Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kobieta i mężczyzna w łóżku, sypialnia, seks, współżycie, tabu, orgazm
Fotolia
Starania o dziecko

10 zaskakujących faktów o seksie

Ciągle słyszmy o tym, że Polacy mają braki w edukacji seksualnej. Że mężczyźni nie wiedzą, jak pieścić partnerkę, zaś kobiety nie do końca potrafią „obchodzić się” z przyrodzeniem partnera. Oto garść zaskakujących informacji, którymi będzie można zabłysnąć w międzynarodowym towarzystwie.

Seks jest nie tylko przyjemny doznaniem, którego doświadczamy w zaciszu sypialni, ale także przedmiotem licznych badań naukowych. Ich wyniki bywają bardzo zaskakujące i mogą być doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o seksie. Z partnerem albo... z koleżankami.

1. Współżycie powinno trwać 3 do 7 minut

Z najnowszych badań opublikowanych w poważanym amerykańskim magazynie naukowym „International Journal of Sexual Medicine” wynika, że seks trwający mniej, niż 3 minuty to seks zbyt krótki, a powyżej 13 minut – zbyt długi.
Przeczytaj: Jak wydłużyć stosunek?

2. Nie tylko mężczyźni mają wytrysk

Naukowcy udowodnili, że kobiecego wytrysku minimum raz doświadczyło od 54–60% z nas, ale regularnie przeżywa go tylko 6% kobiet. Fakt, że nie u wszystkich kobiet obserwuje się ejakulację, badacze łączą z różnicami w sile skurczy mięśni miednicy. Odkryto, że kobiety doświadczające wytrysku wyróżniają się niemal dwukrotnie silniejszymi skurczami mięśnia guziczno-łonowego oraz mocniejszymi skurczami cewki moczowej. Kobiecy wytrysk polega na wydzielaniu pod wpływem silnych skurczów mięśni miednicy płynu z cewki moczowej. Ma on konsystencję wody i jest produkowany przez gruczoły okalające cewkę. Skład chemiczny kobiecego ejakulatu jest taki sam, jak skład płynu wytwarzanego przez męski gruczoł prostaty. Podobno wszystkie kobiety produkują ejakulat, ale tylko u niektórych wydostaje się on na zewnątrz.

3. Intensywność okrzyków podczas orgazmu zależy od majętności drugiej osoby

Według naukowców z St. Andrews University w Szkocji intensywność okrzyków wzrasta wraz z pozycją społeczną partnera, niezależnie od tego, czy chodzi o kobietę, czy o mężczyznę.
Przeczytaj: Orgazm w decybelach

4. Udawany orgazm można rozpoznać

Oznakami szczytowania u  kobiety są: skurcze mięśni twarzy i brzucha, tzw. rumieniec seksualny na twarzy, szyi, dekolcie, barkach i brzuchu, przyspieszony oddech (do 40 wdechów na minutę), wzrost częstości skurczów serca (do 180 na minutę), marszczenie się brodawek sutkowych, skurcze mięśni pochwy i odbytu, zmiana koloru mniejszych warg sromowych na ciemnoczerwony. Oczywiście nie u każdej kobiety muszą występować wszystkie wymienione objawy, ale większość pań ma przynajmniej jeden.

jak obliczyć dni plodne, kalendarz dni płodnych, owulacja, jajeczkowanie, kalkulator dni płodnych, metody obliczania dni płodnych, dni płodne
Babyonline


 

5. Co trzeci mężczyzna jest niezadowolony z wyglądu swojego członka

Większości przeszkadza długość penisa, która po sprawdzeniu okazuje się NORMALNA. Dla tych, którzy nadal utrzymują, że ich penis jest zbyt mały mamy jeszcze jedną ważną informację: najbardziej wrażliwy na stymulację jest przedsionek pochwy, a więc obszar, który znajduje się zaledwie kilka centymetrów od wejścia do pochwy. Długość męskiego członka nie ma zatem większego znaczenia, bo nawet ten o mniejszych wymiarach będzie w stanie do nich dotrzeć i odpowiednio pobudzić.
Czy wiesz, że orgazm pomaga zajść w ciążę

6. Co trzecia kobieta odmawia seksu z powodu swojej otyłości

Autor tej teorii – James Tozer w książce „Sex in the Nation” przekonuje też, że 13% kobiet, nawet jeśli zgadza się na seks, gasi światło, bo czuje się skrępowana wyglądem swojego ciała. Jeśli zaś chodzi o panów – są zdecydowanie mniej krytyczni wobec siebie, tylko 8% przyznaje, że wygląd (tusza) ogranicza ich życie erotyczne.

Kobieta po porodzie powinna kochać się w bezpiecznych pozycjach - radzi seksuolog [WIDEO]

para, związek, seks,
Fotolia
Związki i seks
Przedwczesny wytrysk – jak przedłużyć stosunek?
Aż 30 proc. mężczyzn w Polsce ma przedwczesny wytrysk. Niestety niewielu z nich wie, że ten problem można leczyć nie tylko farmakologicznie, ale również za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Dowiedz się, jak wydłużyć stosunek.

Problemy z wytryskiem może mieć mężczyzna w każdym wieku (zarówno 18-latek, jak i 40-latek). Ta dysfunkcja seksualna może mieć dwie postacie – zbyt wczesnego wytrysku (gdy po wprowadzeniu członka do pochwy stosunek trwa nie dłużej niż dwie minuty) lub przedwczesnego wytrysku (gdy do ejakulacji dochodzi jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy lub w okresie krótszym niż 15 sekund).  Przedwczesny wytrysk – przyczyny Przyczyny przedwczesnego wytrysku (i zbyt wczesnego wytrysku) mogą być rozmaite. Lekarze wymieniają m.in. nadpobudliwość nerwu sromowego, nadwrażliwość żołędzi lub sporadyczne współżycie . Niektórzy rodzą się z tendencją do przedwczesnego wytrysku, u innych jest to dysfunkcja nabyta.  – Wielu pacjentów nie jest w stanie kontrolować czasu trwania stosunku i momentu, w którym ma dojść do wytrysku. W konsekwencji stosunek seksualny wiąże się z coraz większym stresem. Następstwem tego może stać się unikanie współżycia i w ten sposób błędne koło się zamyka. Dzieje się tak dlatego, że im rzadziej mężczyzna współżyje, tym szybciej kończy. Jest to fizjologiczna reakcja organizmu, który nie rozładowuje w sposób regularny popędu seksualnego. Na wystąpienie dysfunkcji niekorzystny wpływ może mieć również styl życia, stres , złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb pracy i brak aktywności fizycznej – tłumaczy Magdalena Krzak, psycholog i seksuolog kliniczny z poradni internetowej e-seksuolodzy.pl.  Zobacz także:   Dlaczego oszukujemy w łóżku? Kiedy mężczyzna powinien odwiedzić lekarza?   Mężczyzna, który ma problem z wytryskiem , zwykle ukrywa to przed najbliższymi, a nawet przed lekarzem . Niesłusznie. Tę dysfunkcję seksualną można leczyć zarówno farmakologicznie, jak i ćwiczeniami.  Seksuolog najpierw ustali przyczyny (weźmie pod uwagę styl życia, stan zdrowia,...

chlamydia niebezpieczna dla kobiet chcących zajść w ciążę
Adobe Stock
Zdrowie w ciąży
Chlamydia (chlamydioza) - bardzo groźna dla kobiet planujących dziecko
Chlamydia to bakteria przenoszona drogą płciową. Szczególnie kobiety muszą na nią uważać - bycie jej nosicielem to kłopoty z zajściem w ciążę.

