Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Fotolia.pl
Starania o dziecko

Wibrator zamiast lubrykantów, jeśli chcesz zajść w ciążę

Czy wiesz, że planując zajście w ciążę, nie wskazane jest używanie lubrykantów podczas współżycia? Sprawdź dlaczego.

Wiele par, odkąd zaczęło planować współżycie tak, by począć dziecko, zaczyna mieć problem z odpowiednim podnieceniem i co za tym idzie odpowiednią wilgotnością podczas zbliżenia. Specjaliści jednak zdecydowanie przestrzegają przed nadmiernym stosowaniem wszelkiego rodzaju lubrykantów parom, które chcą zajść w ciążę. Dlaczego?

Żele intymne nie sprzyjają poczęciu

Większość ekspertów jest bowiem zgodna co do tego, że lubrykanty, zwłaszcza te produkowane na bazie wazeliny i olejków do masażu, nie tylko mieszają się z wydzieliną szyjkową i uniemożliwiają jej spełnienie zadania, ale również zmieniają odczyn pH w pochwie, czyniąc ją wyjątkowo nieprzyjaznym miejscem dla nasienia. Niektóre środki nawilżające są wręcz toksyczne dla plemników i zabijają je na samym początku ich misji. Uważa się, że nawet tak naturalny lubrykant jak ślina, należy do kategorii środków plemnikobójczych. Dlatego również nie zaleca się parom starającym się począć dziecko stosowania choćby intymnych żelów na bazie wody, jak również domowych preparatów, takich jak oliwka z oliwek lub białko jajka.
 
Czytaj też: 4 pozycje w których najłatwiej zajść w ciążę
 

Sprawdzaj skład lubrykantów - czy nie szkodzą nasieniu

Niektórzy specjaliści uważają, że bardzo niewielka ilość lubrykantów na bazie wody nie zaszkodzi plemnikom ani planom spłodzenia potomka, lecz jeśli można to zaleca się pozostawienie ich  w nocnej szafce do czasu zajścia w ciążę.
Na rynku dostępne są też lubrykanty reklamowane jako nieszkodliwe dla nasienia. Ich producenci twierdzą, że składem przypominają one  śluz wytwarzany przez szyjkę macicy i maja one takie samo pH jak nasienie, które dzięki owym preparatom czuje się w „pochwie jak w domu”.

Polecamy: Jak zajść w ciążę
 

Może zamiast nawilżania wibrator?

Jeżeli próby poczęcia dziecka zamieniły współżycie w obowiązek, postarajcie się wykrzesać z siebie więcej namiętności. Poświęćcie czas na grę wstępną, może wprowadzając dodatkowe urozmaicenie – wibrator. Jego używanie jest bezpieczne gdy staracie się o dziecko. Pamiętajcie tylko o zachowaniu higieny (mycie gadżetów erotycznych wodą z mydłem).

Czytaj też: Afrodyzjaki z sex shopu

jak obliczyć dni plodne, kalendarz dni płodnych, owulacja, jajeczkowanie, kalkulator dni płodnych, metody obliczania dni płodnych, dni płodne
Babyonline

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Usta, czerwone usta, kobieta seks oralny, miłość francuska
Fotolia
Starania o dziecko
Starasz się o dziecko? Zrezygnuj z miłości francuskiej
Wiesz już zapewne, że dobór właściwej pozycji seksualnej może ułatwiać zajście w ciążę. Jak się okazuje, rodzaj pieszczot, jakie preferujecie też może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na zapłodnienie.

Seks oralny, zwany również miłością francuską , polega na stymulowaniu językiem genitaliów i miejsc erogennych. Dla jednych to stały element gry miłosnej (i gry wstępnej ), dla innych - perwersja. Nie zaglądamy nikomu do sypialni i decyzję pozostawiamy samym zainteresowanym. Faktem jest jednak, że ślina partnerki może mieć negatywny wpływ na jakość nasienia mężczyzny. Tymczasem aż 86% Polek nie zdaje sobie z tego sprawy (tak wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Płodna Polka” - www.plodnapolka.pl ). Seks oralny a ciąża W jaki sposób seks oralny przekłada się na trudności z zajściem w ciążę? Z uwagi na zawarte w ślinie enzymy trawienne, jest ona jednym z płynów, które mają najbardziej szkodliwy wpływ na spermę. Ten mało znany fakt, został upubliczniony już 1982 roku w jednym z prestiżowych pism ginekologicznych „Fertility and Sterility”. Grupa naukowców dodała do pojemnika ze spermą dużą ilość śliny, a ta zabiła 12% plemników. Natomiast w przypadku zmieszania spermy z małą ilością śliny zaobserwowano spadek ruchliwości plemników. To oczywiście wcale nie oznacza, że ślina mogłaby zastąpić inne metody antykoncepcji . Miłość francuska kontra plemniki W naturalnych warunkach ślina może zmieszać się ze spermą, gdy przed stosunkiem dochodzi do seksu oralnego lub gdy używana jest ona w celach nawilżających. W 1998 roku magazyn „Human reproduciton” opublikował badanie, w którym badano wpływ różnych lubrykantów na spermę. Większość z nich zmniejszała aktywność plemników , a ślina okazała się najbardziej toksyczna. Z tego powodu pary, planujące poczęcie, nie powinny wcale stosować lubrykantów. – Dla partnerów starających się o dziecko negatywne działanie śliny na spermę nie oznacza całkowitej rezygnacji z seksu oralnego. Liczy się przede wszystkim komfort i odczuwana przyjemność...

komórka jajowa, plemniki, zapłodnienie
Starania o dziecko
Plemniki na start, czyli jak się kochać, żeby zajść w ciążę
Chcesz mieć dziecko? Musisz wiedzieć, które pozycje seksualne i jaka dieta sprzyjają poczęciu. Zobacz, jak się kochać, żeby zajść w ciążę.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 14.0px 0.0px; font: 14.0px Times} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times; min-height: 14.0px} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: center; font: 12.0px Times; color: #042eee; min-height: 14.0px} p.p5 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: center; font: 12.0px Times; min-height: 14.0px} p.p6 {margin: 0.0px 0.0px 12.0px 0.0px; font: 12.0px Times} p.p7 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times; color: #042eee} li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times} li.li7 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Times; color: #042eee} span.s1 {text-decoration: underline ; color: #042eee} span.s2 {color: #000000} span.s3 {text-decoration: underline} ul.ul1 {list-style-type: disc} Ciągle próbujecie i nic? Już nie wiesz, co zrobić i jak zajść w ciążę? Zastanawiasz się, jak się kochać żeby zajść w ciążę ? Ważnych jest kilka czynników, które mogą być kluczowe: obserwacja owulacji, zmiana diety, odpowiednia pozycja seksualna czy starania o ciążę w odpowiednie dni. Już co czwarta para ma kłopoty z poczęciem dziecka . Nie trzeba jednak pędzić od razu do specjalistów. Zapytaliśmy Violettę Nowacką, psycholożkę, terapeutkę, specjalistkę ds. edukacji seksualnej, jak można pomóc naturze... naturalnie.  Jak zajść w ciążę? Wybierz optymalny dzień cyklu Na początek sprawdź, czy kochasz się w optymalnym dniu cyklu. Zastosuj w tym celu domowy test owulacyjny – pozwala on na zbadanie w moczu poziomu luteiny, którego wzrost występuje mniej więcej dzień przed owulacją (test kupisz w aptece bez recepty, cena 25–30 zł). Jeśli jego wynik będzie pozytywny, podejmij współżycie w ciągu najbliższej doby. Uwaga! Podczas stosunku nie używaj żadnych nawilżaczy – są zabójcze dla plemników. Zrezygnuj też z preparatów do higieny...

Jak szybko zajść w ciążę?
AdobeStock
Starania o dziecko
Chcesz zajść w ciążę? Koniecznie rób „to” dwa razy!
Coraz więcej par ma problemy ze spłodzeniem dziecka. Ta metoda może pomóc!

Decyzja o powiększeniu rodziny to czasem za mało, by szybko zajść w ciążę. Niektóre pary chcą poprawić efektywność swoich starań. Wybierają konkretne pozycje seksualne, a także wprowadzają do diety określone produkty, by do zapłodnienia doszło jak najszybciej. Okazuje się, że jest jeszcze jeden sposób, by zwiększyć szanse na szybsze poczęcie maluszka i to jaki przyjemny! Trzykrotnie większe szanse! Z badań przeprowadzonych przez szpital North Middlesex w Londynie wynika, że częstszy seks może się przyczynić do szybszego powiększenia rodziny . Trzeba jednak kochać się w określonym odstępie czasu. Jak tłumaczą specjaliści, do męskiego szczytowania musi dojść dwa razy w ciągu jednej godziny. Naukowcy doszli do tych wniosków,  badając spermę , która następnie miała zostać wykorzystana do inseminacji domacicznej  (IUI). Badaniem objęto 73 pary, które miały problemy z płodnością. Mężczyźni, którzy zostali sklasyfikowani jako subpłodni (czyli istnieje pierwotna przyczyna ich niepłodności dająca szansę na wyleczenie), wyprodukowali dwie próbki plemników w ciągu jednej godziny. Następnie druga próbka została użyta w leczeniu IUI. Ku zaskoczeniu badaczy dzięki tej metodzie odnotowali wzrost skuteczności zabiegu aż o 20 proc . To jest trzykrotnie więcej niż w przypadku inseminacji spermą z pierwszego wytrysku. W przypadku 15 kobiet do zapłodnienia doszło od razu, kolejne 10 zaszło w ciążę, gdy spróbowały tej małej sztuczki w kolejnym okresie płodnym. Ogólny wskaźnik skuteczności to 34 procent! Dlaczego to działa? Choć badanie dotyczyło inseminacji, to może to być metoda, która pomoże wielu parom, które bezskutecznie starają się dziecko . Okazuje się bowiem, że nasienie podczas drugiego szczytowania (około godziny od poprzedniego wytrysku) jest znacznie lepszej jakości. - Ludzie nadal myślą, że należy oszczędzać nasienie, by mieć...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj