Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kobieta, miejsca intymne, operacje intymne, hymenoplastyka
Fotolia
Starania o dziecko

Plastyka miejsc intymnych na lepszy seks

Myśląc o operacjach plastycznych, z góry zakładamy, że chodzi o piękniejszą twarz lub odchudzanie. Tymczasem coraz większą popularność zyskują operacje, dzięki którym można poprawić wygląd miejsc intymnych i pozbyć się dyskomfortu podczas współżycia.
Dawid Serafin, Gyncentrum plastyka krocza, ginekologia plastyczna, hymenoplastyka
dr Dawid Serafin
Konsultacja merytoryczna
Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie tylko wpływa na zwiększenie atrakcyjności, ale przede wszystkim na zdrowie oraz poprawę jakości życia seksualnego.

Plastyka wag sromowych, czyli labioplastyka

Wiele kobiet nie akceptuje do końca wyglądu swojego ciała. Zbyt małe piersi, obwisłe pośladki, oponka na brzuchu, czy cellulit – to tylko niektóre z powodów, dla których wolimy więcej zakrywać, niż odsłaniać. Do tego coraz częściej dochodzą kompleksy związane z wyglądem miejsc intymnych, które często są przyczyną wstydu przed partnerem, a nawet zaniechania życia seksualnego. 
Przeczytaj: Czemu Polki rezygnują ze współżycia?
 
– Problemy związane z budową warg sromowych wpływają na wiele sfer życia kobiet. Ich przerost lub asymetria może być również powodem infekcji intymnych oraz podrażnień w miejscach intymnych, na przykład podczas jeżdżenia konno lub na rowerze – wyjaśnia ginekolog dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach. 
 
Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg zwany labioplastyką, polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych lub większych. Operacja trwa zaledwie 20-45 minut i przebiega najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale dopuszcza się także znieczulenie przewodowe lub ogólne. Rana goi się w ciągu tygodnia, w tym samym czasie schodzi także opuchlizna. Normalnie zacząć funkcjonować możemy już po kilku dniach od zabiegu, a do całkowitej aktywności seksualnej wrócić już po 3-6 tygodniach.  

Koszt plastyki warg sromowych to ok. 3200 zł.

Plastyka łechtaczki, czyli klitoroplastyka

Według badań przeprowadzonych przez Hackensack University Medical Center w New Jersey aż 63 proc. kobiet cierpi na dysfunkcje seksualne: brak pożądania, problemy z osiągnięciem orgazmu, brak wilgotności pochwy, brak satysfakcji i ból podczas stosunku (poznaj 12 przyczyn bólu podczas współżycia). 
 
– Kobiety często zastanawiają się, czy coś z nimi jest nie tak, czy wina leży po stronie partnera, który po prostu nie potrafi ich zaspokoić. Tymczasem przyczyną braku dostatecznej satysfakcji podczas współżycia, może być całkowicie lub częściowo zasłonięta przez fałdy łechtaczka, która jest najbardziej unerwionym miejscem na ciele kobiety – mówi dr Dawid Serafin. 
 
Problem rozwiązuje klitoroplastyka, czyli plastyka łechtaczki. Taki zabieg jest konieczny m.in. w sytuacji kiedy łechtaczka jest zasłonięta fałdami śluzówki, co znacząco może wpływać na intensywność doznań seksualnych, jak również na niemożność przeżywania orgazmów. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Choć pacjentka od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności, to pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodni.

Koszt plastyki łechtaczki to ok. 2000 zł.

Odtworzenie błony dziewiczej, czyli hymenoplastyka

Ginekologia plastyczna umożliwia również odtworzenie błony dziewiczej, czyli tzw. hymenoplastykę. Kobiety poddają się temu zabiegowi z różnych powodów, m.in. religijnych, kulturowych i etnicznych – przekonują lekarze. 
 