Bakteria chlamydii wywołuje chorobę zwaną chalmydiozą. To najszybciej rozpowszechniająca się choroba weneryczna.  Dowiadujemy się o niej często za późno, gdy doszło już do szeregu powikłań. Dlatego opisujemy, na czym polega zarażenie się chlamydią, jakie są tego objawy, sposoby leczenia oraz jak się przed nią ustrzec. Warto to wiedzieć! Spis treści: Co to jest chlamydia Jak można zarazić się chlamydią Chlamydioza - objawy Chlamydioza - jak wykryć chorobę Chlamydioza - leczenie Chlamydioza - groźne powikłania Co to jest chlamydia To bakteria nazywana Chlamydia trachomatis wywołująca chorobę chlamydiozę powodującą zapalenia spojówek oraz układu moczowo-płciowego. Jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem chlamydii (są także chlamydie powodujące zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych). Jest przenoszona drogą płciową i dotyczy głównie młodzieży oraz ludzi młodych, bardzo aktywnych seksualnie. Bardzo długo, nawet kilka lat nie daje żadnych objawów zarażenia się i rozwoju choroby. Szacuje się, że 80 procent kobiet nie wie, że są nosicielkami chlamydii. Z badań Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że najbardziej narażone na zarażenie się bakterią są nastolatki (46 proc.) oraz kobiety między 20. a 24. rokiem życia (33 proc. ryzyka rozwoju chlamydiozy).  Bycie nosicielem chlamydii zwiększa ryzyko posiadania ciąży pozamacicznej oraz porodu przedwczesnego. Jak można zarazić się chlamydią Dochodzi do tego w trakcie współżycia płciowego, poprzez: pochwę, odbyt (seks analny), gardło (seks oralny). Problem dotyczy głównie osób mających wielu partnerów oraz niestosujących prezerwatywy w trakcie uprawniania seksu. Chlamydią mogą zarazić się także noworodki w trakcie porodu naturalnego w przypadku, gdy matka jest nosicielką bakterii. Chlamydioza - objawy...

seks w drugim trymestrze ciąży
Adobe Stock
Seks w ciąży
Drugi trymestr ciąży to najlepszy czas na seks! Wykorzystaj go
Seks w ciąży w drugim trymestrze to koniec ciążowych nudności i nudy… w łóżku. Nigdy wcześniej hormony aż tak ci nie sprzyjały i uwaga: nigdy później nie będą. Wykorzystaj ten czas – seks w ciąży, zwłaszcza w drugim trymestrze, to może być twój najlepszy seks w życiu!

Drugi trymestr ciąży to świetny czas na uprawianie miłości! W pierwszym trymestrze seks zdecydowanie przegrywał z sennością albo mdłościami, ale mniej więcej od 14. tygodnia ciąży to zacznie się zmieniać. Ochota na zbliżenia powróci i to być może ze zdwojoną siłą. Do tego seks stanie się na nowo przyjemny – a może nawet przyjemniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Warto z tego korzystać, bo w trzecim trymestrze ciąży możemy nie mieć już ochoty na miłosne uniesienia. Spis treści :  Seks w drugim trymestrze ciąży – czy jest bezpieczny? Seks w drugim trymestrze ciąży: zalety Najwygodniejsze pozycje seksualne w drugim trymestrze ciąży Seks w drugim trymestrze ciąży – czy jest bezpieczny? W drugim trymestrze ciąży nie ma przeciwwskazań do podejmowania aktywności seksualnej u większości kobiet. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek: ciąża powinna przebiegać bez powikłań. Podczas zdrowej ciąży nie musicie się martwić także o to, że w jakikolwiek sposób zaszkodzicie dziecku. Również orgazm w drugim trymestrze ciąży nie stanowi żadnego zagrożenia.  Przeciwwskazaniem do uprawiania seksu w drugim trymestrze ciąży są jedynie stany, które zagrażają rozwojowi ciąży. Należą do nich: krwawienie czynność skurczowa mięśnia macicy, niewydolność cieśniowo-szyjkowa,  zagrożenie porodem przedwczesnym odejście wód płodowych. Współżycia seksualnego nie powinny podejmować także kobiety, u których stwierdzono częściowo lub całkowicie przodujące łożysko . Seks w drugim trymestrze ciąży: zalety Drugi trymestr to idealny moment na seks w czasie ciąży . Dlaczego? Wzrasta ukrwienie narządów płciowych. A co za tym idzie – zwiększa się twoja wrażliwość na pieszczoty. Odkryjesz też nowe strefy erogenne na swoim ciele, np. w zagłębieniu kolan...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta