Przedsiębiorcy naciągają na bon turystyczny. Nie daj się oszukać!
fot. Adobe Stock

Przedsiębiorcy naciągają na bon turystyczny. Nie daj się oszukać!

Nieuczciwi przedsiębiorcy chcą zarobić na bonach. Twierdzą, że aby go wykorzystać, turysta musi wykupić dodatkowe usługi. To nielegalny proceder.
Sylwia Arlak
Przedsiębiorcy naciągają na bon turystyczny. Nie daj się oszukać!
fot. Adobe Stock
Ponad połowa Polaków zamierza spędzić te wakacje w naszym kraju. Ze względu na wciąż niepewną sytuację pandemiczną, panujące ograniczenia związane z podróżowaniem, ale także brak funduszy i nadmiar pracy, będziemy odpoczywać nad polskim morzem, w polskich górach i nad polskimi jeziorami.

Przedsiębiorcy podbijają ceny usług

Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Część Polaków dodatkowo mógł zachęcić bon turystyczny. Jeśli planujecie skorzystać z tej usługi, musicie być jednak ostrożni. Uważajcie na przedsiębiorców, którzy twierdzą, że aby go wykorzystać, trzeba m.in. wykupić dodatkowe usługi. Jest to nie tylko nieuczciwe, ale także nielegalne. Bon turystyczny można wykorzystywać bez żadnych dodatkowych warunków!

Tak samo wygląda to w przypadku cen. Część przedsiębiorców próbuje nielegalnie dorobić się przy okazji bonów, podbijając ceny. Opłaty powinny być jednak takie same, bez względu na to, czy opłacamy usługę z bonu, czy z naszych prywatnych pieniędzy. 

Przypominamy, że bony turystyczne w wysokości 500 zł można wykorzystać na usługi hotelarskie i turystyczne u wszystkich przedsiębiorców, którzy zgłosili się na listę Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon dotyczy każdego dziecka do 18. roku życia. To świadczenie jednorazowe, które musi zostać wykorzystane do 31 marca. Należy go aktywować przed końcem roku, dokładnie 31 grudnia. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co robić w wakacje w domu? Pomysły na każdy dzień tygodnia
W tym roku z racji epidemii koronawirusa więcej rodzin zdecyduje się na spędzenie wakacji w domu. Wspólne gotowanie, eksperymenty czy poznawanie uroków swojej okolicy to dobre pomysły na spędzenie rodzinnego czasu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy