GRY
 
 

Przedszkola Montessori - podstawowe informacje

Zastanawiasz się nad wyborem przedszkola dla dziecka? Weź pod uwagę przedszkola Montessori - cieszą się one popularnością na całym świecie. Sprawdź, ile kosztuje przedszkole Montessori, dla kogo jest przeznaczone i jaki ma program.

Przedszkoli Montessori jest w Polsce kilkadziesiąt. Nie wszystkie są pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Montessori, choć realizują program Marii Montessori. Grupy są wymieszane wiekowo, bo ideą przedszkoli jest stworzenie domowej, rodzinnej atmosfery. Wysokość czesnego jest uzależniona od tego, czy to przedszkole publiczne, czy prywatne. Dlatego koszty mogą się wahać od 300 do 1500 zł miesięcznie.

Przedszkole Montessori - dla kogo?

Dla wszystkich dzieci. Jeśli marzy ci się, aby twój maluch rozwijał się zgodnie ze swoimi zdolnościami, nie musiał ćwiczyć szlaczków, gdy akurat tego nie lubi, to doskonałe miejsce dla niego.
Redakcja poleca: Jak rozpoznać dobre przedszkole? - film
Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę, gdy wybierasz przedszkole dla kilkulatka.

Program w przedszkolu Montessori

Nie ma tu zwykłych autek czy lalek. Dzieci mają do dyspozycji wyjątkowe zabawki, które wspomagają rozwój, np. ramki do zapinania guzików,wiązania sznurówek, kolorowe wody w dzbanuszkach do przelewania czy piasek. Dzieci same wybierają czas i formę pracy. Zadaniem nauczycieli jest jedynie pomoc w zdobywaniu samodzielności. Maluchy często uczą się od starszych kolegów. Zwraca się jednak uwagę na naukę czytania, pisania, są wprowadzane podstawy matematyki. Tak, by dziecko po przedszkolu było dobrze przygotowane do szkoły.
 
Czytaj więcej:
Doładuj
Przeładuj