
Detox pochwy to nic innego, jak ciepła parowa kąpiel dolnych partii ciała. Nasiadówka przyspiesza leczenie wielu kobiecych dolegliwości.
Poznaj: Domowe sposoby na infekcje pochwy
Na jakie dolegliwości zaleca się stosowanie parówki pochwy?
- Nawracające infekcje pochwy
- Zapalenie pęcherza moczowego
- Nieregularne, bolesne miesiączki
- Stany zapalne jajników
- Problemy z zajściem w ciążę
- Utrudnione gojenie krocza po porodzie
- Hemoroidy
Zabieg oczyszczania pochwy
Jak wygląda parówka pochwy w wersji luksusowej? W wybranych salonach SPA są specjalne siedziska z otworem, przez który ziołowa mgiełka przedostaje się do miejsc intymnych. W tym czasie kobieta jest szczelnie przykryta pelerynką. Detox pochwy trwa ok. 30 min i kosztuje 30-60 dolarów.

Jak zrobić domową nasiadówkę?
Najlepiej zrób detox pochwy wieczorem, przed pójściem spać. Po zabiegu dolne partie ciała powinny być ciepło otulone (nie wolno ich wychładzać). Przygotuj leczniczy wywar, np. garść bylicy zalej 8 szklankami wody, gotuj przez kilka minut. Naczynie z wywarem możesz umieść w muszli sedesowej, a następnie ostrożnie usiądź nad parą i szczelnie okryj dolne partie ciała.
Jeśli jesteś uczulona na bylicę, możesz wykorzystać do przygotowania wywaru inne składniki, np. korę dębu, koper, skrzyp, krwawnik, macierzankę albo słomę owsianą.
Uwaga! Nasiadówek nie powinny robić kobiety w ciąży!
Zobacz też: Opinie o leku przeciw zapaleniom dróg moczowych - Urofuraginum
Opinia specjalisty
Przeczytaj, co na ten temat sądzi lek. med. Bartłomiej Kuczera, specjalista ginekolog – położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed?
- Detoks pochwy to nic innego, jak tzw. nasiadówki z naparów ziołowych, stosowane od dawna w leczeniu dolegliwości żeńskich narządów płciowych. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie domowa metoda leczenia. Od lat wykorzystują ją polskie sanatoria w uzdrowiskach jako element fizykoterapii. Warto dodać, że doświadczenie polskiej balneoterapii jest w tym zakresie niemałe i chyba niesłusznie zapomniane. Leczenie ciepłem, parówki i kąpiele w naparach ziół lub borowinach znane są medycynie od stuleci. Najczęstszymi wskazaniami do terapii były i są przewlekłe stany zapalne oraz zmiany zanikowe dróg rodnych. W leczeniu wykorzystuje się zjawisko przekrwienia z przegrzania. Towarzyszące mu zwiększenie przepływu krwi w leczonym obszarze ciała wraz z wchłanianymi z naparu lub borowiny substancjami leczniczymi nasila procesy naprawcze i łagodzi dolegliwości. Gorąca para powoduje przegrzanie okolic krocza i miednicy, co skutkuje rozszerzeniem naczyń i zwiększa przepływ krwi.
Przeczytaj: Masz upławy? Zwróć uwagę na ich kolor