powikłania po przebytej (także w dzieciństwie) chorobie. Jedną z niebezpiecznych chorób, mogących prowadzić do powikłań groźnych dla...