– Podczas zabiegu wykorzystuje się diatermię niskotemperaturową, która umożliwia cięcie i koagulację tkanek w niskiej temperaturze. Metoda ta w porównaniu z tradycyjną elektrochirurgią lub też laserem zapewnia mniejszy uraz, obrzęk pooperacyjny i ból. Dzięki temu już po kilku godzinach od zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia – wyjaśnia dr Serafin.

Koszt hymenoplastyki to ok. 2800 zł.

Poznaj: 5 zalet długiej gry wstępnej

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Nietrzymanie moczu, NTM, leczenie NTM, laser na nietrzymanie moczu, kobieta
Fotolia
Mama
Nietrzymanie moczu można wyleczyć laserem
Boisz się kichać, śmiać lub uprawiać sport w towarzystwie, bo właśnie w takich sytuacjach zdarza się, że nie trzymasz moczu? Taki problem ma blisko 2 miliony kobiet w Polsce. W wielu przypadkach może pomóc nieinwazyjny zabieg laserem. Dowiedz się, na czym on polega.

Nietrzymanie moczu zmusiło aż 14% kobiet w Polsce do porzucenia swojej kariery, rezygnacji ze spotkań towarzyskich. Niekontrolowane popuszczanie moczu było zbyt krępujące i znacznie utrudniało pracę. Wiele kobiet przez długie lata zmaga się z tym problemem, zamiast od razu szukać pomocy u specjalisty. W bardzo wielu przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu pomóc może zabieg laserem . Objawy nietrzymania moczu Problem nietrzymania moczu dotyka kobiety w różnym wieku. Jego przyczyną może być operacja, menopauza , ciąża i poród . Podstawowym objawem są częste wizyty w toalecie i niekontrolowane oddawane moczu. Dolegliwości nasilają się zwłaszcza podczas wysiłku, kaszlu, kichania, biegania, dźwigania oraz zaraz po przebudzeniu. W efekcie czego kobiety chorujące na NTM żyją w ciągłej niepewności i dyskomforcie. - Problemy z nietrzymaniem moczu mogą pojawiać się w różnych okresach życia kobiety. Najczęstszą przyczyną jest ciąża i poród, podczas którego mięśnie dna macicy ulegają znacznemu rozciągnięciu i w wielu przypadkach nie wracają do swojej formy sprzed porodu. W tym przypadku często dochodzi także do nadwyrężenia mięśni i więzadeł podtrzymujących pęcherz moczowy ,  a także rozciągnięcia pochwy, w skutek czego zmianie ulega kąt nachylenia cewki. Szczególnie narażone na dolegliwości związane z NTM są także kobiety w okresie menopauzy – wyjaśnia ginekolog dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach ( www.gyncentrum.pl ). Laseroterapia w leczeniu NTM Zdaniem specjalistów rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu jest wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się laseroterapię (np. urządzeniem MonaLisa Touch). Podczas zabiegu wprowadzona do pochwy wiązka lasera, ukierunkowana jest na jej najważniejsze obszary – przedsionek, przednią...

róża, labioplastyka, plastyka intymna, wargi sromowe, srom, operacja warg sromowych
Fotolia
Starania o dziecko
Plastyka warg sromowych, kiedy jest konieczna?
Coraz więcej Polek decyduje się na plastykę warg sromowych. Konieczność czy fanaberia? O metodach i powodach poprawiania wyglądu miejsc intymnych opowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej.

Dlaczego wargi sromowe ulegają deformacji? Przyczyny są różne. Może to być skutek genetyki, przebytego naturalnego porodu , przybrania na wadze w dość krótkim czasie lub też rezultat menopauzy. Zdarza się, że wraz z upływem czasu wargi sromowe mniejsze powiększają się. W innym natomiast przypadku mogą wydawać się bardziej wystające, ponieważ to wargi sromowe większe ulegają zanikowi. Dzieje się tak na skutek naturalnych procesów starzenia się, podczas których dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej w miejscach intymnych .   Tak więc w obrębie warg sromowych możemy mieć do czynienia z kilkoma deformacjami – zarówno z hipertrofią (przerostem warg sromowych), jak i atrofią, czyli ich zanikiem. Jeszcze czym innym jest asymetria warg sromowych... Co wtedy? Jeśli chodzi o hipertrofię i asymetrię, jak dotąd najskuteczniejszą metodą modelowania miejsc intymnych jest labioplastyka . Na czym polega ten zabieg? Jest to precyzyjne chirurgiczne wycięcie nadmiaru tkanek warg sromowych. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Chodzi o ładne wymodelowanie miejsc intymnych, a nie ich obrzezanie . Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym . Trwa około godziny, a po jego wykonaniu, kobieta przez jakiś czas zostaje jeszcze pod obserwacją lekarską. Następnie mamy kontrolną zmianę opatrunku. Jeśli wszystko jest w porządku, tego samego dnia kobieta wraca do domu. Szwy zdejmowane są po tygodniu od zabiegu, a pełna regeneracja i powrót do aktywności (tak sportowej, jak i seksualnej), możliwy jest po 3-4 tygodniach. Poznaj: 5 zalet długiej gry wstępnej W jakich przypadkach labioplastyka ma wskazania nie tylko estetyczne, ale i medyczne? Zazwyczaj wtedy, kiedy wargi sromowe mniejsze są już na tyle przerośnięte, że utrudniają kobiecie codzienne funkcjonowanie. Bywają na tyle duże, że wystają z bielizny. Podczas spacerów czy jazdy na rowerze...

Kobieta po operacji, szpital
Fotolia
Mama
Jak wrócić do sprawności po operacji narządów rodnych?
Jak szybko po operacji narządów rodnych można wrócić do sprawności fizycznej? Jakie czynności może wykonywać pacjentka po operacji? Po ilu tygodniach może wrócić do aktywności seksualnej? Na pytania odpowiada pielęgniarka Katarzyna Trzpiel, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Na co może sobie pozwolić pacjentka po operacji narządów rodnych? Jaki wysiłek po takim zabiegu jest dopuszczalny? Katarzyna Trzpiel: Uruchamianie pacjentki po operacji zaczyna się właściwie w dniu operacji (kilka godzin po zabiegu). Najpierw wykonuje się najprostsze czynności, takie jak: siadanie na łóżku, opuszczanie nóg z łóżka, a nawet wstawanie z łóżka , czy robienie kilku kroków (pod warunkiem, że pacjentka nie ma zawrotów głowy i nie jest jej słabo).  Ważne jest, aby przy wykonywaniu tych czynności była przy pacjentce osoba wykwalifikowana, np. pielęgniarka , która zwróci uwagę na prawidłową postawę chorej. Osoby po operacjach często chronią operowane miejsca , np. podtrzymują ręką brzuch, nachylają się do przodu, rozluźniając mięśnie brzucha . Warto też przed uruchomieniem pacjentki podać jej tabletki przeciwbólowe – zmniejszy to dolegliwości bólowe, a zwiększy komfort poruszania się. To ogromna zmiana, bo jeszcze do niedawna pacjentki po zabiegach trzymano przez kilka dni w łóżkach, w pozycji leżącej lub półleżącej. Warto przeczytać:   Jak dbać o rany po operacjach ginekologicznych? Czy wszystkie pacjentki są uruchamiane zaraz po operacji? W przypadku skomplikowanych, rozległych zabiegów, uruchamianie zaczyna się od zmian pozycji w łóżku oraz rehabilitacji oddechowej . Ta ostatnia czynność polega na wydmuchiwaniu przez chorą powietrza przez specjalne urządzenie lub butelkę ze słomką i ma na celu zaangażowanie mięśni oddechowych oraz pozbycie się zalegającej drogi oddechowe wydzieliny . To konieczne, ponieważ po zabiegach w obrębie jamy brzusznej głęboki oddech czy kaszel mogą powodować dolegliwości bólowe . Warto przeczytać: Na czym polega zabieg łyżeczkowania jamy macicy? Czy po wyjściu ze szpitala pacjentka powinna kontynuować rehabilitację w domu? Przed wyjściem ze szpitala pacjentka...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta